İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Teksasparis, 11 dakika önce yazdı:

Pasaport şerhimin kaldırılması için yaptığım başvurunun üzerinden neredeyse 4 ay geçti. Hala bir haber yok.

Takipsizlik alalı nereyse 2 sene olmuş. Bir Ohal komisyonu bir pasaport komisyonu süründürmeye devam ediyorlar.

Benim gibi, pasaport için yaptığı başvurusundan uzun zaman geçmesine rağmen haber alamayan var mı?

Pasaport başvurunuzu İç İşleri bakanlığının yayımladığı genelgeden sonra başvurdunuz değil mi? (Aralık 20'den sonra)

Eğer önce ise;

1) Önce başvuru yaptığınız nüfus müdürlüğüne bir sorun,

2) Yeniden ilgili düzenlemeyi gerekçelendirerek tekrar başvurun.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 23 dakika önce yazdı:

Hocam geçin onları. Adamlar dün yapılan petrol fiyatı indirimlerini hükümetin başarısı olarak sunmaya çalışan troller. Bu troller ve arkasındaki güç de ileride fetö gibi yargılanacaktır. Hiç bir hukuksuzluk sonsuza kadar sürmez. Siz donanımlı birisiniz, geleceğinize yatırım yapın. İlla ki fırlayacağınız zaman olacak.

Hocam doktora yapıyorum, onda da son aşamaya geldim işte. Yeterlilik falan da geçtim ki, eğitim hayatında alıp alabileceğiniz en zor sınavdır. Adamlar hala utanmadan soru çaldı diyebiliyor. Hepsi de şu hayatınız boyunca her sınavda geçtiğiniz, çocukluktan beri sizi kıskanan eziklik kompleksli, zeka seviyesi düşük elemanlar.

Bu şerefsiz, ahlaksız, utanmaz, adi, iftiracı, karaktersizler yüzünden oluyor herşey işte. Öyle bir pislik atıyorlar ki! Hayatımda belki bin sınava girmişimdir, hepsinde de sonrasında sınav sonuç kağıtlarına ağlatmışımdır bu soysuzları.

Şimdi zat-ı alilerin gözdeleri oldular. Ama kendilerine müjdemi vermek isterim. Sizi de kullanıp kullanıp atacak!

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 6
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 8 dakika önce yazdı:

Hocam doktora yapıyorum, onda da son aşamaya geldim işte. Yeterlilik falan da geçtim ki, eğitim hayatında alıp alabileceğiniz en zor sınavdır. Adamlar hala utanmadan soru çaldı diyebiliyor. Hepsi de şu hayatınız boyunca her sınavda geçtiğiniz, çocukluktan beri sizi kıskanan eziklik kompleksli, zeka seviyesi düşük elemanlar.

Bu şerefsiz, ahlaksız, utanmaz, adi, iftiracı, karaktersizler yüzünden oluyor herşey işte. Öyle bir pislik atıyorlar ki! Hayatımda belki bin sınava girmişimdir, hepsinde de sonrasında sınav sonuç kağıtlarına ağlatmışımdır bu soysuzları.

Şimdi zat-ı alilerin gözdeleri oldular. Ama kendilerine müjdemi vermek isterim. Sizi de kullanıp kullanıp atacak!

Çok güzel hocam. Önce tez, ardından yayınlarınız ile de ağlatın. Ben ihraç edilenlerin niteliklerinden eminim. Devletin de milletin de kısa süre içinde bu insanlara ihtiyaç duyacağından da.

Badi Ekrem, 21 dakika önce yazdı:

Ben şu yazıyı okuyunca, midem bulandı. ?

Sayın Ahmet Dönmez'in önceki yazılarına getirilen eleştirilere verdiği bir cevap niteliği taşıyan aşağıdaki yazı, özellikle bu derin fetö yapısının ifşaası ve neler neler çevirip masum insanları nasıl mağdur ettiklerini ortaya koyuyor.

Belki aramızdan bir iki kişinin uyanmasına vesile olur diye şuraya bırakıyorum

Hocam baştan aşağı okudum. Bu foruma katıldığımdan beri, hukuk çerçevesinde anlattıklarımın, aslında ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. İşte ben o yazıda sözü geçen %1'in her türlü cezası almasını, kalan %99'un ise (hukuk çerçevesinde hukuki muameleye tabi tutulmak kaydıyla) haklarının iadesini savunuyorum. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 15 saat önce yazdı:

Selamlar sayin magdur ve mazlum arkadaslarim. 3 ay oldu goreve baslayali. Ilginc gelebilir size ama sanki biraz uzun surmus bir yaz tatilinden cikmis gibi hissediyorum kendimi. Sanki o 3,5 yillik vebali muamelesi yapilan sureci ben yasamamisim gibi. Ilginc. Ne bir yadirgama, ne bir garipseme. Dersler, ogrenciler, idare, ogretmenler odasi... Sanki hic ben degilim o... Hayal gibi. Ruya gibi. Kabus gibi. Sacma sapan. Fabrikaya gitmek icin bekledigim duraklarin onunden gecerken iclenmeler, calistigim firmalarin sirket arabalarini gorunce aci tebessumler... Iademden umidi kestigim bir anda da iade haberi... Allah size de nasip etsin tez zamanda insallah... 

