İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Virginia Woolf, 21 dakika önce yazdı:

Aydın'da savcılık kalemine takipsizlik belgesini Ohal Komisyonu'na gönderiyor musunuz, ya da sistemden görebilirler mi, diye sorduğumda; biz takipsizlik kararını göndermiyoruz, sistemden de görme yetkileri yok, savcılığın kendi sistemi var, oradan sadece biz görebilir ve ulaşabiliriz. KYOK belgeniz kendiniz valilik kanalıyla göndereceksiniz dedi. Ama beraat kararını UYAP üzerinden görebilirler dedi. Yine de siz bilirsiniz. Ben gönderdim, sağlam olsun. 

Alakası yok komisyon MİT belgeleri dahil herşeyi görme ve ulaşma yetkisine sahip ayrıca tüm kurumlar komisyon karşısında hesap verme sorumluluğu ve yükümlülüğü taşıyorlar.Bu zaten KHK da komisyon kuruluş amacı ve detaylarında da yazıyor.Benim devrem takipsizlik kararını komisyona göndermeden iade oldu ve gelen komisyon kağıdında takipsizlik aldığı yazıyordu canlı şahidiyim takipsizlik aldığından bile haberi yoktu cünkü gıyabında verilmişti takipsizlik.Yani basit bir katip komisyonun işleyişini görev ve yetkilerini bilemez komisyon hiçbir şekilde katiple veya mahkeme ile muhatap olmaz dosyanız için cünkü UYAP üzerinden terör savcısı olmayan normal savcıların bile ulaşamayacağı en gizli bilgilere dahi ulaşma yetkisine sahipler.Yanlış insanlara yanlış sorulara sorarak doğru bilgiye ulaşamazsınız direk komisyonu ararsanız komisyona sorabilirsiniz basit bir katip in bunları bilmemesi çok normal

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 12 dakika önce yazdı:

Alakası yok komisyon MİT belgeleri dahil herşeyi görme ve ulaşma yetkisine sahip ayrıca tüm kurumlar komisyon karşısında hesap verme sorumluluğu ve yükümlülüğü taşıyorlar.Bu zaten KHK da komisyon kuruluş amacı ve detaylarında da yazıyor.Benim devrem takipsizlik kararını komisyona göndermeden iade oldu ve gelen komisyon kağıdında takipsizlik aldığı yazıyordu canlı şahidiyim takipsizlik aldığından bile haberi yoktu cünkü gıyabında verilmişti takipsizlik.Yani basit bir katip komisyonun işleyişini görev ve yetkilerini bilemez komisyon hiçbir şekilde katiple veya mahkeme ile muhatap olmaz dosyanız için cünkü UYAP üzerinden terör savcısı olmayan normal savcıların bile ulaşamayacağı en gizli bilgilere dahi ulaşma yetkisine sahipler.Yanlış insanlara yanlış sorulara sorarak doğru bilgiye ulaşamazsınız direk komisyonu ararsanız komisyona sorabilirsiniz basit bir katip in bunları bilmemesi çok normal

Doğrudur da, tarzınız biraz sert. Sakin lütfen. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 20 dakika önce yazdı:

Sayın @ozelharekat61 yazdıklarınız teorik olarak kesinlikle doğru. Yani komisyon "isterse" tüm bilgilere ulaşabilir. Ancak pratikte, şu dosyanın adli durumuna da bir bakıverelim, orada ne olmuş nasıl gitmiş almış mı takipsizlik? gibi incelemeleri yapmadığını karar metinlerinde görüyoruz. Örneğin, beraat alan birinin ilgisiz (tek taraflı gönderilen KimseYokmu) mesjları ile ilgili bilirkişi mesajları UYAP'ta duruşma zaptında açıkça belirtildiği halde. RET verirken KimseYokmu bağışı deyip geçebiliyor.

Ben burada takipsizlik / beraat alan kim olursa olsun, kararını valilik üzerinden komisyona iletilmek üzere ekli bir dilekçeyle göndermesini ŞİDDETLE tavsiye ederim. Bir arkadaşım bu sayede Şubat 2019'da iade oldu ve görevinde.

