İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim.

Bin kez budadılar körpe dallarımızı bin kez kırdılar.

Yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz

Bin kez korkuya boğdular zamanı bin kez ölümlediler

Yine doğumdayız işte,  yine sevinçteyiz.

Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! A. Yücel 

Şuraya bir şiir birakasim geldi ?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 2 saat önce yazdı:

Ohal Komisyonu hakkındaki farklı görüşleri okuyunca aklıma bu geldi..

Körlerin Fili Tarifleri

Altı tane kör adamı bir filin yanına getirirler. Her birisini filin farklı bir yerine götürürler ve onlardan, elleriyle fili tutmalarını isterler.

Sonra da, tuttukları bu şeyin “neye benzediğini” tarif etmelerini söylerler.

Körlerden bir tanesi, filin kuyruğunu tutmuştur ve şöyle söyler:

“Bir halata benziyor.”

Bir diğeri, filin hortumunu tutmuştur ve şöyle söyler:

“İri bir yılana benziyor.”

Üçüncüsü, filin dişlerini tutmuştur ve şunları söyler:

“Bir mızrağa benziyor.”

Dördüncü kör, filin gövdesini tutmuştur, o da şunu söyler:

“Bir duvara benziyor.”

Beşinci kör, filin kulağını tutmuştur ve şöyle söyler:

“Büyük bir yelpazeye benziyor.”

Altıncı kör ise, filin bacağını tutmuştur ve şunları söyler:

“Bir ağaca benziyor.”

Zihinlerinde filin bütünsel bir resmi olmadığı için, elleriyle deneyimledikleri şeyin “ne olduğu” konusunda hiçbir fikirleri bulunmuyormuş.

Elde ettikleri verileri, yaşamış olduklarından oluşan hatıralarına (hafıza kayıtlarına) göre değerlendirip, tarif etmek zorunda kalmışlar.

Aynen bizim Ohal Komisyonu'nu tarif etmek zorunda kalışımız gibi..

Peki sizce Ohal Komisyonu neye benziyor?

Herkese iyi akşamlar olsun..

Özür dilerim ama bizim filin neresini tuttuğumuz belli galiba..

701 KHK- RET - Idari Dava Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ikm2779, 8 saat önce yazdı:

Bu referans konusunda bir şeyler söylemek istiyorum. Şöyle söyleyeyim adalet bakanlığı için konuşuyorum. Kendi kurumumda iade olan 4 kisi referans ile iade oldu. Bizzat kendilerinden öğrendim. Adalet bakanlığın da albi 4 evlerde kalma okula gitme sohbet ve dersane kriterlerinden hiç ihraç olmayan insanlar biliyorum. Bir kişinin takipsizlik kağıdında gördüm. Ayrıca bir çok avukat ile görüştüm özellikle adalet bakanlığında feci şekilde referans döndüğünü Ankara da kulaklarimla duydum. Bir örnek daha vereyim. Albi 4 banka ( talimatli dönemler) SGK ve ihraç hakim kardeşi bir kişiyi tanıyorum kendi kurumumda. 4 yıldır Dosyasını kapatamiyorlar ihraç da edemiyorlar. Ayrıca zamanında malum gazete abone toplayan bir kişi (yukarıdaki kişi ile aynı dosyada) irtibat görüşü verilmiş fakat hem dosyası 4 yıldır açık kapatamiyorlar ihraç ta edemiyorlar. İşte sürecin bulunduğu nokta...

Not. Bu kriterli insanlara suçlu demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Süreci anlatmaya çalıştım. Benim kriterim tanık ifadesi ne bağlı olarak kurum kanaati.( 2008 yılı tanık) başka kriter yok. Bu gözler ne kriter gördü ihraç olmayan...

Bizim bakanlikta adalet yok bir arkada 2013 oncesi sohbet isimsiz ihbar ve albatros 4 ifadesinde sanigin x sahsin etkisi vardir  sanigin x sahsa bilgi aktardigini dusunuyorum gorgum yok ifadesi var 2013 sonra iddia duyum yok 6 3 ceza verdi

