İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
farahzeynep, 15 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Biraz önce eski okulumun müdürü aradı çok heyecanlandim hakkımda kurum görüşünü almak için aramislar milli eğitimden okul müdürü de çok olumlu şeyler söylemiş. ..İnşallah sonu güzel olur ailece çok heyecanlandik 

Ayy çok sevindim sizin adiniza inşallah iade haberlerinizi de tez zamanda duyarız. Darısı biz kurumdan haber bekleyenlere inşallah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
farahzeynep, 4 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Biraz önce eski okulumun müdürü aradı çok heyecanlandim hakkımda kurum görüşünü almak için aramislar milli eğitimden okul müdürü de çok olumlu şeyler söylemiş. ..İnşallah sonu güzel olur ailece çok heyecanlandik 

darısı başta  Dantes olmak üzere  MEB'den iade bekleyen tüm arkadaşlara olsun...

Bravo MEB'e..hem hemen göreve başlatıyor..hem arayıp bilgi veriyorlar işi yokuşa sürmüyorlar...

EGM de olsa deveye hendek   atlatmak gerekir olumlu bir şeyler duyabilmek için..

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, Bir saat önce yazdı:

Bana deseydi o lafı onun ağzını burnunu kirardim. Kimse kusura bakmasın. O abdesti de boşa alır. Kalbi yüreği fesat olanın insanlığını yitirenin yaptığı yapacağı ibadete rabbimin ihtiyacı yok. Ne kadar kolay insanlara çamur atmak. Lekelemek. Sen yargıç mısın? Ne kadar boş insanlar. Yerinizde olsam isim soyismini alıp cimere ve İçişleri Bakanlığı'na şikayette bulunurdum. Ugrasirdim onunla. Ben hiç bugüne kadar devlet kurumlarında hangisi olursa olsun KHK lı olduğum ile ilgili herhangi bir saygısızlık yada bu şekilde bir davranış görmedim. İstanbul'da belli yerler dışında böyle şeyler yaşanmaz diye düşünüyorum. Sinirlerim zıpladı sanki bana yapılmış gibi sinirliyim su anda. Geçmiş olsun.

Aynen öyle hocam. Ben de ilk defa böyle bir muameleye maruz kaldım. İyi ki hesap günü var diyorum. Cevap verdim ama bana yetmedi, tatmin etmedi cevaben söylediklerim. Kapıda -belki de ilk defa- beddua ettim. Şikayet edeceğim ama yetmez. Yaşattıklarını yaşasınlar diyor ve Allah’a havale ediyorum... 

Güncelleme • • Fbyzr
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam. İnşallah kısa sürede iade gelir. 

Fbyzr, 4 saat önce yazdı:

Umarım başvurunuz güzel neticelenir, teşekkür ederim tekrar. Ben önümüzdeki günlerde başka bir şehirden tekrar deneyeceğim başvurmayı. Bakalım orada ne ile karşılaşacağım. Allah iyi ve işini bilen insanlarla karşılaştırsın, yoksa zor.. yeniden ihraç olmuş kadar üzgün ve gerginim gördüğüm muameleden dolayı... Memur bana “yasak neden kalksın ki devlet seni ihraç etmişse boşuna değildir, sen istiyorsun ama kalkmaz yasak” dedi. Bir de “nasıl mahkeme olmaz vardır mahkeme, boşuna ihraç olmadınya” dedi. Ben de boş durmadım, cevap verdim bu sözlere ama içim soğumadı. Şunu da eklemeden geçemeyeceğim, bu lüzumsuz ve haksız konuşmaları yaparken bir yandan da abdest almış ve kolunu yüzünü kuruluyordu...

Ahlaksız adam. Sinirim bozuldu burada. 

