İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

komisyon acele karar versin diye ombudsmana kamu denetçiliğine başvuran var mı? 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 15 saat önce yazdı:

Bu başvuru yolları kapalı olan mağdurlar OHal komisyonu na basvurmasi için iptal edildi. Mesala okulları kapanan askeri öğrenciler, pilot ruhsatı için vs. Bizlik birşey yok, biz zaten komisyondan geçiyoruz.  

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili başka fikri ve yorumu olan var mı? Özellikle hukuk bilgisi iyi olan arkadaşlardan ricam. Hukuki konularda bilgi ve kavrayışım zayıf. Kusuruma bakmayın. 

Güncelleme • • Denizyildizi
Eksik kelime

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, 38 dakika önce yazdı:

Şimdi reddetmez, pilot karar verilene kadar bekler, öyle karar verir. belkide senin başvurun pilot karar olur:)

Komisyondan  acele karar verilsin istiyorsan ombudsmanada (kdk) basvurabilirsin. 

Reddetme olasılığı var. Pilot karar vermek için bekleyeceğine dair ongorunuzun sağlam temelleri olmadığı kanaatindeyim.

Kişi başvurup da red alırsa, tekrar aynı konuda bilahare aihme veya başka bir uluslararası makama başvurma sansi bulunmuyor. 

Bir zamanlar birisi kararının hızlandırılması için hergun cimere basvuruyormus ve kararı çabuk çıkmış diye de duymuştum ama kişinin hakkinda olumsuz karar verilmiş (bu arada kişinin ihraç gerekçesi hakkında bilgim yok).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Culture, 4 saat önce yazdı:

Ben de tek.banka bekliyorum ama yakinim fetöden ceza aldı etkiler mi beni?

Beni etkiledi inşallah sizi etkilemez. Kurum görüşü de oluluydu.

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir sorum olacakti esimin dosyasi 21. Idarede biz ilk durusmali istemistik sonra birsey degismediginden durusma iptal dilekecesi verdik ama ayni gun durusma gunu verilmis sizce iptal etme olasiligi varmi bana kalsa ole bi olasilik yok ama yine bole bisey yasayan varmi yada bilgisi

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 17 dakika önce yazdı:

Bir sorum olacakti esimin dosyasi 21. Idarede biz ilk durusmali istemistik sonra birsey degismediginden durusma iptal dilekecesi verdik ama ayni gun durusma gunu verilmis sizce iptal etme olasiligi varmi bana kalsa ole bi olasilik yok ama yine bole bisey yasayan varmi yada bilgisi

Hocam duruşmanın iptaline ilişkin kanunda bir hüküm yok. Ancak iptal dilekçesini dikkate alabileceklerini düşünüyorum. Yine de duruşmalı olmasının bence faydası vardır. Kendinizi en azından bir kere daha ifade etme şansınız olur. 

• Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 13 saat önce yazdı:

Sayın @serpil68, nasıl kandırdı ben de bilmiyorum. İsterseniz Arınç'a veya eski YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan'a mail atın, sorun. Cevabı ben de merak ediyorum.

Bir de o etrafınızdaki sümüklüye koşanlardan mümkünse kurtulun. 

Çoktan kurtuldum zaten ?

• Beğeni 2

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forum ahalisi ve Sayın @MSA bu sayfa göz önünde oluğu için burdan sorayım.

Bu lanet garson kodlaması olupta takipsizlik veya berat almış olup pasaport tahditini kaldırtanlar oldumu dilekçe ile? Özellikle 701 KHK olan

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 8 saat önce yazdı:

Teşekkürler cevap veren herkese. Sn @Eylül her türlü istanbula gelecek o zaman dilekçem, oeki yine istanbuldaki gibi min. 3 ay sürer mi ki? İstanbulda bu kadar uzun sürmesinin sebebi il nüfus mu emniyet mi anlamadım. Konyadan başvuran birine genelgedeki süre 15 gün içinde cevap gelmiş. İstanbuldan 7 ay bekleyen var. Bu süreci hızlandırmak için başka ilden başvursam yine istanbula gelecek dilekçe ama süre kısalır mı? 

il EGMler de bitiyor iş. Aslinda onlarin kısım kısım havuzlari var (hudutlar, istihbarat,Tem ,kom)  cok basit sorgulama yapabiliyorlar.Ayrica gbt ve kurumlardan sonuclar cabuk geliyor. il egmler deki komisyonlarin keyfi takildiklarina inanıyorum. ciddi olsalar yasa genelge ye harfiyen uysalar max. 1 ayi geçmez geçemez !

• Teşekkür 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 3 saat önce yazdı:

komisyon acele karar versin diye ombudsmana kamu denetçiliğine başvuran var mı? 

2 kişi vardı cimere yazmış. ikisinede red gelmiş. kişilerin durumlar kriterleri ve benzeri bir durumları hakkında bilgim yok. belirtmemişler.

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...