İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

bekleyiş, 2 saat önce yazdı:

Benimde 2018 kasım ayında kurum görüşüm alındı.kurum görüşüm olumluydu.sadece bankadan bekliyorum

Hocam yalnız degilsin.Benim de 2018 Kasim ayi sonunda kurum görüşü alindi.Hala bekliyoruz.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zeynep Zeynep hocam hiç sesin çıkmıyordu acaba iade oldu mu dedım ama hala hep bekliyoruz sonu guzel olsun inşallah... 

• Beğeni 1

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 7 saat önce yazdı:

Pek hayırlı gibi görünmüyor ama anlamadım... 

• Kahkaha 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Tam 2 sene önce bugün sabah 5’te görevimin başında iken terörist ilan edildim. Mesai arkadaşlarımın sarılıp uğurlaması ve tüm gün gelen geçmiş olsun ziyaretleri ve telefon aramaları. Bir anda değişen hayatlar. Aklanılmasına rağmen halen iade edilmeyen haklar. Söylenecek tek söz yazıklar olsun.

https://www.memurlar.net/haber/760858/701-sayili-ihrac-ve-iade-KHK-si-resmi-gazetede-yayimlandi.html

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta yök ten aranan akademisyen var mi?

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 3 saat önce yazdı:

Merhaba...

Sizlere Sn Özgür KARAGEDİK Hocamdan mesaj getirdim...

Çok geçmiş olsun, yolu açık olsun...

"karagedikozgur kendi RED kararını bildirmeyi borç bilir.

KESK-BES Üyesi. Muhalif. İŞKUR-Şef. CUMHURİYET Gazetesi okudu,

GIRGIR, PENGUEN, UYKUSUZ karikatürlerine güldü ve bunları paylaştı.

6 Ocak 2017 (KHK 679) İhraç, 7 Ocak 2017 CHP Üyesi.

31 Mart 2019 İYİ Parti listesinde CHP Kontenjanından Belediye Meclis Adayı

Komisyanona Müracaat Tarihi : 14/09/2017 (Son Gün)

Karar Tarihi : 05/06/2020

Karar Sayısı : 2020/8402

Sistemde Görüntülenme : 25/06/2020

Kurumumun Posta Tarihi : 03/07/2020

Tebliğ Tarihi : 07/07/2020

Not1:Görüldüğü gibi Komisyona müracaatın son günü (14 Eylül 2017) öğleden sonra 15:00 civarı başvurdum

yani son müracaatçılardan birisiyim. İhraç sonrası dava açmış, komisyon kuruluş KHK sı nedeniyle dava düşürülerek

dosya komisyona gönderilmişti. Yani eğer dava dosyaları komisyona intikal ettirilen ilk dosyalar ve ben red kararı için

bugüne kadar bekletildim yada komisyon son gün müracaat edenlerin bile dosyasını inceledi.

Not2:Yarın sendikam BES (Büro Emekçileri Sendikası) 'e dava için dosyaları anlaşmalı kargo firması ile karşı ödemeli göndereceğim

ve hemen dava açılacak. Düşünün Avukat, Dava Harcı, Noter Vekalet Ücreti nü bırakın Kargo parasını bile üyesine ödetmeyen,

hukuki destek veren, ihraç sonrası her ay dayanışma adıyla harçlık gönderen sendika. KESK li olmak , BES li olmak budur.

Göreve iade olan arkadaşlar bunu bir düşünsün.

ohal komisyon kararı-2

https://hizliresim.com/MlgmW1

MlgmW1.jpg

ohal komisyon kararı-3

https://hizliresim.com/SozPIN

SozPIN.jpg "

Özgür Hocanın hep iade olacağını düşünürdüm. Demek ki süründürülecekler listesine koymuşlar.  Geçmiş olsun. Elbet dönecek. Zaman alacak. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, Bir saat önce yazdı:

@Zeynep Zeynep hocam hiç sesin çıkmıyordu acaba iade oldu mu dedım ama hala hep bekliyoruz sonu guzel olsun inşallah... 

Yok hocam maalesef hala bekliyorum.Sanirim biz bankadan bekleyenlerin dosyaları en sona kalacak ?

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 6 saat önce yazdı:

@Abcdef hocam sadece sendika mi  sendika süresine göre iadeler olmuyor gerçekten kurum görüşü neye göre alınıyor kestiremiyiruz gerçekten MEB'den bekleyip hala kurum görüşü alinmayanlar in dosyalarına sıra gelmedi mi acaba yorum yapan olursa seviniriz

2 ay kadar da gazete var. Neden bu kadar sona kaldığımı düşünüp duruyorum ama sizler gibi hala bir cevap bulamadim

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar bu işler siyasi. Dolayısıyla, değişen konjonktüre göre de dün çok rahat iade alması beklenen, hatta bu adam ne alaka ihraç olmuş denebilecek birine ret, bu adamı süründürürler diye tahmin ettiğimiz birine de iade gelebiliyor. İhraç olmamızdan beri, ana konjonktür değişmedi ama ufak da olsa bir miktar kaymalar oldu bugüne kadar.

Sayın Özgür Karagedik'e çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine mücadelesinde başarılar ve sabırlar diliyorum.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 6
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Abcdef, 2 saat önce yazdı:

2 ay kadar da gazete var. Neden bu kadar sona kaldığımı düşünüp duruyorum ama sizler gibi hala bir cevap bulamadim

meraba arkadaşlar ben iade oldum kriterim bildiğim sadece sendika kurum görüşüm alınmıştı.  Üyeliğim silmistim size haber vermek için tekrar açtım merak attığınız şeyler olursa sorabilirsiniz. İnşallah inşallah tez zamanda siz de bu sevinci yavarsiniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...