İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Muhammet Adıgüzel, 7 dakika önce yazdı:

@Dantes hocam biz ne zamana kadar beklicez ?

Hocam kişinin ne zaman öleceği ile komisyondan kararının ne zaman çıkacağı belli değildir. 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 4
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @MSA benim kabul kararımı ne zaman yayinlayacaksınız ?

• Beğeni 2
  • Kahkaha 2

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 57 dakika önce yazdı:

Aynen ben de bunu düşünüyorum. Ancak doğal olarak burada hesaplamayı maaşın tamamı üzerinden yapmak hakkaniyetli de olmayacaktır, doğru da olmayacaktır. Bu tutarlardan ilgili döneme ilişkin makul giderlerin düşülmesi, kalan üzerinden paylaşım yapılması doğru olacaktır.

Mal ayrılığı ile ilgili dava boşanma sonrasi ayrica acilacak bir dava ve bu davada edinilmis mallara katilma rejimine göre evlilik birligi icerisinde edinilen kazanclar yari yarıya tabiki. 

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fatih30, 13 saat önce yazdı:

Zorlu bir süreç geçiriyoruz. Beni eşim terk etti. Boşanma davası karşılıklı açtık. Hatta boşanma sebebi olarak benim ihracımı da öne sürdü. 

Benim merak ettiğim. Ben iade olursam alacağım geriye dönük  maaşlardan davalı olduğum eş talepte bulunabilirler mi. Başından böyle bir durum geçen var mı

Sizde Eğer iade olursanız Eşinizin sizin Khk lı olmanız veya fetö'cü olmanız gibi iddialarla boşanma davası açtığını adli ve idari süreçlerde aklandiginiz için  bu iddiaların evlilik birliğinin devam ettirilmesinde Eşinizin kusurlu olduğunu ileri sürebilirsiniz. mahkemenin tazminatı tarafların kusuruna göre tayin etmesi gerekir. yasal evlilik rejimi edinilmiş mallara katılma rejimi olduğu için evlilik süresince sizin ve çalisiyorsa Eşinizin gelirine göre hesaplama yapılır. genelde genelde mahkeme de bu hesaplamayı bilirkişiye yaptırır. Ama siz genel olarak Eşinizin kusurlu olduğunu bu Zor günlerde yanınızda durması gerekirken boşanma davası açtığını adli ve idari olarak aklandı ınızı özellikle belirtiniz.Mahkemenin takdir edeceği kusura göre vereceğiniz tazminat düşebilir hatta ödeme  yapmayabilirsiniz

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mat, 19 dakika önce yazdı:

Sayın @MSA benim kabul kararımı ne zaman yayinlayacaksınız ?

Hayırlısı ile gönderin yayınlayalım. Çok mutlu oluyorum her iade haberinde.

• Beğeni 6

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 1 saat önce yazdı:

Hocam kişinin ne zaman öleceği ile komisyondan kararının ne zaman çıkacağı belli değildir. 

Kaderimizde ne zaman son bulacağını bilemediğimiz bir belirsizliği yaşamak ta varmış.... Günde en az 20 kez benim gibi bakan var mıdır acaba? 

• Beğeni 1

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 12 saat önce yazdı:

Hayırlısı ile gönderin yayınlayalım. Çok mutlu oluyorum her iade haberinde.

Sayın @MSA öğretmenlerden kurum ikla aranacak demiştiniz benim hala aranmadi ve geçenlerde bir kaç kişi kurumu aramadan iade olduklarını ifade ettiler. acaba daha aranır mi ya da aramadan iade durumu olur mu acaba. bir de ben müdür yardımcımin şahitlik ettiği belge sunmuştum bu yüzen mi aranmiyor acaba 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Bugün nüfusa gidip hakkımdaki tahditin kaldırılması için dilekçe vermek istediğimi söyledim. Oradaki memur dilekçe veremeyeceğimi, ihraç isem yurt dışı yasağımın kalkamayacağını, çok istiyorsam öğrenmeyi, nüfus genel müdürlüğüne posta yoluyla dilekçe yazabileceğimi söyledi. Bu işten anlamadığını anladım açıklamalarından ancak sormak istediğim şu, sistemden bakıp hakkımda iki tahdit olduğunu, birinin kaldırıldığını, diğerinin durduğunu söyledi. Bildiğim bir soruşturmam yok ama iki yasak neden olabilir sizce? Son olarak şimdi ne yapmalıyım?

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...