İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

16 .dakikadan itibaren sonuna kadar mutlaka seyredin.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

lacivert dosya 677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fbyzr, 22 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Bugün nüfusa gidip hakkımdaki tahditin kaldırılması için dilekçe vermek istediğimi söyledim. Oradaki memur dilekçe veremeyeceğimi, ihraç isem yurt dışı yasağımın kalkamayacağını, çok istiyorsam öğrenmeyi, nüfus genel müdürlüğüne posta yoluyla dilekçe yazabileceğimi söyledi. Bu işten anlamadığını anladım açıklamalarından ancak sormak istediğim şu, sistemden bakıp hakkımda iki tahdit olduğunu, birinin kaldırıldığını, diğerinin durduğunu söyledi. Bildiğim bir soruşturmam yok ama iki yasak neden olabilir sizce? Son olarak şimdi ne yapmalıyım?

30928 sayılı Resmi Gazetede yer alan 5682 sayılı Pasaport Kanununa eklenen,    Ek Madde 7 gereğince "375 sayılı KHK’nin geçici 35. maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler, mahkemelerce yurt dışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan haklarında aynı nedenlerden dolayı devam eden herhangi bir idari, adli soruşturma, kovuşturma bulunmaması, kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına, davanın reddine veya düşmesine karar verilmesi, mahkumiyet kararında cezasının tümüyle infaz edilmesi veya ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilenlere, başvurmaları halinde yapılacak araştırma sonucu İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebilir. " hükmüne uygun koşullar arasında yer aldığımı ispatlar nitelikteki ekteki belgelere istinaden, hakkımda bulunan yurtdışı çıkış tahdidinin ve  pasaport  alma yasağının kaldırılmasını  arz ederim.

Yukardaki örnek metinle dilekçe yazıp takipsizlik veya beraat belgesi ekleyerek il nüfusa verin.

Ben dilekçe vermedim. Komisyon kararı çıkmadan vermek istemedim. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fbyzr, 14 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Bugün nüfusa gidip hakkımdaki tahditin kaldırılması için dilekçe vermek istediğimi söyledim. Oradaki memur dilekçe veremeyeceğimi, ihraç isem yurt dışı yasağımın kalkamayacağını, çok istiyorsam öğrenmeyi, nüfus genel müdürlüğüne posta yoluyla dilekçe yazabileceğimi söyledi. Bu işten anlamadığını anladım açıklamalarından ancak sormak istediğim şu, sistemden bakıp hakkımda iki tahdit olduğunu, birinin kaldırıldığını, diğerinin durduğunu söyledi. Bildiğim bir soruşturmam yok ama iki yasak neden olabilir sizce? Son olarak şimdi ne yapmalıyım?

Keşke iki tahditin hangi kurumlardan olduğunu öğrenseydiniz. Forumda daha iyi bilenler vardır ama bildiğin kadarıyla Hukuki bir tahdit varsa dava açmanız gerekecektir. İdari bir tahdit ise dilekçe vermeni ve onların da alıp işleme koyması gerekirdi. Geçen hafta başvurmuş ve idari tahdit olduğunu öğrenmiştim. Çok yardımcı oldular. Birkaç gün sonrada internetten takip edeceğim bir kodla dilekçemin ihraç edildiğim ile gönderildiğini ifade eden bir yazı bana gönderildi. 

• Teşekkür 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fbyzr, 26 dakika önce yazdı:

Memurun size oyle bir bildirmde bulunmasi kabul edilemez. CIMER uzerinden sikayette bulunun haddini bilsin derim ben. Cunku hem yasa hem de genelgeye istinaden dilekcenizi kabul etmek zorundadir . size oyle bir tavir takinamaz. Simdi yasa ve genelgedeki sartlari sagliyorsaniz yani  herhangi bir adli islem gormediyseniz yada gorduyseniz de takipsizlik beraat vb gibi kararlari iceren dilekceyi  bulundugunuz ilin nufus md. tahtid buroya iadeli taahuttlu olarak gonderim yapin.

