İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör
mustafaa34, 6 dakika önce yazdı:

Ben  tekrar bu ülkeyi ohal altında yöneteceklerini düşünüyorum. Tam üzerine bastınız.

Ohal de gelse başka bir durum da olsa bu komisyonun çalışma sistemini etkilemez.

Kalan dosyaların sene sonuna kadar biteceğinden eminim. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 6 dakika önce yazdı:

Ohal de gelse başka bir durum da olsa bu komisyonun çalışma sistemini etkilemez.

Kalan dosyaların sene sonuna kadar biteceğinden eminim. 

Peki KHK ile Yeni ihraçlar olursa?

• Katılmama 2

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
mustafaa34, 17 dakika önce yazdı:

Peki KHK ile Yeni ihraçlar olursa?

Ohal ilan ettin KHK yayınladın yeni ihraçlar oldu onları da komisyona dahil ettin komisyonun süresini uzattın....

Bu kadar karamsarlık fazla değil mi? 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 6 dakika önce yazdı:

Ohal ilan ettin KHK yayınladın yeni ihraçlar oldu onları da komisyona dahil ettin komisyonun süresini uzattın....

Bu kadar karamsarlık fazla değil mi? 

43.aya girdik, siz iadenizi almışsınız ne güzel bırakında düşünceli olalım değil mi? Karamsarlık değil bu, düzelme adına magduriyetleri giderme adına en ufak bir kıpırdama yok. Ayda 1,500 dosyaya düşmüşler bırakında düşünelim kardeş.

• Katılmama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ne zamandir merak ettigim bir kaç  soru var aklım  da cevaplarsanız sevinirim..

Ben 26/8    701 EGM personeliyim. Kodlamam SC .dün akşam  bile baktım  dosya hala inceleme de.

Sormak istediğim sorular şöyle ;

1- Ben en son il merkezi de degil de ilce de bölge trafik istasyonun da gorevliydim.Kurum görüşünün  alınması  meselesin de benimle ilgili görüş  alınırken beni en son görev yerim ilçe bölge trafik istasyonuna mı yoksa il emniyet müdürlüğüne mi direkt soruyorlar?

2- görüş sorulurken komisyon telefon açıp telefonla mı soruyor yoksa yazı ile mi bilgi istiyor? 

3- görüş istenip istenmediğini nerden nasıl öğrenebilirim?

Şimdiden çok teşekkür ederim..

• Beğeni 1

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 14 dakika önce yazdı:

Görüş felan hikaye kimin ret kimin kabul alacağı baştan beri belli kardeşim, dosyasına sirayet edip dosyasının kaderini değiştirebileni bu tezin dışında tutuyorum tabiki. Kurum kanaati deyip ret ettikleri bazı kişilerin idari dava dosyasında kurum kanaati adına Herhangi bir evrak yazı belge olmayan dosyalar var. Aylık ret kabul oranı var ona göre gidiyorlar işte, kimin ret kimin kabul alacağı baştan beri belli, sadece yukarıda özel olarak yazdıgım duruma tabii olanlar hariç Tabiki.

Haklisiniz ama.benim merakım şundan dolayı oldu.

Burda genelde MEB personeli arkadaşlar bahsediyor işte okula gittim müdür bey hakkında iyi şeyler söyledim filan  dedi diye.

Bende acaba dedim bizim EGM personeli içinde aynı sistem mi oluyor diye.

Bana kalsa görüş alma sistemi aynıdır diye  düşünüyorum.

Sizin verdiğiniz bilgilere göre EGM ve TSK personeline ayrı diğer kurumlara ayrı bir kurum görüşü alma sistemi uyguluyorlar.

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu Karar Bekleyen Üyelerimiz!

Mart 2020 Anketimiz Oylamaya açılmıştır.

Diğer üyelerimiz sonuç görüntüleme için anketin altında yer alan sonuçları göster bağlantısını kullanabilirler.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Müfettiş, 17 saat önce yazdı:

Merhaba,

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Foruma bugün üye olduğum İçin yeni paylaşıyorum. 19 Şubat kabul kararı- kriter yok-Maliye Bakanlığı- Adli ve İdari işlem yok. 672. Bekleyen herkese olumlu karar gelir inşallah ?

Hayırlı olsun gözünüz aydın. Göreve başladıktan sonra toplu maaşlar ve bu maaslarin faiziyle ödenmesi icin idareye basvuru yapmayi unutmayiniz. sonra başvuru süresinin geçtiğini iddia edebiliyorlar. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Muhreç Hakime, 6 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun gözünüz aydın. Göreve başladıktan sonra toplu maaşlar ve bu maaslarin faiziyle ödenmesi icin idareye basvuru yapmayi unutmayiniz. sonra başvuru süresinin geçtiğini iddia edebiliyorlar. 

Teşekkür ederim. Eşim de idari hakim. O bu konularla ilgilenecek. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Müfettiş, 5 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. Eşim de idari hakim. O bu konularla ilgilenecek. 

Çok iyi o zaman sorun yok 

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...