İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Mrkleinnn, 25 dakika önce yazdı:

Ret kararımı sağlık bakanlığından nasıl alabilirim acaba ?

Hocam bakanlık adresinize gonderiyor suanda zaten ilden ilde gitmej yasak bekleyin hocam gecmis olsun .ama ben inaniyorum idareden donuceginize ins

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrkleinn hocam geçmiş olsun.kurum görüşü olabilir mi

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ihraç sebebimi bile öğrenemedim bilgim yok kurum görüşü mü nedir bilmiyorum adres değişikliği yaptığım için bakanlıktan nasil alırım diye sordum yeni adresi nasıl bildirebiliriz

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gül reçeli, 5 saat önce yazdı:

Doğru söylüyosunuz hocam saçma ama ülkede mantıklı ne var ki örneğin bn gs yi geçerek atanmama rağmen 4 ay sonra gs yi geçemedin diyerek boş bi kararnameyle görevden alındım Ve bu kararı öğrenmiş olmama rağmen kararnemeyi imzalamaya en güzel giysilerimi giyerek gittim ve hiç kimseye durumumdan dolayı el açıp ağlamadım bn suçsuzum söke söke alıcam dedim bi iş kurar ekmeğimi taştan çıkarırım dedim ve son paralarımla bi dikiş makinesi alıp üretime geçtim kendi çanalarımla almanyadan finansör buldum tam herşeyi hallettim derken virüs çıktı ve yurtdışı kargolama durduruldu bi süre sonra hocam bırakında biraz kırılayım ortadan bölünmediğime şükrederek yaşıyorum bn ? ve burdaki insanların bn dahil çok güçlü olduklarına eminim ama bazen bizim de kırılmaya ihtiyacımız var insanız çünkü 

Azimlisiniz.Bu Dönem ne yazıkki böyle.İş girişiminde bulunan insanlar beklemek zorunda kaldı.(ben ) dahil. Anlayacağınız yalnız Değilsiniz ve beklemek zorundayız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayfa 672 olmuş ah 672 ah   ? beklemeye devam......

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 sayılı khk incelemeye devam ediyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon son 8 haftada 3600 karar verdi ve bin kişi kabul aldı. 

Haftalık 450 dosya incelemiş gibi durması bizleri yanıltmasın. 

Özellikle korona önlemleri nedeniyle okulların tatil edilmesi kamuda bazı kişilerin idari izinli sayılıp talep eden personele izin verilmesi her kurum olduğu gibi komisyonun da işleyişini sekteye uğratmıştır özellikle 15 marttan sonraki süreçte eski dosyaları karara bağladıklarını ve son 10 gündür tekerleğin dönmediği ya da boşa döndüğünü düşünüyorum. 

Sonuçta herkesin ki can ve kamuda işlerin nasıl yürüdüğü belli bizi düşünen de yok açıkçası demem o ki 3600 sayısı 6,5 haftalık gibi düşünüyorum bayram sonrası da benzer bir rakamdan inceleme yapabilirler mayıs sonu açıklamasında derken yaz dönemi biraz toparlanma olsada sonbahara geldiğimizde bi 10 bin kişi daha buralarda yaprak dökmeyi bekleyeceğiz ne yazıkki. 

Ne kadar da şanssız insanlarmışız. 

• Beğeni 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 2 saat önce yazdı:

Ihraç sebebimi bile öğrenemedim bilgim yok kurum görüşü mü nedir bilmiyorum adres değişikliği yaptığım için bakanlıktan nasil alırım diye sordum yeni adresi nasıl bildirebiliriz

Hocam bakanligin hukuk ve mevzuat daliresi baskanligi  tel 0312 5851730 araryin evrak ordan geliyor esimden dolayi biliyorum malesef? belki cozum bulunabilir adres konusunda

Güncelleme • • hepsiyah
  • Onaylama 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@kasirga61 

kasirga61, 12 saat önce yazdı:

@Teksasparis Teksas Hocam e devletten de pasaport kontrolu yaptiniz mi?Benim hala kalktigi gorunmuyor.Istanbul da ikamet ettigim icin de Ankara nufusa gidemiyorum.

@kasirga61 

E-devlette halen aynı mesaj görünüyor; 'il/İlçe müdürlüğüne başvurun" diye. 

Ankara nüfusa gitmenize gerek yok. İstanbul il nüfus müdürlüğünden kontrol ettirebilirsiniz. Bizzat gidip, kimlik gösterince sistemden kontrol ediyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadslar komisyonun dünkü 2 aylık raporuna göre tahmini kurum bazında nekadar dosya kalmıştır iade red oranları hakkında öngörüsü olan varmı 672 ilk KHK olarak beklemek Sabri tüketti artık komisyonun dünkü raporuna persembe günkü yüklenen kararlar dahilmidir iyi sağlıklı günler herkese

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...