2 yonden tahtid demekle EGM  ve Kurumunuz olabilir.

Hic bir memurun size oyle tavir takinmaya hakki yok ,utanip darlanmayin korkmayin sikayet edin . unutmayin halen daha vergi veriyor ve o memurun maasini siz veriyorsunuz

Kolay gelsin umarim en kisa surede hakkinizi alirsiniz

Güncelleme • • Joeu
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Haruni, 8 dakika önce yazdı:

30928 sayılı Resmi Gazetede yer alan 5682 sayılı Pasaport Kanununa eklenen,    Ek Madde 7 gereğince "375 sayılı KHK’nin geçici 35. maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler, mahkemelerce yurt dışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlardan haklarında aynı nedenlerden dolayı devam eden herhangi bir idari, adli soruşturma, kovuşturma bulunmaması, kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına, davanın reddine veya düşmesine karar verilmesi, mahkumiyet kararında cezasının tümüyle infaz edilmesi veya ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilenlere, başvurmaları halinde yapılacak araştırma sonucu İçişleri Bakanlığınca pasaport verilebilir. " hükmüne uygun koşullar arasında yer aldığımı ispatlar nitelikteki ekteki belgelere istinaden, hakkımda bulunan yurtdışı çıkış tahdidinin ve  pasaport  alma yasağının kaldırılmasını  arz ederim.

Yukardaki örnek metinle dilekçe yazıp takipsizlik veya beraat belgesi ekleyerek il nüfusa verin.

bu yazdıklarınız güzelde nüfus müdürlükleri dikkate almıyor.herşeyi içişleri bakanlığına bırakmışlar.

• Beğeni 1

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 6 dakika önce yazdı:

Keşke iki tahditin hangi kurumlardan olduğunu öğrenseydiniz. Forumda daha iyi bilenler vardır ama bildiğin kadarıyla Hukuki bir tahdit varsa dava açmanız gerekecektir. İdari bir tahdit ise dilekçe vermeni ve onların da alıp işleme koyması gerekirdi. Geçen hafta başvurmuş ve idari tahdit olduğunu öğrenmiştim. Çok yardımcı oldular. Birkaç gün sonrada internetten takip edeceğim bir kodla dilekçemin ihraç edildiğim ile gönderildiğini ifade eden bir yazı bana gönderildi. 

Ayrıca elinizde takipsizlik beraat vs varsa bunu da dilekçeye ekleyin. Olmadı ihraç olduğunuz ilin nüfus müdürlüğüne iadeli taahhütlü bir şekilde dilekçenizi posta yoluyla gönderin. 

Dilekçenizi işleme koymak zorundalar.  Almıyor ve işleme koymuyorlarsa gerekçeleriyle bir imzalı bir şekilde tarafınıza verilmesini isteyin. 

Güncelleme • • Eylül
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fbyzr, 32 dakika önce yazdı:

Bir tanıdığın arabasında 15 Temmuz da suça karışmıştır diye 2 tahdit vardı. Birisini mahkeme diğerini Ankara il emniyet koymuş. Her iki yere de dilekçe verip kaldırtmıştı. (Araba 15 Temmuz da evinin önünde duruyormuş hiç kıpırdatmamış.)

Sizde iki yere dilekçe verebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 11 dakika önce yazdı:

Komisyon kurumdan mutlaka son bir bilgi alıyor. Bilgisi alınan kişi size bilgi vermeyebilir de...

Aranıp aranmadığınızı hiç öğrenemeyebilirsiniz. İadenin bir şartı değil bu. Dert edecek bir durum yok.

Kesinleşen adli cezalar yada yeni çıkan ek deliller harici MEB'den artık ret kararları istisna gibi görünüyor.

Son paragrafın için içten bir "inşallah" amirim ?

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...