Ayrıca @Virginia Woolf a verdiğiniz yanıt üslubu da biraz sert. Yazarken, 2 düşünüp 2 okuyup en sonunda GÖNDER dersek daha güzel olur.

Sevgi ve Saygılarımla

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni günah keçisi korona

bu dakkadan sonra su korona olmasaydı diye başlayan cümleler duymaya hazirlanin hatta bazıları şimdiden başladı bile 

Boşa ağlamayın sonunuz yaklaştı Allahın izniyle

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 1 saat önce yazdı:

Verdiğiniz bilgiler tamamen doğru, ancak hem üslubunuz biraz sert olmuş hem de kâtip ve kâtiplik mesleğine basit demeniz hiç hoş olmamıştır. Kişiler yanlış yapabilir ancak genelleme yapmak bizlere yakışmaz. Her kesin mesleği kendine güzel. Öyle kâtipler bilirim ki bazı hâkimlerden daha bilgili ve tecrübelidir, ancak görevi zabıt kâtibidir ve görevini layıkıyla yapmaya çalışır. Çok hassas olduğumuz bu zamanlarda biraz daha üslûba dikkat etmek gerekir. Saygılarımla...

• Onaylama 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@bernoli hocam komisyon bu konuda nasıl çalışıyor hiç bilmiyoruz. Burdaki birçok arkadaşımız kurum görüşü alındıktan 1 ay içinde iade haberleri geldi. Bazı arkadaşlarımız ise sizin gibi kurum görüşü alındıktan 2 ay hatta 1 yıl geçmesine rağmen komisyondan cevap alamadılar. Ama o kadar karar takip ediyorum kurum görüşü olumlu olup ret alan sadece 1 öğretmen arkadaşı gördüm. Onun dışındaki herkes er ya da geç iade haberi aldılar...

• Üzülme 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon sayfasina girip,sonuc var mi diye bakma heyecanimi yitirdim,boş boş bakip kapatiyorum:(

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar söylediklerim sanırım sert üslup olarak algılanmış öncelikle böyle bir amacım kastım olmadı yine de özür diliyorum.Cevap verdiğim arkadaş da dahil kimseye sert üslup veya kırmak amaçlı cevap yazmadım sadece bildiklerimi ve şahit olduğum olayı yazdım.Komisyon hiçbir zaman siz beraat veya takipsizlik yolladınız diye sizi iade etmeyecek dediğim gibi siz yollamasanızda onlar görüyor ve zaten dediğim gibi herkesin hakkında verilecek kararlar üç aşağı beş yukarı 2 yıl önceden belliydi.(Komisyon başkanının açıklamaları Tüm dosyalar bittiğinde yüzde 16 iade olacak demesi vs).Zira burda adli davası devam edip iade olan da red alan da gördük burda önemli olan adli davanız açık olabilir ama takipsizlik alacağınız bellidir dosyanın içi boştur sadece savcı dosyayı bekletiyordur.Komisyonda zaten elindeki MİT emniyet MASAK ve UYAP raporlarıyla bunları çok rahat görüp karar verebiliyor.Yani siz kararınızı gönderseniz de göndermesenizde bunun bir etkisi yok.Burda sizin aldığınız kararı göndererek yaptığınız şey sadece kendi içinizi rahatlatmaktır.Komisyon MASAK raporlarını ayrıntılı aldığı için kredi kartı ekstrelerinize kadar sms yardımı gazete ödemeleri gibi seyleri görmesi çok normaldir.Adli mahkemelerde cezai yönden bunun bir önemi olmadığı için aldığınız beraat veya takipsizliklerde değinilmemesi normaldir.Komisyonun hakkınızda vereceği red kararını sadece tek bir şekilde değiştirebilirsiniz o da muhtemel derin bir torpille bunu da zaten biliyorsunuz.Sağlıcakla kalın

@ozelharekat61 @HEMŞO @Virginia Woolf @Badi Ekrem

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 6

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...