İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Muhammet Adıgüzel, 1 saat önce yazdı:

@Edep walla hocam benim çok beklentin yoktu sona sarkınca beklentiyr giriyor insan. Bugün Milli Eğitimden sordum komisyon hala benle ilgili bilgi almamış. Yami ret vercek olsalardı bu zamana kadar 672 li öğretmeni niye bekletsinler ki diyorum? Geçen Mayıs ayında alınan beraat var. Yani beklenilmesi gereken yeni birşey de yok aam komsiyonun keyfini beklicez artık ?

Hocam eşim de bekliyor, kurum görüşü henüz alınmadı diye biliyoruz, arayan soran yok. Demek istediğim yalnız değilsiniz, kurum görüşü alınmayan birçok kişi var. Güzel haberler almak ve paylaşmak ümidiyle. 

• Onaylama 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesi sendika ve kimse yokmu sms red gelmiş 

vay be

• Beğeni 2

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 6 saat önce yazdı:

Banka kriterinden bekleyen kişi sayısı epey fazla ve sanırım en sona bizi bekletiyorlar, bir belirsizlik hakim banka ile ilgili artık bir şey bekliyorlar ama ney? Kestirmek mümkün değil

Bende sadece bankadan bekliyorum

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tebessüm, 6 dakika önce yazdı:

Bende sadece bankadan bekliyorum

Bende sadece bankadan ( 1 ay önce ) iade oldum bugün 3. İş günüm bitti umudunuzu kaybetmeyin .

• Beğeni 5

692 , bekliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 3 saat önce yazdı:

Değerli öğretmenim,çok güzel günleriniz ve ogrencileriniz olsun.Hala bizleri düşünüyor olmanız güzel bir yüreğin işareti.Baskasinin derdiyle dertlenmek....Kalbinizdekiler elinize gelsin.Yeni meslek hayatınızda başarılar diliyorum....

@Teacher öğretmenim, çok teşekkür ederim.

En yakın zamanda güzel haberlerinizi alırız inşallah. 

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mukay16, 9 dakika önce yazdı:

Bende sadece bankadan ( 1 ay önce ) iade oldum bugün 3. İş günüm bitti umudunuzu kaybetmeyin .

Sayın mukay16 teşekkür ederim. Sizin adli durum varmıydı birde banka hareketleriniz hakkında bilgi verir misiniz. Sakıncası yoksa

679 khk yök inceleme devam banka beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 28 dakika önce yazdı:

İdare mahkemesi sendika ve kimse yokmu sms red gelmiş 

vay be

Bu karar çok kötü. 

ancak, "arızi durumlar haricinde" diye bir cümle sözcük geçiyor 3.paragrafın son cümlesinde. Arızi geçici demekmiş. Geçici olarak girip çıkmanın haricinde istifa edilmemiş sendikayı idare mahkemesi suç olarak görmüş. 

Allah, hakkınızdan gelsin. Ne diyelim...

Bu da azlık oyunun gerekçesi: 

Güncelleme • • GamerTeacher63
  • Üzülme 2

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiçbir şey olmasada kesin birşeyler olacak...sabır az daha sabır...üç aylara girdik...Rabbim selamete çıkarsın tüm haksızlığa uğramış olan mazlumları...içinde de beni...

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 10 dakika önce yazdı:

Bu karar çok kötü. 

ancak, "arızi durumlar haricinde" diye bir cümle sözcük geçiyor 3.paragrafın son cümlesinde. Arızi geçici demekmiş. Geçici olarak girip çıkmanın haricinde istifa edilmemiş sendikayı idare mahkemesi suç olarak görmüş. 

Allah, hakkınızdan gelsin. Ne diyelim...

Bu da azlık oyunun gerekçesi: 

Baştan beri belli olan birsey var komısyondan iade olamayanın yolu çok uzun. Düzenleme olmazsa şayet, bu  dünyada KHK magdurlarının çoğuna iadeyi tattırmayacaklar, hesap ahirete kalacak gibi..

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 11 dakika önce yazdı:

Hiçbir şey olmasada kesin birşeyler olacak...sabır az daha sabır...üç aylara girdik...Rabbim selamete çıkarsın tüm haksızlığa uğramış olan mazlumları...içinde de beni...

@Yeliz Coşkun Aslanalp Size aşağıda kaynağını sunacağım Stockdale Paradoksunu okumanızı önereceğim Yeliz Hanım.

"“Hiçbir zaman inancımı kaybetmedim. Esaretten kurtulacağıma dair hiç bir şüphe beslemediğim gibi, hürriyetime kavuştuktan sonra, esaretim esnasında kazandığım deneyimimi hayatımın geriye kalan bölümünde güçlendirici bir unsur olarak kullanacağımı düşündüm ve hayal ettim.” demiş Amiral Stocdale.

Kaynak için Tıkla

• Beğeni 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...