Pasific26, 2 saat önce yazdı:

Istanbulda olanlar icin il nufusa gidip matbu dilekçeyi soldurabilirsiniz ordaki çalışan bayan arkadasa sordum tahditler kalkiyor her hafta ayrı bi liste geliyor dedi bende dilekceye gerek yok mu ozaman dedim oda dilekce verenlerinki kaldiriliyor zaten dedi. Bilginiz olsun 10 dakika bile sürmüyor

İşte beklediğim zaman buydu. Biraz işi öğrensinler gidip yapacağım diyordum. Zamanı gelmiş. 

Naz, 2 saat önce yazdı:

@MSA  @MSA @Muharrem Kayaslm kaderdaşlarım. Benımde kurum aranalı 2 hafta oldu müdürüm gayet olumlu guzel şeyler soylemiş. 686 banka tek krıter bekliyorum hala.. İnsallah hayırlı haberlerımızı paylasırız. Sizlerin görüşü ne yönde kurumu aranıp genelde olumlu dülünceye göre iade çok duyuyoruz. Bu arada kurum meb bızde umutlanalımmı birazcık.. Ümidimi hiç kaybetmedim ama yınede beklemek çok yıprattı. Saglıcakla kalın.. 

Ümitlenin hocam. 

varex, 36 dakika önce yazdı:

darısı başta  Dantes olmak üzere  MEB'den iade bekleyen tüm arkadaşlara olsun...

Bravo MEB'e..hem hemen göreve başlatıyor..hem arayıp bilgi veriyorlar işi yokuşa sürmüyorlar...

EGM de olsa deveye hendek   atlatmak gerekir olumlu bir şeyler duyabilmek için..

MEB iyi yapıyor hakikaten. Çok da hızlılar. Allah bozmasın. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, Bir saat önce yazdı:

İstanbul büyük bir şehir kalabalık olunca tek merkezden yürütülmez gibime geliyordu. Hiç araştırmadım dikkat etmedim  

teşekkür ederim. Söyleyeyim gitsin oraya. 

Not: bunu yazdıktan sonra navigasyondan bakayım dedim ?. İl nüfus müdürlüğü Fatih’te ama her ilçede de ilçe nüfus müdürlükleri varmış. ? 

Hocam sanirim ben yanlis anladım sizi yada bilemedim:) her ilcede var zaten nufus müdürlükleri ama benim oldugum ilçe biz yapmiyoruz ile gidin dedi:)

• Beğeni 2

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazenin aynen hocam kurumdan haber bekleyenlerdeniz...

• Beğeni 2

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Pasific26 Hocam istanbul il nüfusta tahdit bürosu giriş katta sağ tarafta kalıyor. Yerlerde oraya yönlendiren ok işaretleri var.

Oraya gidenler şunları bir şekilde öğrenirse çok iyi olur kanaatindeyim: Nasıl ve ne kadar süren bir süreç işliyor? Khk lı olanlarda dilekçe verdikten sonra kaç ay sürüyor? Her hafta bir komisyondan toplu isimler mi geliyor? İsmi geleni arıyorlar mı? Ya da doğrudan kaldırıyorlar mı? Bilgi paylaşacak olanlara şimdiden çok teşekkürler.

• Onaylama 1

672 KHK - Ret - Sendika - Ankara 22. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 2 saat önce yazdı:

Çok sevindim. Kurumdan görüşü alinanlar kervanına hoş geldiniz ? inşallah devamı da en kısa zamanda gelir.

Teşekkürler. Amin inşallah en kisa zamanda iadelerimizi de yazariz burda...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 4 saat önce yazdı:

Ilginizi çekebilir gözüme çarptı paylaşayım dedim 

Kurumum idari davaya cevap olarak 282 sayfa cvp yazmış. 100 sayfa benim yaptığım başvurular, 150 sayfa danıştay ve anayasa mahkemesi kararları, 20 sayfa ıvır zıvır gerisi boş metin o kadar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nazenin, 1 saat önce yazdı:

Ayy çok sevindim sizin adiniza inşallah iade haberlerinizi de tez zamanda duyarız. Darısı biz kurumdan haber bekleyenlere inşallah 

Amin inşallah hocam inşallah. En kısa zamanda iade de oluruz inşallah .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...