İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Raider hocam bazen soruşturması devam eden arkadaşların soruşturma sürecinin bitmesini bekliyor. Ama soruşturması olmayıp takipsizlik ya da beraat alan birinin kurum görüşü alınmasına rağmen niye iade edilmediğinin cevabını bir türlü bulamadık.

Geçenlerde face te biri yorumlarda gecikmelerin dosyaya bakan müfettişten kaynaklandığını söylemişti. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum. Bazen bunların hepsi sanki rüyaymış gibi geliyor ? bu kadar şey gerçek olmaz diyorum ama malesef rüyamızda bile tahmin edemeyeceğimiz olaylar başımıza geliyor ? Rabbim sabrımızı arttırsın, komisyondakilere de insaflı olmayı nasip etsin ?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Komisyon başkanının açıklamasıydı geriye kalan dosyalar karar vermekte zorlandığımız dosyalar diye yaklaşık iki ay önce. Bu arada bu yıl sonuna kadar bitirecekler diye düşünenlerdenim ayrıca eğer bu salgın olmasaydı bence de kabuller artaracak devam edecekti yine de bi artma söz konusu olacak diye düşünüyorum Ramazan sonu  masumların çifte bayram yapmasını tüm kalbimle dilerim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon yıl sonu 28 bin dosya 2020 ye kaldı demişti

Aradan 3 ay geçti ki mart sonu 21.200 dosya kaldı dedi komisyon ve demek ki 3 aylık planlaması 7 bin dosya üzerinden bir sonraki haziran sonu tahmini 14.400 kalan dosya ve muhtemel 13.400 gibi kabul olabilir. 

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 5 saat önce yazdı:

Komisyon yıl sonu 28 bin dosya 2020 ye kaldı demişti

Aradan 3 ay geçti ki mart sonu 21.200 dosya kaldı dedi komisyon ve demek ki 3 aylık planlaması 7 bin dosya üzerinden bir sonraki haziran sonu tahmini 14.400 kalan dosya ve muhtemel 13.400 gibi kabul olabilir. 

13400 kabul çok iyimser bir sonuç değil mi?

686 KHK*BANKA*ADLİ İŞLEM YOK* İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kerim Kerim, 2 saat önce yazdı:

13400 kabul çok iyimser bir sonuç değil mi?

Hocam çok da değil. Bir önceki açıklamada 105binde 11.200 kabul var. Eğer bir sonraki sefere 112bin dosya bakılırsa ve 13400 kabul olursa; 7bin dosyada 2200 kabul anlamı taşır. Bakılan dosyalarda %30 anlamını taşır. Gidişata bakarsak olabilecek bir rakam.

• Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Cuma günü 1 Mayıs sokağa çıkma yasağından dolayı bence perşembe akşamı 2 haftalık kararlar açıklanır.

Daha doğrusu 3 ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Gnydn.mayisda iki aylik aciklama yaparlar bayramdan once ve tatile girerler...kalan dosya 17.000-18.000 arasi olur tahminimce...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar pandemi başvurusunu eşimin adına yaptım kabul edildi para hesabına yatmış 

Sizde eşiniz adına başvurunuzu yapın 

Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin kahpe fetoculer yüzünden bizleri devletine milletine kusturmeye çalışıyorlar ben yine de adalet diyorum masum insanlara iftira atarak suçlayanlar rabbim siz ve sizingibileriu imansız olarak ölmeyi nasip etsin

• Beğeni 6
  • Onaylama 3

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Sevgi, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar pandemi başvurusunu eşimin adına yaptım kabul edildi para hesabına yatmış 

Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin kahpe fetoculer yüzünden bizleri devletine milletine kusturmeye çalışıyorlar ben yine de adalet diyorum masum insanlara iftira atarak suçlayanlar rabbim siz ve sizingibileriu imansız olarak ölmeyi nasip etsin

Ne zaman başvuru yaptmisyiniz

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, Bir saat önce yazdı:

merhaba. nedir bu pandemi başvurusu. şu 1000 lira yardımdan farklı birşey mi.

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...