İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Eylül, 15 dakika önce yazdı:

Bulunduğum ilin nüfusuna gittiğimde Orada yönlendirme yapan bir çalışan vardı. Ona pasaportumdaki tahdidim kaldırılması için dilekçe vereceğini söyledim, o da yan tarafta bir odaya gitmemi söyledi. Şu an hatırlamıyorum ama orada bulunan bir müdür be yanında çalışanların olduğu bir oda idi. Müdüre gittim ve şu niyetle geldim dedim. Elime bir kağıt kalem verdi ve başlıkta hangi kuruma birime yazmam gerekenleri söyledi hatta en son cümleyi nasıl bitirsem dedim, onu da söyledi. Ben de hakkımda tahdit durumuna bakabilir miyiz dedim, aldı kimliğimi ve hakkınızda hukuki bir işlem olmadı sanırım dedi, ben de evet dedim, sadece kurum tarafından konan tahdit var dedi. İşleme konması için bir kaç yere gönderdi. Açıkçası dilekçenin yanına verebileceğim bir belge yok, takipsizlik vs, düz dilekçe verdim. Ben oradayken bir kili daha geldi sanırım önceden dilekçe vermiş ama mahkeme sonuçlandın onu getir demişler, onun sonucunu getirmişti. Maalesef fotokopiye gitmem gerekiyordu dönüşte geldiğimde gitmişti, konuşma fırsatım  olmadı. Hatta yeni pasaport çıkarmayı düşünmüyorum, sadece tahdit kalksın istiyorum diye belirttim. 

Dilekçeyi alan memur çok ilgiliydi Allah razı olsun Tlf Numarası verdi buradan bana ulaşıp belgenin durumunu öğrenebilirsiniz dedi. Sonuç başka şehre oradan kurum EGM savcılık sonuçları bekleneceğinden biraz uzayabilir dedi. 1 hafta sonra da belgenin başka ile gönderildiğine dair bana yazı gönderdiler. 

Haftaya sistemden bakacağım bakalım dilekçem ne durumda, sistemde değişen bir şey var mı. Buradan yazarım sonucu. 

Bu arada İstanbul’da olanlar için bir sorum olacak. Kişi illa bulunduğu ilçenin nüfusuna mı gidip başvurmalı? Başka bir ilçeden başvurabilir mi? İstanbul başvuranlar ne gibi durumla karşılaştılar? 

O sistem edevlette iç işleri evrak takip mi oluyor? ? pek zannetmiyorum ama 

Güncelleme • • Joeu
  • Beğeni 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 16 dakika önce yazdı:

Bulunduğum ilin nüfusuna gittiğimde Orada yönlendirme yapan bir çalışan vardı. Ona pasaportumdaki tahdidim kaldırılması için dilekçe vereceğini söyledim, o da yan tarafta bir odaya gitmemi söyledi. Şu an hatırlamıyorum ama orada bulunan bir müdür be yanında çalışanların olduğu bir oda idi. Müdüre gittim ve şu niyetle geldim dedim. Elime bir kağıt kalem verdi ve başlıkta hangi kuruma birime yazmam gerekenleri söyledi hatta en son cümleyi nasıl bitirsem dedim, onu da söyledi. Ben de hakkımda tahdit durumuna bakabilir miyiz dedim, aldı kimliğimi ve hakkınızda hukuki bir işlem olmadı sanırım dedi, ben de evet dedim, sadece kurum tarafından konan tahdit var dedi. İşleme konması için bir kaç yere gönderdi. Açıkçası dilekçenin yanına verebileceğim bir belge yok, takipsizlik vs, düz dilekçe verdim. Ben oradayken bir kili daha geldi sanırım önceden dilekçe vermiş ama mahkeme sonuçlandın onu getir demişler, onun sonucunu getirmişti. Maalesef fotokopiye gitmem gerekiyordu dönüşte geldiğimde gitmişti, konuşma fırsatım  olmadı. Hatta yeni pasaport çıkarmayı düşünmüyorum, sadece tahdit kalksın istiyorum diye belirttim. 

Dilekçeyi alan memur çok ilgiliydi Allah razı olsun Tlf Numarası verdi buradan bana ulaşıp belgenin durumunu öğrenebilirsiniz dedi. Sonuç başka şehre oradan kurum EGM savcılık sonuçları bekleneceğinden biraz uzayabilir dedi. 1 hafta sonra da belgenin başka ile gönderildiğine dair bana yazı gönderdiler. 

Haftaya sistemden bakacağım bakalım dilekçem ne durumda, sistemde değişen bir şey var mı. Buradan yazarım sonucu. 

Bu arada İstanbul’da olanlar için bir sorum olacak. Kişi illa bulunduğu ilçenin nüfusuna mı gidip başvurmalı? Başka bir ilçeden başvurabilir mi? İstanbul başvuranlar ne gibi durumla karşılaştılar? 