Sayın @672'li ingilizceciSize teşekkür etmek istedim ki şöyle; çok KHK'lı  gördük burada, iade olmadan önce vaktinin çoğunu burada geçiren, içerlenen, kahırlanan duygularını anlatan.. İade oldular, ilk anda paylaştılar sevinçlerini sevincimiz gibi. Sonra "asla burayı bırakmayacağım size yine haberler getireceğim durumumu paylaşacağım" dediler. 

Sonra da hepsi yok oldular, üyelikleri iptal ettiler, geçmişlerini ve sözlerini unuttular.Burada kimse onlara sitem etmemiştir belki anlayışla karşılanabilir ama niye bu sözler söylenir anlamıyorum!

Anlattıklarımı yaptınız mı yapmadınız mı bilmiyorum açıkçası ama siz iade olduğunuzda yine yazacağım dediniz. Bu yüzden teşekkür etmek istedim kendim ve forum ahalisi adına

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
portakal çiçeği, 09.03.2020 - 10:32 yazdı:

günaydın arkadaşlar. yarın eşimin 4.mahkemesi olacak... dualarınıza/ iyi dileklerinize talibim.. ?

arkadaşlar merhabalar. dün mahkeme görüldü. yine ertelendi haziran ayına.

1- el konulan dijital materyaller üzerinde yapılan inceleme sonucu düzenlenecek raporun beklenmesine, akıbetinin sorulmasına.

2- sanık müdafiine .................... bu celse gönderilen analiz raporunu inceleyip beyanda bulunması için gelecek celseye kadar süre verilmesine...

diye. buraya kadar her şey normal görünebilir. eşimin iddianamesinden 2018/***

**********görev yapmakta olan şüpheli **************** 'ın iletişim tespit kararlarına konu *********** ilinde kurulu bulunan ********* numaralı ankesörlü sabit hattından **/**/2014 tarihinde 5 kez arandığı, bu aramaların aynı zamanda ardışık arama niteliğinde olduğu 

**/**/2014 tarihinde şüpheli ************'ın adına kayıtlı ************ numaralı hattın bahse konu ankesörlü telefondan saat **:**:** ile **:**:** arasında 5 kez arandığı, 0 saniye süren görüşme kayıtlarının bulunduğu....

şuçlaması bu.. 

sulh cezada ise şüphelinin kullanımında bulunan ************ nolu hattın sabit hatlardan 1 kez ardışık olarak arandığının ancak arama süresinin 0 sn olduğunun tespit edildiği.......  

tutarsızlıklar......

talebimiz üzere gelen analiz raporunun sonucu ise 5 martta geliyor.. 

**************isimli şahsın adına kayıtlı olan ***********  numaralı GSM hattının yukarıda gösterilen ankesör/büfe/sabit hatlardan aranmaları ile ilgili olarak, aramanın yapıldığı saat/dakika/saniyeden 0-300 saniye (5 dakika) öncesi ve sonrası baz alınarak yapılan incelemede, gerçekleşen aramaların ARDIŞIK ARANMA OLMADIĞI, bahse konu aramaların Türkiye geneli yapılan aramalar neticesinde tespit edilen ankesör/büfe/sabit hatlardan yapılan tekil aramalar olduğu değerlendirilmiştir.

ne dersiniz bu duruma. o kadar üzgünüm ki. bu yaşadıklarımız, sıkıntılar.... her şey boşuna.. 

@Aklima   @phantom18  @Karagöz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @portakal çiçeği geçmiş olsun ne denilebilir ki başka .. Baştan sona saçma sapan iddialarla suçlamalarla uğraşıp duruyoruz. Yok yok yok oğlu yok . 

O  kadar açık ki görmek isteyen gözler için ama işte..?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 7 dakika önce yazdı:

Sayın @portakal çiçeği geçmiş olsun ne denilebilir ki başka .. Baştan sona saçma sapan iddialarla suçlamalarla uğraşıp duruyoruz. Yok yok yok oğlu yok . 

O  kadar açık ki görmek isteyen gözler için ama işte..?

siz istediniz mi ham HTS kayıtlarını

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 21 dakika önce yazdı:

arkadaşlar merhabalar. dün mahkeme görüldü. yine ertelendi haziran ayına.

