İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Cuma günü çıkan kararlar komisyonun son raporuna dahil midir sizce? Yani cuma yaklaşık 1000 karar çıktı ise, kalan son 28000 mi 27000 mi içindeyiz?

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yök 677, 2 saat önce yazdı:

Selamünaleyküm kardeşlerim. forumu sessiz takip edenlerdenim. dün gece itibariyle çok şükür kabul kararımı öğrenmiş bulunmaktayım. Sevinçten çok bir şok hali var hala üzerimde. gece uyku tutmadı bu yüzden.Rabbim sizlere de en kısa zamanda böyle güzel haberler almayı nasip etsin. Allah a emanet olun.

Hayırlı olsun. Durumunuzla ilgili biraz bilgi verir misiniz? 

En son ne zaman sisteme bakmıştınız, sistemde mi gördünüz, yoksa aradılar mı?

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.memurlar.net/haber/876052/gorevinden-ihrac-edilmisti-danistay-karar-verdi.html

Danıştayın kararı doğru. Zehirli ağacın meyvesi zehirli olur. 

Keşke bu hukuku bizlerde de uygulasalardı. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Amaçları adalet olsaydı zaten bu kadar dolaylı bir yola gerek yoktu. Çıkarırlardı bir KHK, önceki KHK'larda bulunan ihraç listelerindeki kişiler idari kararla ihraç edilmiş sayılacaktır derlerdi, direkt kendi ilimizin idare mahkemesine başvururduk. Hani kanunla atıldınız da, komisyon idari karara çeviriyor diye. Bir maddelik işti aslında o. 

Şimdi böyle kanunla attılar, sonra komisyon idare olarak tekrar inceliyor, ret alırsan bu sefer de idari olarak atılmış oluyorsun bir nevi. Ne gerek vardı amaç adalet olsaydı? 

Binlerce masum insana yazık oldu, çok yazık oldu öğrencilerimize, hastalarınıza, üniformanıza, klavyelerinize... Tamam fetö darbe yaptı, ihraç etmek zorunda kaldılar, refleksti vs idi.. Ne gerek vardı bu kadar uzatmaya? ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha  önce konuştuğum kişiyle tekrar konuştuk; söylediklerimin  arkasındayım  dedi  yani  bu ilkbaharda  ya da  bu sonbaharda  kesin bir erken seçim var  ve khk  lılariın %90  ını görevlerine seçim öncesi  iade edilecek. 

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Karabulut sen iade oldun hocam napacan bu isleri. Ben olsam gider sucuk mangal filan yapardim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 3 saat önce yazdı:

Katılmıyorum.

Kurulmasaydı,

AYM ve AİHM red veremezdi.

Komisyon  bilinçli zulüm mekanizmasıdır.

Her ilde idare mahkemesi var.

Ohal'den sonra ihraç olanları idare mahkemeleri iade ediyor.

1 yılda iade ediyor hem de...

Bana kimse masal anlatmasın...

Kusura bakmayın...

Katılsanızda katılmasanızda KHK ile ilgili tek itiraz mercii komisyon. Kurulmasaydı idari mahkemede dava dahi açamayacaktınız. Açtığınız dava yetkisizlik nedeniyle reddedilecekti. 

Komisyon zulüm mekanizması filan da değildir. Yasalarca çerçevelenen belirli bir alanda görevini yerine getirmektedir.

Komisyonun etkili bir hukuk yolu olup olmadığı, hızı yada hukuki kriterlerle karar verip vermediği ayrı bir konudur.

OHAL sonrası ihraç olanlar olağan mahkemelerde dava açabilecekti. Ama siz KHKlı olarak dava açılacak bir mecra bulamayacaktınız.

Komisyon kurulmasaydı ilk etapta %9 iade olamayacak, sizin AİHM sevdanız nedeniyle yıllarca mağdur bekleyecekti. 

Olayları kendi kişisel durumunuza yada fikrinize  göre değerlendirmeyin. 

Dolaylı müracaatlarla 200.000 kişinin AYM de yığılması sonucu kaç sene sonra AİHM yolu açılır? Ya da açılırmıydı?

Kararlar AİHM aşamasına ulaşsa dahi yığılma nedeniyle AİHM Türkiye'den bir hukuki mekanizma talebinde bulunacak, yıllar ve yıllar sonra komisyon seviyesine geri gelecek ve işlemlere baştan başlayacaktınız.

Komisyonun tüm kararlarında hukuka uygun karar verdiğini iddia etmiyoruz. İdari aşamadan önce bir rolü var ve bunu uyguluyor.

Elimizdeki hukuk yollarını kullanacağız. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün İtalya'dan getirilen yerli ve milli otomobil tanıtımı bana da seçim havasına girdiğimiz izlenimini verdi...

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal Komisyonu hakkındaki farklı görüşleri okuyunca aklıma bu geldi..

Körlerin Fili Tarifleri

Altı tane kör adamı bir filin yanına getirirler. Her birisini filin farklı bir yerine götürürler ve onlardan, elleriyle fili tutmalarını isterler.

Sonra da, tuttukları bu şeyin “neye benzediğini” tarif etmelerini söylerler.

Körlerden bir tanesi, filin kuyruğunu tutmuştur ve şöyle söyler:

“Bir halata benziyor.”

Bir diğeri, filin hortumunu tutmuştur ve şöyle söyler:

“İri bir yılana benziyor.”

Üçüncüsü, filin dişlerini tutmuştur ve şunları söyler:

“Bir mızrağa benziyor.”

Dördüncü kör, filin gövdesini tutmuştur, o da şunu söyler:

“Bir duvara benziyor.”

Beşinci kör, filin kulağını tutmuştur ve şöyle söyler:

“Büyük bir yelpazeye benziyor.”

Altıncı kör ise, filin bacağını tutmuştur ve şunları söyler:

“Bir ağaca benziyor.”

Zihinlerinde filin bütünsel bir resmi olmadığı için, elleriyle deneyimledikleri şeyin “ne olduğu” konusunda hiçbir fikirleri bulunmuyormuş.

Elde ettikleri verileri, yaşamış olduklarından oluşan hatıralarına (hafıza kayıtlarına) göre değerlendirip, tarif etmek zorunda kalmışlar.

Aynen bizim Ohal Komisyonu'nu tarif etmek zorunda kalışımız gibi..

Peki sizce Ohal Komisyonu neye benziyor?

Herkese iyi akşamlar olsun..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu Ekrem Yeter in beraat kararına nasıl ulaşılabilir? Bir tahmini olan var mı? Hazine saklar gibi saklıyorlardır diye düşünüyorum 

tustus, 5 dakika önce yazdı:

Peki sizce Ohal Komisyonu neye benziyor?

Ülkedeki adalete. Var olduğuna inanmak istiyorsun ama yok. Binası var personeli var teşkilatı amiri her şeyi var ama mantığı, iradesi, bağımsızlığı yok. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...