İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör
Virginia Woolf, 2 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar ? Sadece meraktan soruyorum, EGM'den iade olanlar göreve başlatılmıyor deniyor ya, maaşlarını falan alıyorlar da sadece görev yerleri mi yok, yani depoda gibi, yoksa iade olmamış gibi mi bekliyorlar haklarını almadan? 

İade olan arkadaşlar, hayırlı olsun, çok sevindim sizin adınıza ?? Ret alan arkadaşlar, geçmiş olsun, üzülmeyin, sakın vazgeçmeyin, eninde sonunda gelecek o iade buraya ?

EGM de iade olanlardan birisi de benim. Yaklaşık 2 aydır atama yapılmasını bekliyorum. Bakanlık geçen yıl mart ayına kadar iade olanları EGM de eski kadrolarına atıyordu. Mart ayında yürürlüğe giren araştırma merkezi yönetmeliğine istinaden iade olanların büyük kısmını bakanlığa bağlı  araştırma merkezine veriyor. Çok az bir kısım da polis olarak EGM ye atanıyor. Atama için ekim ayından beri bekleyen arkadaşlar var. Kim hangi kritere göre polis olarak atanıyor veya bakanlığa bağlı araştırma merkezine atanıyor belli değil. 

Şu an maaş ve diğer hakları almadan bekliyoruz. Bakanlıktan atama yapılmasını bekliyoruz sonra maaş almaya başlayacağız. 

• Teşekkür 2
  • Üzülme 5

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 5 saat önce yazdı:

EGM de iade olanlardan birisi de benim. Yaklaşık 2 aydır atama yapılmasını bekliyorum. Bakanlık geçen yıl mart ayına kadar iade olanları EGM de eski kadrolarına atıyordu. Mart ayında yürürlüğe giren araştırma merkezi yönetmeliğine istinaden iade olanların büyük kısmını bakanlığa bağlı  araştırma merkezine veriyor. Çok az bir kısım da polis olarak EGM ye atanıyor. Atama için ekim ayından beri bekleyen arkadaşlar var. Kim hangi kritere göre polis olarak atanıyor veya bakanlığa bağlı araştırma merkezine atanıyor belli değil. 

Şu an maaş ve diğer hakları almadan bekliyoruz. Bakanlıktan atama yapılmasını bekliyoruz sonra maaş almaya başlayacağız. 

Bu çok büyük bir sıkıntı zaten yıllarca beklemişiz diğer tüm meslekler 1-2 hafta içinde işine başlarken biz iade olsakta bekletiliyoruz işkence bitmiyor?

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mercan71, 10 saat önce yazdı:

.

@Magdurum672

Hayirli olsun hocam. Göreve başladınız mı kriter ve süreç benzer bizim. Cuma kabul kararını gördük şükür

Çok şükür başladım şükür hocam 10 gündür gidiyorum okuluma. Size de hayırlı olsun hocam. Rabbim bir daha yasatmasin...

672zede, 9 saat önce yazdı:

Sizin alınmamıştı değil mi hocam görüş?

Hocam mutlaka soruluyor son aşama olarak. Ama size söylenir ama söylenmez...

• Teşekkür 1

672 KHK SADECE SENDİKA 20 AY. İADE OLDUM ÇOK ŞÜKÜR...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 1 saat önce yazdı:

Bu çok büyük bir sıkıntı zaten yıllarca beklemişiz diğer tüm meslekler 1-2 hafta içinde işine başlarken biz iade olsakta bekletiliyoruz işkence bitmiyor?

EGM nin her zamanki kaderi bu malesef....

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

679 KHK -KYOK SGK kurum garson red 21.idare Mah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Es4023, 10 saat önce yazdı:

Pasific26 Hala beklemede miyiz??? 
??

Beklemedeyiz tabiki es es ölümüne bekliyoruz. Yanlız bisi sorayim size bazı çıkarımlarda bulunmaya çalışıyorum da ? sizin kurum görüşü alınmadan önce idareciniz degismismiydi??? 

• Beğeni 1

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@YeniBirGün hocam benim de eski okulumda beraber çalıştığım sadece 1 arkadaş var. İki hafta önce okul müdürü aranıyor. Okul müdürü benimle beraber çalışmadığını söyleyince daha önce bence çalışan ve şimdi farklı okullarda bulunan 3 kişinin ismi isteniyor. Daha sonra bir hafta içinde o hocaları arayıp tlf ile bilgi alındıktan olumlu olarak gönderiliyor. Sizin süreçte bu şekilde işler büyük ihtimal...

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 10 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun kardeş. Bende 25 idaredeyim. 701 ihraç İKM. Ocağın 13. Den beri uyapta hareket yok. Adalet bakanlığı cevaba cevap vermedi. Tekemmül sırasında dediler telefonda. Sende durum nedir?

Sağolun sizede geçmiş olsun. Benimde 25. İdare mahkemesinde en son 9 ocakta tebliğ mazbatasını taramışlar daha sonra hareket yok, benim soruşturma halen (en az 40 aydır) devam ettiği için idare mahkemesinin gecikmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum bu yüzden acelem yok bekliyorum

• Beğeni 1

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 10 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun Sn @Hercaist...

Çok sevindim. Darısı bekleyen herkesin başına...

?

Teşekkür ederim sn. Rose ❤

672 MEB. İnceleme devam ediyor. Eşim için takipteyim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...