1- el konulan dijital materyaller üzerinde yapılan inceleme sonucu düzenlenecek raporun beklenmesine, akıbetinin sorulmasına.

2- sanık müdafiine .................... bu celse gönderilen analiz raporunu inceleyip beyanda bulunması için gelecek celseye kadar süre verilmesine...

diye. buraya kadar her şey normal görünebilir. eşimin iddianamesinden 2018/***

**********görev yapmakta olan şüpheli **************** 'ın iletişim tespit kararlarına konu *********** ilinde kurulu bulunan ********* numaralı ankesörlü sabit hattından **/**/2014 tarihinde 5 kez arandığı, bu aramaların aynı zamanda ardışık arama niteliğinde olduğu 

**/**/2014 tarihinde şüpheli ************'ın adına kayıtlı ************ numaralı hattın bahse konu ankesörlü telefondan saat **:**:** ile **:**:** arasında 5 kez arandığı, 0 saniye süren görüşme kayıtlarının bulunduğu....

şuçlaması bu.. 

sulh cezada ise şüphelinin kullanımında bulunan ************ nolu hattın sabit hatlardan 1 kez ardışık olarak arandığının ancak arama süresinin 0 sn olduğunun tespit edildiği.......  

tutarsızlıklar......

talebimiz üzere gelen analiz raporunun sonucu ise 5 martta geliyor.. 

**************isimli şahsın adına kayıtlı olan ***********  numaralı GSM hattının yukarıda gösterilen ankesör/büfe/sabit hatlardan aranmaları ile ilgili olarak, aramanın yapıldığı saat/dakika/saniyeden 0-300 saniye (5 dakika) öncesi ve sonrası baz alınarak yapılan incelemede, gerçekleşen aramaların ARDIŞIK ARANMA OLMADIĞI, bahse konu aramaların Türkiye geneli yapılan aramalar neticesinde tespit edilen ankesör/büfe/sabit hatlardan yapılan tekil aramalar olduğu değerlendirilmiştir.

ne dersiniz bu duruma. o kadar üzgünüm ki. bu yaşadıklarımız, sıkıntılar.... her şey boşuna.. 

@Aklima   @phantom18  @Karagöz

Bahsettiğiniz analiz raporuna göre ardışık aramanız yok. Hayırlı olsun.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim mahkeme istemişti öncesinden, gelmişti kayıtlar ilk celsede ama üst üste binen görüşmeler - mesela arandığım iddia edilen ankesörlü telefondan aynı zamana denk gelen yurt dışı araması gözüküyor uzunca bir süre hemde-, ve kayıtlarda ankesörlü telefon adresinin hatalı olması -iki adresi birleştirilip tek adres yapılmış fakat olabilir diye bakılınca o adreslerde de telefon yok!.

Bunların incelenmesi istendi avukatım tarafından.Fakat mahkeme özellikle ardışığa düştüğüm söylenen kişi EP den faydalandığı için onu dinlemek istedi. Şöyle olacak büyük ihtimal; bunu tanıyor musun "hayır" , peki seni arayanları tanıyor musun "evet" o zaman ....

Söyledim gibi bu ve benzeri durumlardan biz faydalanmamız gerekirken "altın çağını" yaşayan hukuk sistemiz de "benden çıksın da::!" düşüncesini aşamıyoruz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 22 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

İdare mah actigim dava da ara karar çıkmış (tekemmülden 13 ay sonra).Kararda davalı idareden benimle ilgili ellerinde varsa kurum görüşü,saha araştırması vb gibi bilgilerin kendilerine iletilmesini istemişler. 

Komisyonun bana gelen red kararinda ve dosyada bu sekilde bir bilgiye rastlamamistim.Ellerinde vardı da bana mı göndermediler? Yoksa da şimdi  yeniden mi bir araştırma yapilacak?Bu durum ne anlama geliyor tam olarak? Birde ara kararin çıkması bana yakinda duruşma tarihi verilecegi anlamına mı geliyor? Buna benzer bir durum yaşayan var mı acaba?

Idareden tekrar bilgi ve belge talep etmeleri olumlu bir durum. Dosyanin karar verilebilir hale gelmesi icin gereken tüm bilgi ve belgeleri bu sekilde ara kararla ister mahkeme. Idare doyurucu bir cevap veremezse tabiki bu da lehinize olur. Mahkeme idarenin savunma ile sundugu belgeleri yeterli bulmamis büyük ihtimalle.  Yakinda durusma tarihi verilebilir bir yılı gecmis zaten size dava açalı. karar aşamasına yaklasilmis artik cok süreceğini sanmam. 

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...