İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
ustgm, 8 saat önce yazdı:

Selamlar

Arkadaşlar aldığım son bir bilgiye komisyon bu büyük bir aksilik olmazsa ( şu an salgın dahil) yıl sonuna kadar dosyaları bitirmeyi planlıyormuş. Karar vermede zorluk çekilen dosyaların genellikle savcılık soruşturması olup, herhangi net kriter olmayan dosyalar olduğu da diğer gelen bir bilgi.

Bu terör örgütü ile hiçbir zaman yolu kesişmemiş tüm mağdurların bir an önce işine dönmesi ümidiyle.

Doğru olabilir bu .birde şöyle düşünün Allah korusun ama bu saatten sonra Red alınsa bile zor dosyaların içinde kalınanların arasında olduğunu bilmekte bişey. bu da bir sonraki aşamada yani idare mah. Kişinin elini güçlendirir bence tabi inşalla oralara kalınmasın  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yinedee Ben zor dosya / kolay dosya durumunun olmadığını düşünüyorum. Burada komisyon yetkilisinin eli hangi dosyaya denk geldi ise öyle devam ediyor, bu çoğunlukla da bilgi/belge temini ya da devam eden dava sonu beklenmesi ile ilgili olabiliyor.

Örneğin Kriter1 + Kriter2'ye göre 2018 Haziran'da iade alanlar var, ve aynı kriterlerden bekleyenler halen var. Hemde aynı KHK.

Şunu da belirteyim, idare mahkemesinde elin güçlü olması diye pek bir durum söz konusu değil malesef. Çünkü gönderilen dilekçeleri bile okumadan kopyala yapıştır ile karar veriyorlar. Sizde hiç olmayan bir kriteri gerekçe öne sürüp red edebiliyorlar.

Dileğim, yıl sonuna kadar Komisyon kararı bekleyen herkesin iade olmasıdır.

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 2 saat önce yazdı:

EGM Whatsapp grubumuzda paylaşıldı. Bugün iade tebliği yapıldı.

Son Gelen Gerekçeli Karar Bilgisi

Karar Tarihi 31.03.2020
Karar No     2020/6560

2200 Karar / Ay

msa hocam harika bi haber. yıl sonuna kadar bitirebilme ihtimalleri arttı bu haberle. teşekkür ederiz bilgileriniz için.. 

• Beğeni 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 1 saat önce yazdı:

msa hocam harika bi haber. yıl sonuna kadar bitirebilme ihtimalleri arttı bu haberle. teşekkür ederiz bilgileriniz için.. 

Yine bugün gruptan bir üyeye bir tebellüğ daha yapıldı. 

2020/6530

• Beğeni 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu egmden ne kadar karar kaldı tahminini 

679 EGM  inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Büyük ikramiyenin bana çıkmasına son rakam kaldı...Böyle bir modda komisyon kararını bekliyorum...

• Beğeni 2
  • Kahkaha 3

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Olmedim, 11 saat önce yazdı:

Farklı bir şey yazayım , ohal kalktıktan hemen sonra nüfusa başvurup sonrasında açtığım şerhlerin kaldırılmasına ilişkin davayı diğer aşamaların hepsinde red gelmesine rağmen istinaf ta kazandım. @Sınıföğretmeni

Tebrikler ...Yolunuz açık olsun 

Bu arada gecen cuma komisyon sayfasina bakmayanlardanım.Forumdan iyi haberler gelmeyince bakasım gelmedi inşallah bu haftadan itibaren Ramazan ayı bereketiyle gelir de ; bereketli güzel hayırlı kararlar ve  iadeler olur☺ bayramımız çifte bayram olur

• Beğeni 5

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 4 saat önce yazdı:

Yine bugün gruptan bir üyeye bir tebellüğ daha yapıldı. 

2020/6530

Karar tarihi neymiş msa hocam?

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM den çok dosya kalmasa gerek, kalanlarda da kurum kanaati ağırlıklı diye düşünüyorum

672 EGM - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben Komisyonun çalışma stratejisini kendimce şöyle yorumluyorum.

Örneğin bir dosya açılıyor.Halihazirda zaten komisyonun açılan dosyadaki kişi hakkında Adalet bakanlığı, İcisler,Mit, Maliye Bakanlığı vs. Aldığı bilgiler veritabanında bulunuyor. Komisyon bu bilgilere dayanarak eğer kabul verecekse son bir RED gerekçesi "belki bulurum " mantığıyla hareket edip O kişiyi Kurumuna soruyor. Şayet kurumda okey derse Kabul kararını veriyor. 

Benim çözümledigim kadarıyla çalışma stratejileri böyle.

Yalnız hala cevabını bulamadığım bir soru var. Adamın dosyasını açıp araştırıp kurumunun da olumlu görüşünü almana rağmen neden aylarca kararı vermeyip bekletiyorsun ? 

• Onaylama 2

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...