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komisyonu, eski İsrailoğulları zamanında var olsaydı, sarayında büyüdüğü için Hz. Musa (a.s.)'yı Firavun ile iltisaklı sayardı. Söyleyeceklerim bu kadardır. Bak sen Hz. Musa, Firtö'den 6 yıl 3 ay yemesin.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar uzun bir sorum olacak; şimdi ben 28 ay önce Sivas'ın gözaltı kararı üzerine bı senedir calsitigim Ankara'dan  göz altına alındım.   Daha sonra pazar günlere imzayla  çıktım 6 7 ay imzadan sonra 4 sene  calsitigim Diyarbakır'dan takipsizlik çıktı çünkü Sivas yetkisizlikle dosyamı Diyarbakır'a göndermiş oradan da takipszlik almışım  buraya kadar her şey güzel soruşturma bitti. Şimdi ise yani bı hafta önce.  Öğreniyorum ki.  Ankara'dan soruşturma açılmış. Yeni delil yok aynı dosya üzerinden avukatım savcıya takipszligimi uzattiginda   esastan 17 ay önce Diyarbakır takipsizlik vermiş ancak usulen takipszligi bizim vermemiz lazım demiş.  Belirtiyorum yeni delil yok.   15 gün olan itiraz süresi  17 ay geçmiş şimdi sorarım     bu nasıl bı olay.   Komisyon beklmede.  Bu arada. Delirecem artik  . Lütfen bı cevap verin bunun sonucu ne olur bu soruşturmayı komsiyon görüyor mudur. 

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selamlar, eski forumdan beri sessiz takipçilerdenim.

İhraç sonrası halen aynı dosyada yargılandığım diğer sanıklara dair eksikliklerden ötürü adli davamda karar verilmedi, bu nedenle şu aşamada OHAL komisyonu durumumda halen "İncelemede" görünüyor. Adli davamda yerel mahkemede 3. yılı doldurdum ?

672 KHK - Kırıkkale Üniversite - İhraçta kriter yok (Yönetici kanaati), açılan Adli Davada tanık çıktı ama mahkemede lehime ifade verdiler, dosyamdaki başka sanıkların evrak eksiklikleri nedeni ile adli davam 3 yıldır yerel mahkemede devam ediyor ? - OHAL komisyonu durumu şimdilik "İncelemede"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karabulut demiyim diyorum ama dayanamiyorum artik  bikmadiniz mi allah askina ya? Umut satmaktan usanmadiniz mi?  Siz hala ne yüzle bunlari yazabiliyorsunuz ? İnsanlarla dalga geciyorsunuz ben kendi adima cok rahatsizim sizden keske moderatörler geregini yapsa benim gibi dusunenler varsa  ifade birakabilir mi acaba? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Karabulutun yada zeus gibilerin yazdığı mantiksiz.adamlar 3 yili bitirmis yüzde 80 e bakmislar gorev sureleri 1 yil daha uzatilmis,daha ne yuzde 90 iadeden bahsediliyo...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkesi komisyonun elinden gecirecekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güzel Günler, 5 saat önce yazdı:

Dün İtalya'dan getirilen yerli ve milli otomobil tanıtımı bana da seçim havasına girdiğimiz izlenimini verdi...

Bir mühendis gözüyle ifade edersek size neden hiç heyecan duymadığımı ve söyledikleri gibi 2022 yılında neden yollarda olamayacağını açık ve net şimdiden söyleyeyim.Benim için sadece erken seçim öncesi göz boyamak amaçlı bir çalışma olmuş o kadar..

Çünkü italyanlar birçok otomobil firmasına el yapımı prototip araçlar hazırlayarak fuarlarda tanıtım amaçlı satarlar.Nitekim bu özel yapım araçları alan firmalar sadece kendi marka logolarını yapıştırarak fuarlarda görücüye çıkartırlar,fakat asla bir seri üretimleri olmaz çünkü çoklu üretim bantları olmadığı gibi yedek parçalarının da üretimi yapılmaz.Kısacası alırsınız tanıtırsınız ve garajınızın bir kenarına bırakırsınız o kadar... 

