İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Konuk

@Mehmet Korkmaz inşallah dediğiniz gibi olur başka kriterim yok ama kuruluma sorulmamis hoş sorulsa da müdür müdür yardımcısı değişmiş onlarda bizden sizin hakkınızda görüş istenirse sizi duyduğumuz kadari ile çok olumlu yazariz dediler

İnşallah hocam. Eşim de çok ümitlenme Raportör ler ne derse o oluyor falan diyor ?

@Muhammet Adıgüzel kurumuma sordum onlara sorulmmamis henüz. Zaten müdür müdür yardımcısı değişmiş onlarda bize sorulursa sizin hakkınızda duyduklarimizla çok olumlu deriz dedi. Milli Eğitim e mi sormam lazım bir de

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

Foruma dün üye oldum bana gelen yorum cevaplari falan nerden görüntüleniyor bilemiyorum ? tek tek tüm mesajları okuyup buluyorum. Sorum şu lütfen bir bilgisi olan varsa cevaplarsaniz çok mutlu olurum. 30 ay sendikasi olan ve takipsizlik ve beraat alan arkadaşlardan iade olanları biliyorum pazartesi günü. Bende 19 ay sendika var başkada bişey yok. Ama ne ifade verdim ne polis çağırdı ne de başka bişey oldu. Yani takipsizlik beraat falan gibi hiçbir durumum yok sadece 19 ay sendikam var. Benim gibi olup de iade olan  yada red olan var mı acaba görüp duyduklariniz arasında ? çok çok düşünüp duruyorum. Kafayı yiyeceğim yakında çok düşünmekten ?

Hocam ben takipsizlik alali 23 ay oldu....18 ay sendika var...kurum gorusu kasimda alindi.hala bekliyorum..sira gelmedi daha diye dusunuyorum...

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk atomik

Ardaşlar merhaba yeni üye oldum. Bir konuyu danışmak istiyorum.  Ben iade olalı 1 ay  oldu, beraat edelide 4 aya yaklaştı. Hat mağduruydum.  Adli süreçte 1 ay cezaevi, 5 gün gözaltı süreci vardı. Bunlar için ben avukatın gazıyla maddi manevi tazminat davası açtım. 

İade olduktan sonra açmıştım davayı çünkü süre kalmamıştı  , şimdide pişman oldum açtığıma , başıma tekrar bir şey gelir diye korkuyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahusenk, 36 dakika önce yazdı:

Hocam ben takipsizlik alali 23 ay oldu....18 ay sendika var...kurum gorusu kasimda alindi.hala bekliyorum..sira gelmedi daha diye dusunuyorum...

Ben yine yazayim benim 11 ay olacak ocak 13te ? dusunun imzayı 5. Aydayken yazmisim hala bekliyorum 

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 47 dakika önce yazdı:

@Mehmet Korkmaz inşallah dediğiniz gibi olur başka kriterim yok ama kuruluma sorulmamis hoş sorulsa da müdür müdür yardımcısı değişmiş onlarda bizden sizin hakkınızda görüş istenirse sizi duyduğumuz kadari ile çok olumlu yazariz dediler

İnşallah hocam. Eşim de çok ümitlenme Raportör ler ne derse o oluyor falan diyor ?

@Muhammet Adıgüzel kurumuma sordum onlara sorulmmamis henüz. Zaten müdür müdür yardımcısı değişmiş onlarda bize sorulursa sizin hakkınızda duyduklarimizla çok olumlu deriz dedi. Milli Eğitim e mi sormam lazım bir de

Hocam Milli Eğitimden sorun. Eğer onlardan da sorulmamış ise sıranız gelmemiştir. Dediğim gibi sadece sendikaysa üzülmeyin ve iade sıranızı bekleyin insaAllah ?

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Muhammet Adıgüzel Sırf sizin için izledim genel olarak belki doğru soyluyo ama Atatürk'e hakaret etmiş yine bu ş.siz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cuma günü adli kontrol verildi şahsıma. Pazarları imza atmak kaydıyla. Bugün için imza atmam gerekir mi? Bir evrak vs verilmedi. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Mağdur677

Arkadaslar yeni uye oldum. 677 liyim. Kriterler;

1. 4.12.2013 kredi karti kullanimi ve bes icin hesap acilisi. Hesap pasif hic para giriş cikisi yok.sadece 2014 yilna sarkan bes ve kredi karti borcu odemesi var 6 aylik.

2. 31.12.2013 oncesi 3 adet sms.

3. Abonelik yok ancak 2013 yilina ait 3 adet dergi.

4. Hat mağduruyum.

Sonuc cmk 223/  2 a bendinden agir cezadan beraat. Teymiz istinaf beraat. Suanda dosya yargitay 16. Ceza dairesinde. Komisyon incelemeye devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 8 dakika önce yazdı:

Cuma günü adli kontrol verildi şahsıma. Pazarları imza atmak kaydıyla. Bugün için imza atmam gerekir mi? Bir evrak vs verilmedi. 

Normal şartlarda  karar verildikten sonra tebliğ edilmesi gerekir ve tebliğinden sonraki ilk imza günü imza zorunluluğu başlar, herhangi bir tebligat yapılmadıysa siz yine de her ihtimale karşı size verilen Adli Kontrol kararı ile birlikte Adli Kontrol kararı size elden verilmediyse de kimliğinizle bağlı bulunduğunuz kolluk birimine müracaat edin ki daha sonra başınızı ağrıtmasınlar.

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyon kuruma herkesi sürdürüyor mu? Ya da iyade edeceklerini son bir defa kuruma mı soruyorlar. Benin kurum M. E. B değil bu arada. 

Geçen hafta beni çalışma arkadaşlarıma sormuşlar. 

SGK kaydı ve pasif banka hesabı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...