İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Pasific26, 9 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar selam yeniden. Benim gecen sene subatta kurum gorusu alınmıştı hatırlayan hatırlar ama mudur beni tanımıyordu sanirim bu yuzden komisyon karar vermemişti lakin yeni bir gelişme yasadim 13 martta da eski okul mudurum aranmis ama yine üstünden 3 ay geçti ben anlamiyorum dabıl kurum gorusum oldu artık:) görüşlerinizi beklerim:/

hocam Mart ayında komisyon esnek calismaya geçmişti. korona vardı.  Şimdi hızlanır artık inşallah. zaten mebden ne kadar dosya kalmıştır ki. 

Es4023, 8 dakika önce yazdı:

?? Görüşüm Arkamdan Gelerek İade olacağın Yönünde Tabiki Sayın Hocam?

hocam siz iade oldunuz değil mi. iadeniz hayırlı olsun. hocam süreci buraya yazar misiniz kararname kaç günde geliyor tercih de tüm il mi açılıyor ek ders ödemeleri için süreç nasıl işliyor ara ara paylasirsaniz biz de bilgi sahibi olmuş oluruz hocam☺

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Pasific26, 18 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar selam yeniden. Benim gecen sene subatta kurum gorusu alınmıştı hatırlayan hatırlar ama mudur beni tanımıyordu sanirim bu yuzden komisyon karar vermemişti lakin yeni bir gelişme yasadim 13 martta da eski okul mudurum aranmis ama yine üstünden 3 ay geçti ben anlamiyorum dabıl kurum gorusum oldu artık:) görüşlerinizi beklerim:/

hocam bir de eski okul müdürünuz hala aynı yerinde mi yani sizin çalıştığınız ilde ki okulda mi yoksa başka yerden mi arayıp bulmuşlar müdürünuz u

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, Bir saat önce yazdı:

hocam bir de eski okul müdürünuz hala aynı yerinde mi yani sizin çalıştığınız ilde ki okulda mi yoksa başka yerden mi arayıp bulmuşlar müdürünuz u

Yok hocam eski okul mudurum hala eski yerinde duruyor 6 yıldır 

Es4023, Bir saat önce yazdı:

?? Görüşüm Arkamdan Gelerek İade olacağın Yönünde Tabiki Sayın Hocam?

insallah hocam ağzınızdan bal damlar:)

• Beğeni 1

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkes kurum görüşüyle alakalı birşeyler yazıyor. Anlayamadığım bir husus var komisyon tarafından kurumun görüşünün alınıp alınmadığını veya olumlu olup olmadığını nereden anlıyoruz? 

• Onaylama 1

672 KHK - İncelemede - Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Recommend, 12 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar herkes kurum görüşüyle alakalı birşeyler yazıyor. Anlayamadığım bir husus var komisyon tarafından kurumun görüşünün alınıp alınmadığını veya olumlu olup olmadığını nereden anlıyoruz? 

Kurum görüşüyle alakalı net ve delil niteliğinde somut bir evrak kayıtlara geçmiyor. İdare mahkemesi aşamasında gelen savunmalarda da gördük. Tamamıyla afaki şifahi şeyler. Bir katibin idare mahkemesine gelen ihraçtan önce adalet bakanlıgınca bağlı olduğu komisyondan istenilen görüşü gördüm. Bağlı oldu komisyon tarafından adalet bakanlıgına giden görüşte “İrtibat iltisaki tespit edilmemiştir ihraca gerek Yoktur” denilmesine Rağmen kişi hem ihraç edilmiş hemde komısyondan ret almıstı. Kafalarına göre. Ama olumlu olması tabiki +1 demek

Güncelleme • • Adli27
  • Teşekkür 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 7 dakika önce yazdı:

Kurum görüşüyle alakalı net ve delil niteliğinde somut bir evrak kayıtlara geçmiyor. İdare mahkemesi aşamasında gelen savunmalarda da gördük. Tamamıyla afaki şifahi şeyler. 

Diğer sosyal mecralarda da herkes kurum görüşü ile birşeyler konuşunca acaba dedim bir tek ben mi vakıf değilim bu konuya. Şimdi vaziyet anlaşıldı. Yazılı belge olmamasının sebebi çok açık. Yarın toz duman dağıldığı zaman hukuk geri döndüğü zaman, ihale ortada kalsın bize kalmasın hesabı. 

• Onaylama 2

672 KHK - İncelemede - Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Recommend, 8 dakika önce yazdı:

Diğer sosyal mecralarda da herkes kurum görüşü ile birşeyler konuşunca acaba dedim bir tek ben mi vakıf değilim bu konuya. Şimdi vaziyet anlaşıldı. Yazılı belge olmamasının sebebi çok açık. Yarın toz duman dağıldığı zaman hukuk geri döndüğü zaman, ihale ortada kalsın bize kalmasın hesabı. 

Bu sorumluluktan kimse kurtulamaz çünkü başlı başına kişinin ihraç edilmesi bile, kişinin bağlı olduğu bakanlıkta ihraçlarda görevli sıralı sicil amirlerinin Hukuki sorumluluğu hiçbir fırsatta kalkmaz. Mesela kendi bakanlığımdan örnek vereyim adalet bakanlıgı ceza işleri genel müd. Hiçbir fırsatta hukuki sorumluluğu kal ka maz. Atılan her bir ıslak imzanın mürekkebi Yıllar geçsede kurumaz merak etmeyin

Güncelleme • • Adli27
  • Beğeni 1
  • Onaylama 6

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 17 dakika önce yazdı:

Bu sorumluluktan kimse kurtulamaz çünkü başlı başına kişinin ihraç edilmesi bile, kişinin bağlı olduğu bakanlıkta ihraçlarda görevli sıralı sicil amirlerinin Hukuki sorumluluğu hiçbir fırsatta kalkmaz. Mesela kendi bakanlığımdan örnek vereyim adalet bakanlıgı ceza işleri genel müd. Hiçbir fırsatta hukuki sorumluluğu kal ka maz. Atılan her bir ıslak imzanın mürekkebi Yıllar geçsede kurumaz merak etmeyin

Cümlem eksik kalmış hocam şöyle tamamlayayım; kişinin hakkında kesinleşmiş yargı kararı olmadan ihraç edilmesi bile idarenin kendisini yargı erkinin yerine koyduğunun delilidir. Haksız Şekilde kişiyi ihraç edip sosyal ölüme terkeden herkes birgün karsısında yargıyı bulur. Ohalde bile çiğnenmeyecek haklarımızı bile çiğnediler yazıklar olsun.

Güncelleme • • Adli27
  • Onaylama 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...