İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Karagöz, 12 dakika önce yazdı:

Bu taş bana mı? Bir insan ikisini de yapamaz mı?

Sen niye üzerine alındın karagözüm genel konuşuyorum lafım size olsa yazınızı alıntılar yazardım

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alone Angel, 1 saat önce yazdı:

Biraz önce twetter da gördüm.idare mah. Ea kodlamadan Red gelmiş.Sadece kodlama olduğunu yazmış kişi. Adlii durum yaşamamış. İfadesi dahi alınmamış. 4 Ekim açık - iade sonra 26 nisanda tkrr açığa alınıp sanırım 701 le ihraç olmuş. 

Tweti okuduğum an bi an kaynar sular döküldü sanki üzerime ilk ihraç olduğumuz gibi. Bilmiyorum ama idare mah. Umutluydum.Tekrar başa sardık sanki. ?

Link var mı veya karar fotosu? Rica etsem paylaşabilir misiniz 

Kriterim olmamasına rağmen ihraç edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şahsen hakkımda kodlama varmı bilmiyorum. Söylenti 26 nisancıların hepsi EA kodlama. Diyelim ki bende de aynı kod var. Ama bu kodun açılımında namaz ve karşı cinse zaafı var yazıyor.

Ben memuriyete girmeden öncede namaz kılıyordum memurkende çok şükür şimdide kılıyorum. 22 yaşında evlendim ve 3 çocuğum var. Eşim hariç karşı cins bu anlamda beni ilgilendirmiyor. Meslektaşlarım arasında görüşü farketmez herkesin takdirini almısımdır. Hep bir çelişki bu kart. Allah masumların yardımcısı olsun.

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 58 dakika önce yazdı:

Bu anket genel olarak da, koyu yaptığım kısımdan da belli olacağı üzerine khklılar adına olumlu bir gösterge. Ancak, aslında khklıların kendilerini topluma anlatmada çok geride olduklarını ve bizim toplum olarak bencilliğimizi yüzümüze çarpan olumsuz bir yönü de var. Ankete göre:

“Size göre Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna “ekonomi” yanıtı verirken, onu yüzde 16 ile “işsizlik”, yüzde 11 ile “Suriye politikası” ve yüzde 10.4 ile “eğitim” izledi.

Yani milletin hak ve hukukla doğrudan ilgili sorunları en önemli gören bireyleri %10'un altında. İnsanlar kendi daha küçük dertlerini sivil ölüme terk edilmiş yüz binlerce insandan daha çok önemsiyorlar. Ülkenin geldiği ekonomik durum, ki aslında bu da hukukun ayaklar altına alınmasının doğal sonuçlarındandır, toplum için en önemli mesele. Tabii bunda medyada yapılan aleyhimize propagandanın, khklıların topluma karışıp kendilerini anlatmaktan çekinmelerinin ve daha birçok sebebin de olduğunu sayabiliriz.

Nüfus cogaldikca. Ekonomi bozuldukca. İnsanlar kendi dertlerine yogunlasiyorlar. Bunun en basindada ekonomik bozukluklar geliyor. 

Ayriyetten milletin ortada neler döndüğünü gizleyen bir medya grubu var.ve aksine milleti .kendi istediği gibi dusunmesini sağlıyorlar. Bu yapılan haksizliklardan herkesin yeteri kadar ve detaylı bir şekilde bilgisi yok. Medya aracılığı ile bu denli bir haksızlık ortada yok.zaten suçsuz bulunanları geri verdik. Devam da ediyoruz. Fetocu çok var.halen ayıklama yapıyoruz. Hiç çıkış bulamazsalar. Efendim şehitler ne olacak deyip herkesin ağzını kapatiyorlar. Sanki atılan herkes darbe girişimin katılmış. Yada plan aşamasında varmış. Yada feto sevdalisiymis gibi lanse ediyorlar. 

Onun için ekonomi başta anlattıklarım ile birlikte toplaninca. Ekonomi sorunu 1 numara oluyor. 

Süleyman Demirel in bir sözü var.

Tencerede ne pisiyorsa. Sandıktan o çıkar. 

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Melih hocanın paylaşımında kriter dilekçe yazıyor bazılarında. One demek? 

672 KHK - SENDİKA - K. Y. O. KARARI - İNCELEME DEVAM EDİYOR. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aise35, 10 dakika önce yazdı:

Melih hocanın paylaşımında kriter dilekçe yazıyor bazılarında. One demek? 

Usulden red, dilekçede yürütmeyi durdurma talep ediyorlar o yüzden

679 adalet bak. Albatros 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Miralay, 1 saat önce yazdı:

Garsondan ret vermeye başlamış sayın idare mahkemeleri, albatrosta aynı şekilde hepsine red verip geçecekler.  Komısyonum mahkeme şekli ankara idare mahkemeleri işte fazla büyütmeye hiç gerek yok.

Garson fişleme den dolayı Red verildiğine dair mahkeme karar fotosu ya da paylaşım linki var mı? Paylaşabilir misiniz 

Kriterim olmamasına rağmen ihraç edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bulunduğum yerde aynı kurumda çalıştığım kişi, darbe girişiminden hemen sonra tutuklandı, ilk duruşmasında yaptığı yardımları, kermesleri,sohbetleri,yurt dışı gezilerini,çocuğunun onlardan aldığı sorularla sınav kazandığını anlattı, bu arada hala ihraç olmadı açıktaydı,bugunde bunların hepsinden beraat etti,göreve devam... ben ise 3 aylık cihan medyadan ve okul ödenmesinden iade olmak için bekliyorum, ve benim gibi birçok gariban

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Polis672, 18 saat önce yazdı:

Başta Böyle paylaşım yapmış olsaydınız böyle bir yorum yapmazdım. Fakat tüm takipsizlik ve beraat edenleri kasteden bir açıklama yok öyle olsaydı  ilk refleks le ihraç edilen ve sonradan 11 bin kişiyi iade ettik diyemezdi. Bu videoyu izlemeyen ve burda sizin yazınızı okuyan biri soylunun mahkemeden  beraat edenlerin tümü fetöcüdür manasını çıkarırdı ki en azından ben öyle anladım.Araştırma yapmam için 1-2 saat video izlemem gerekir. Soylunun yaptığı yorumlar gerçekten mağdur olmuş insanları derinden yaralamıştır bunun acısını üzüntüsünü anlatamam . Tabi sizinde haklılık payınız var böyle bir mana çıkaracak olmamızı öngöremediniz sanırım.ben de sizi yanlış anlamış olabilirim. Pek araştırmayı bilmediğimi ve önyargılı olduğumu yazmışsınız bence bu da sizin önyargınız . Ben burayı eski forumdan beri takip ediyorum ve her yazılanı okuyorum duyum bulgu bilgş vs . Bugüne kadar toplasanız yaptığım paylaşım 5 i geçmez  Kimseyle hiç polemiğe girmediğim gibi polemik yaratıp burada saçma sapan yorumlar yapanlardanda hoşlanmıyorum. Allah tüm Masum ve Mağdurların Yardımcısı olsun 

Bakın,  neden videoyu paylaşamadığımı zaten yazmıştım. Muhtemelen yine okumamışsınız. Şahsın videoda neyi nasıl kastettiği umrumda değil. Benim gönderimdeki ifadeleri kullanmış mı ? Gördüğünüz gibi kullanmış. Forumdaki arkadaşların nasıl bir anlam çıkaracaklarını da kendilerine bırakalım. Olmaz mı? Umarım bir an önce haksızlıklar son bulur.

EGM - 672 - SD Kart - Beraat - Ret - Tebliğ Bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...