İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Edep, 9 dakika önce yazdı:

Üyeliğiniz kaç aydı Hocam ?

22 ay civarı.

672-672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arinn21, 2 saat önce yazdı:

Benim gibi ne ile suçlandığını bilmeyen var mı? Ve soruşturma geçirmeyen...

Ben varım kaderdaşım. Ancak tahminim okul kriterim var başka da bir şey yok

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar , bu aralar kararların az çıkmasının sebebi Soylu' nun bahsettiği yeni baylok listelerini beklemeleri olabilir mi?

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 13 saat önce yazdı:

Haftaya mutlu ve umut dolu başlamaniz dileğiyle

Ya ben ne yapayım kardeş, ben hem khklıyım hem de %50 engelliyim çifte katmer...?

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kararlar çıkmıyor değil az çıkıyor. Antepde kuzen devlet hastanesinde personel işlerinde memur. O dedi, geçen hafta sendika kriteriyle ihraç edilmiş iki sağlık çalışanının işlemlerini yaptık. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Biraz önce Adana İl Nüfus Müdürlüğü'ne uğradım, pasaport şerhimin kaldırılması başvurumda son durum nedir diye. 3 hafta önce başvuru yaptığım da Genelgeyi beklediklerini söylemişlerdi. Ama bu sefer, başvuruların değerlendirilmeye başlandığını söylediler. Başvurumun kontrolünü de yaptılar. (Süreç devam ediyor görünüyormuş.) İhraç edildiğim kurum Ankara'da olduğu için, başvurumu Ankara İl Nüfus / Emniyet değerlendiriyormuş. Adana'dan ihraç olanların başvurularını kontrol edip, bir şey yoksa şerhi kaldırıyorlarmış. Şerhlerle ilgili şubeden duyduklarım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gündem. Piar Araştırma aşağıda bahsedilen anketi yaptırmış. Kaynak Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/201912021040736964-piar-arastirmadan-cumhurbaskanligi-secim-anketi-imamoglu-yuzde-445-erdogan-yuzde-397/. Piar, Konda'yla birlikte yerel seçimde gerçeğe en yakın (muhalefet lehinde çok hafif bir fazlayla) sonuçları veren araştırma şirketiydi.

"

Piar Araştırma’nın kasım ayında yaptığı 'Türkiye geneli siyasi gündem' araştırmasının sonuçları yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de içeren araştırmaya göre yüzde 44.5 'Ekrem İmamoğlu’na oy veririm' derken, Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 39.7’de kaldı.

Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'ın haberine göre Piar'ın araştırması, 19-24 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelini temsil eden 26 ilde, 'kent-kır oranına uyularak 2 bin 416 kişi ile yüz yüze mülakat' yöntemiyle yapıldı. Araştırmada hata payı +/- %2.7 olarak hesaplandı.

Piar Araştırma’nın “Bugün genel seçim olsa ‘bu tabloya göre’ hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” şeklindeki sorusuna katılanların yüzde 31.9’u AK Parti, yüzde 24.7’si CHP, yüzde 10.6’sı MHP, yüzde 10.2’si HDP, yüzde 9’u İYİ Parti yanıtını verdi.

Babacan yüzde 7.7

Araştırmaya katılanların yüzde 7.7’si bu ay içinde parti kurması beklenen Ali Babacan’a oy vermeyi düşünürken,  Ahmet Davutoğlu’na oy vermeyi düşünenlerin oranı yüzde 3.4.

Piar’ın araştırmasında geçen yıl yapılan 24 Haziran seçim sonuçlarıyla anketten çıkan sonuçlar karşılaştırıldı. Oy değişimlerine bakıldığında 24 Haziran’da yüzde 42.6 oy alan AKP’nin bugün genel seçim olması halinde yüzde 31.9’luk oyla 10 puan kaybettiği görülüyor. CHP’nin 24 Haziran seçimlerine göre yüzde 2.1 oranında oylarını artırdığı araştırma sonuçlarına göre HDP ve İyi Parti’de ufak oy düşüşleri gözleniyor.

İmamoğlu en güçlü rakip

Anket firmasının araştırmasında en dikkat çeken noktalardan biriyse cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçları oldu. Ankette katılanların yüzde 44.5’i “İlk turda iki adayın olduğu bir cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy verirsiniz?” şeklindeki soruya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yanıtı verdi. Araştırmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 39.7 ile İmamoğlu’nun gerisinde kaldı. Ankette katılanların yüzde 15.8’i ise kararsızlardan oluştu.

En önemli sorun ekonomi

Piar’ın araştırmasına katılanların yüzde 34.2’si “Size göre Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna “ekonomi” yanıtı verirken, onu yüzde 16 ile “işsizlik”, yüzde 11 ile “Suriye politikası” ve yüzde 10.4 ile “eğitim” izledi.

Şirket ankete katılanlara “AK Parti iktidarında sayacağım konularda ne yönde değişim olmuştur?” sorusunu yöneltti. Ekonomi, demokrasi, basın özgürlüğü ve yargı bağımsızlığı şıklarının yer aldığı bu bölümde katılanların yüzde 62.2’si ekonomide, yüzde 56.1’i demokraside, yüzde 63.1’i basın özgürlüğünde ve yüzde 58.7’si yargı bağımsızlığında “gerileme” olduğunu belirtti.

Ankette “Türkiye’de ekonominin kısa vadede normale döneceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna katılanların yüzde 60.4’ü “hayır düzelmez” yanıtı verdi.

"

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Biraz önce twetter da gördüm.idare mah. Ea kodlamadan Red gelmiş.Sadece kodlama olduğunu yazmış kişi. Adlii durum yaşamamış. İfadesi dahi alınmamış. 4 Ekim açık - iade sonra 26 nisanda tkrr açığa alınıp sanırım 701 le ihraç olmuş. 

Tweti okuduğum an bi an kaynar sular döküldü sanki üzerime ilk ihraç olduğumuz gibi. Bilmiyorum ama idare mah. Umutluydum.Tekrar başa sardık sanki. ?

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sizce 26 nisandan beri dosya savcı beyde olduğu halde ifadeye çağrılmamaya ne anlam yüklenmelidir? Birde kodlaması olan herkes ifade vermişmidir? Soruşturmada önem sırası nedir acaba?

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Miralay, 4 saat önce yazdı:

Kardes sana red gelmiş şikayet etsene o kişileri. Mahkeme dilekçende belirt. Ya da git bizzat şikayet et.

Kimi kime şikayet edeceksin? Polis onlar savcı onlar hakim onlar...

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...