İçeriği gör
Aklima

bilgi İdari Davalar Konusunda Önemli Paylaşımlar

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar. Ihraç idari yargı hakimiyim. Ohal komisyonu islemleri ile ilgili davalarınızı açarken avukat tutmak sizin icin pahalı olursa dilekce yaziminda cüzi ücretler karşılığında yardımcı olabilirim. Her türlü sorununuzu da sorabilirsiniz. Hali hazirda bir hukuk bürosunda çalışmaktayım. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Muhreç Hakime  Yaklaşık 9 ay önce sözleşmeli uzman erbaş statüsünde olan ve khk ya tabii olmayıp bakanlıkça ihraç edilen 3 arkadaşa Kocaeli 1.İdare Mahkemesince göreve iade kararı verilmişti. Duyumlarımıza göre İstambul BAM ilgili daire göreve iade kararını bozmuş. Gerekçe ise yargılandığımız ceza davasının BAM'ca onanmış olmaması. Geçen haftalarda ceza yargılamamızdaki beraat kararımız onandı. Şimdi esas sorum şu; bir diğer arkadaşıma yani uzman erbaş arkadaşıma Kocaeli 2.İdare Mahkemesince göreve iade kararı verildi. O karar da BAM'a gidecek. Şimdi BAM'ın ilgili dairesi yargıtay onaması olmadı diye bu kararı bunu gerekçe göstererek iptal edebilir mi? Böyle bir teamül var mıdır yargıda?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MusaKLL, 10 dakika önce yazdı:

@Muhreç Hakime  Yaklaşık 9 ay önce sözleşmeli uzman erbaş statüsünde olan ve khk ya tabii olmayıp bakanlıkça ihraç edilen 3 arkadaşa Kocaeli 1.İdare Mahkemesince göreve iade kararı verilmişti. Duyumlarımıza göre İstambul BAM ilgili daire göreve iade kararını bozmuş. Gerekçe ise yargılandığımız ceza davasının BAM'ca onanmış olmaması. Geçen haftalarda ceza yargılamamızdaki beraat kararımız onandı. Şimdi esas sorum şu; bir diğer arkadaşıma yani uzman erbaş arkadaşıma Kocaeli 2.İdare Mahkemesince göreve iade kararı verildi. O karar da BAM'a gidecek. Şimdi BAM'ın ilgili dairesi yargıtay onaması olmadı diye bu kararı bunu gerekçe göstererek iptal edebilir mi? Böyle bir teamül var mıdır yargıda?

Şöyle henüz Danıştay'dan cikan bir karar yok anladigim kadarıyla o nedenle Bölge Idare mahkemeleri dosya özelinde bakacaktir.  Yani kesinlesmedi diye iptal kararini bozmak sadece o daireyi baglayacaktir. Idare mahkemelerinde her heyet farkli karar verebilir. Ama işiniz garanti olsun isterseniz ozellikle Bam in beraati onaylama.ihtimali yüksekse bekletici mesele yapilmasini isteyebilirsiniz bölge idareden

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Muhreç Hakime  Kararı bozulan arkadaşların şanssızlığı beraat onaması çıkmadan karar verilmesi, onların kararı bozuldu geçen haftalarda beraat onaması çıktı. Cevabınız yeterli oldu çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MusaKLL, 19 dakika önce yazdı:

@Muhreç Hakime  Kararı bozulan arkadaşların şanssızlığı beraat onaması çıkmadan karar verilmesi, onların kararı bozuldu geçen haftalarda beraat onaması çıktı. Cevabınız yeterli oldu çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Rica ederim dedigim gibi bekletici mesele yapilmasi da talep edilebilir. Bam in kararını bekleyerek karar vermis olurlar en azindan.

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

rütbesi geri alınan polisler için dilekçe örneği bulabilir miyim

emekli geri alınması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Muhreç Hakime sayın hakime hanım sizinle nasıl iletişime geçebilirim ohal sonrası ihrac icin idare mahkesine dilekçe yazdırmak istiyorum?

mağdur yakını

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...