Şimdi birde size yakın zamanda yollara çıkan Çin destekli otomobil firması Gelly ve Hindistan destekli bir otomotiv devi olan Tata'nın nasıl doğduğunu çok kısaca anlatayım..
Öncelikle bu ülkelerin içinden yalnız otomobil üretimi yapabilmek amacıyla farklı bilim dallarından yüzlerce AR-GE görevlisi seçilerek dünyanın dört 1 yanındaki otomobil üretim bantlarında iki yıldan fazla süre görev aldılar.Bu görevlilerin bütün masraflarını gönderdikleri ülkeler karşıladı.AR-GE çalışmaları bitip ülkelerine döndükleri zaman motordan dış tasarıma,elektrik aksamından program yazılımlarına kadar çok geniş bir üretim konseyi oluşturdular .Daha sonrasında ise otomobilin tüm parça tasarımlarını hazırlayıp o parçalara göre aynasından kapısına tamponundan farlarına kadar üretim bandı makineleri yaptılar.Nitekim işleri daha bitmedi parça üretim fabrikalarını kurduktan sonra birde hepsini tek parça halinde çıkartıp tamamlanmış bir otomobil üretebilmek için devasa bir montaj fabrikası yaptılar.Fakat yine bitmedi araçların hızlı ve seri üretilebilmesi için montaj ünitelerinde insan yerine programlanmış robotların çalışması gerekiyordu.Sonuçta onları da yine kendileri yaptılar. Şimdi bu markanın 4 farklı modelini piyasaya sürmek istiyorsanız eğer,her model için de farklı üretim ve montaj bantları kurmak zorundasınız yani tüm ünitelerden 4'er tane yapıyorsunuz.
Sonuç olarakta bu süreç 6 yıldan fazla sürmüş.
İşte yaşanan tüm bu yoğun süreçlerden sonra Hindistan ve Çinli yetkilileri üretim bantlarından çıkan ilk arabalarını ilk milli ve yerli arabaları olarak tanıttılar.
Anlayacağınız bizim gibi italyanların bütün otomobil firmalarına fuarlar için dağıttığı o prototip araçlardan satın alıp işte buyrun yerli ve milli arabamız diyerek birden insanların önlerine koymadılar !. 
Ayrıca yine unutmayın ki İtalyanların 1998 yılında üretimini durdurduğu Nato helikopterlerinin üretim bantlarını ülkemiz  satın aldıktan sonra ilk yerli ve milli savaş helikopterimiz Atak olarak piyasaya çıkarmışlardı...
Düşünün ki bugün Bodrum'daki 100 odalı The Marmara Hotel'in inşaatı bile 3.5 yılda bitmişti,tam arkasındaki daha küçük alana sahip Grand Yazıcı'nın inşaatı ise 2.5 yıl almıştı,yani burada küçük butik otellerden bahsediyoruz üstelik kendi inşaat firmalarınca çok hızlı bir şekilde çalışarak yapılmasına rağmen !.
Fakat biz burada son teknoloji ile döşenmiş 1.000.000 metrekarelik kapalı bir alan inşaatı ile fabrikanın kurulması ve tüm üretim ve montaj hatlarının bitirilerek arabaların seri halinde üstelik kendi inşaat firmalarınca çok hızlı bir şekilde çalışarak yapılmasına rağmen !. üretimle yola çıkması için 1 yada 2  yıllık süre veriyoruz !.

İnanın bu söyledikleri hayal ötesi bir seçim kandırmacasından başka birşey değildir

En basiti şöyle düşünün,Volkswagen firması Manisa'da açmayı planladığı montaj fabrikasının yapımını bile yaklaşık 26 ayda bitireceğini açıklıyor,yani 2 yıldan fazla !.Bakın kullanacağı bütün fabrika makineleri ile otomobilin tüm parçalarını Almanya'dan hazır bitmiş olarak getiriyor,Manisa'da sadece parçaları birleştirmek için montaj hattı kuruyor ve bunu kurması bile 2 yıldan fazla sürüyor.Bizimkiler ise herşeyi ile sıfırdan lisanslama patentler vs herşeyi tamamlayıp ve bir fabrika kurup,personel ve teknisyenleri yetiştirdikten sonra 4 farklı modelde aracı seri halinde üretip 1 yıl sonra piyasaya süreceklerini söylüyorlar !..

Bunu gidin BMW-MERCEDES çalışanlarına sorun sizinle sabaha kadar dalga geçerler.
Bu gördüğünüz Lamborghini'nin fuarlarda tanıttığı yeni prototip modelidir,aracı tasarlayan Pininfarina adındaki firma aynı zamanda Maserati,Aston Martin,Mc Laren,Jaguar ve Lexus gibi bir çok otomobil firmasınında fuarlardaki prototip araçlarını üreterek astronomik paralar kazanır. Örneğin CB nin bügün tanıttığı milli arabamızın logosunda eğer TOGG yazmasaydı önümüzdeki yılın ilk otomobil fuarında büyük ihtimalle LEXUS yazardı.Gerçi 2018 yılında tıpatıp benzerini otomobil fuarında tanıtımları yapılmış.Çünkü italyanların işi bu,tasarım yapıp satarlar. Fakat belirtiğim gibi bu araçlar el işçiliğiyle özel üretim yapıldığından dolayı herhangi bir seri üretim ve montaj bandı da söz konusu olamaz.
Ben size şimdiden erken seçim söylemlerine alışın derim.

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...