Umarım başvurunuz güzel neticelenir, teşekkür ederim tekrar. Ben önümüzdeki günlerde başka bir şehirden tekrar deneyeceğim başvurmayı. Bakalım orada ne ile karşılaşacağım. Allah iyi ve işini bilen insanlarla karşılaştırsın, yoksa zor.. yeniden ihraç olmuş kadar üzgün ve gerginim gördüğüm muameleden dolayı... Memur bana “yasak neden kalksın ki devlet seni ihraç etmişse boşuna değildir, sen istiyorsun ama kalkmaz yasak” dedi. Bir de “nasıl mahkeme olmaz vardır mahkeme, boşuna ihraç olmadınya” dedi. Ben de boş durmadım, cevap verdim bu sözlere ama içim soğumadı. Şunu da eklemeden geçemeyeceğim, bu lüzumsuz ve haksız konuşmaları yaparken bir yandan da abdest almış ve kolunu yüzünü kuruluyordu...

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Kızma 1

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 31 dakika önce yazdı:

Kısa süre içinde iade kararınızı buradan yazacaksınız. Hayırlı olsun...

İnşallah, inşallah...sağolun...

672zede, 28 dakika önce yazdı:

@farahzeynep hocam hayırlı olsun eski okulum derken son çalıştığınız okul mu, bir de hangi yıllar çalışmıştınız?

2015-2016 da calismistim. Son çalıştığım okula sorulmuş. Sağolun, inşallah en kısa zamanda iadem de olur hocam. ..

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@farahzeynep çok sevindim hocam iadeniz yakındır inşallah.

• Onaylama 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 7 dakika önce yazdı:

@farahzeynep çok sevindim hocam iadeniz yakındır inşallah.

İnşallah hocam. Rabbim cumlemizin iadesini nasip etsin inşallah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

İnşallah, inşallah...sağolun...

2015-2016 da calismistim. Son çalıştığım okula sorulmuş. Sağolun, inşallah en kısa zamanda iadem de olur hocam. ..

Hayırla sonuçlanır inşallah.Sendika süreniz ne kadardı acaba 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Eylül Hocam, 

Alıntı

Kişi illa bulunduğu ilçenin nüfusuna mı gidip başvurmalı? Başka bir ilçeden başvurabilir mi? İstanbul başvuranlar ne gibi durumla karşılaştılar? 

sorunuz ile ilgili olarak;

İl nüfus müdürlüklerine başvurulması gerektiği belirtiliyor ama herhangi bir ilçe nüfus müdürlüğüne de başvuru yapabiliyorsunuz. Benim çalıştığım il İstanbul idi. Farklı bir ilin bir ilçesine dilekçe verdim. Hatta dilekçeyi verirken bana hakkınızda adli bir işlem olmamış, sadece idari bir tahdit konulmuş şeklinde söylediler. Bu durumu isterlerse onlar da görebiliyorlar. Dilekçemi aldıktan sonra bağlı oldukları ile posta ile göndermişler. İl de İstanbul'a ulaştırmış. Hem ilden hem de İstanbul'dan bunu teyit ettim. Tabi biraz zaman alıyor.

Bulunduğum ilçeden ve ilden İstanbul'daki durumun safahatını görüp göremediklerini tekrar giderek sordum ancak bunu göremediklerini söylediler. Sadece bulunduğum il, sonuçlanırsa olumlu/olumsuz görürüz dedi. 

İstanbul'da ilçeler isterlerse başvurunuzu alırlar. Ancak il nüfusa başvurmak isterseniz Vatan caddesinde Emniyetin yanında kolay bir yeri var. Eşim (devlet memuru değil) buraya benden dolayı konulan tahditin kaldırılması için başvurmuştu. 3,5 ay sürdü ve tahdit kalktı. Yani benim anladığım ağır işleyen bir süreç var ama problem yoksa bir şekilde olumlu sonuçlanıyor. Yalnız maalesef çalışanlar diğer illerdeki gibi yardımcı olmuyorlar. Arayıp haber vermeyi bırakın, telefona dahi çıkmıyorlar, çıksalar da gel öğren diyorlar.  

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2

672 KHK - Ret - Sendika - Ankara 22. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lahzaa, 27 dakika önce yazdı:

Hayırla sonuçlanır inşallah.Sendika süreniz ne kadardı acaba 

İnşallah hocam. 19 ay sendikam vardı 2015 Kasım istifa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ilginizi çekebilir gözüme çarptı paylaşayım dedim 

• Beğeni 2

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Biraz önce eski okulumun müdürü aradı çok heyecanlandim hakkımda kurum görüşünü almak için aramislar milli eğitimden okul müdürü de çok olumlu şeyler söylemiş. ..İnşallah sonu güzel olur ailece çok heyecanlandik 

Kalbinde iyilik biriktiren insanların hikayeleri mutlu sonla bitermiş.Dilerim ki,iade haberinizi bir cuma günü burda bizimle paylaşırsınız.Ailecek sevinirsiniz,biz de forum ailesi olarak seviniriz....

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...