İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
upset.3455, 3 saat önce yazdı:

Anayasa mahkemesi arşiv ve güvenlik soruşturmalarını yeniden iptal etmiş ve herhangi bir geçiş süreci öngörmemiş.Yani 28 nisan itibariyle geçerli iptal ettiği madde de şu şekilde ;

"(Ek: 18/10/2018-7148/29 md.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapmakla görevli birimler, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kapsamında bakanlıklar ile kamu kurum ve kurutuşları arşivlerinden ve elektronik bilgi işlem merkezlerinden bilgi ve belge almaya, 4/12/2004 tarihli ve 5271 saydı Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesinin beşinci ve 231 inci maddesinin onüçüncü fıkraları kapsamında tutulan kayıtlara ulaşmaya, Cumhuriyet başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturma sonuçlarını, kovuşturmaya yer olmadığına dair kararlar ile kesinleşmiş mahkeme kararlarını almaya yetkilidir."

bilgisi olan arkadaşlar bunun bizimle ilgili bir yansıması var mı?

komisyonu etkileyen bir durum olabilir mi?

Ör: Memur alımlarında güvenlik soruşturmasına takılan khklı yakınlarının atanamaması.

Gibi...

Komisyonun yetkileri kapsamında kurumlardan bilgi belge almaya devam edeceğini düşünüyorum...

Aslında komisyona bu yetkiyi veren madde de bundan farksız...

Keşke komisyona da bi yansıması olsa. Kendi dosyamızda neler var onu bile göremiyoruz. Nerden ne bilgi toplandı ve bu bilgiler sağlıklı mı...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
upset.3455, 4 saat önce yazdı:

Anayasa mahkemesi arşiv ve güvenlik soruşturmalarını yeniden iptal etmiş ve herhangi bir geçiş süreci öngörmemiş.Yani 28 nisan itibariyle geçerli iptal ettiği madde de şu şekilde ;

"(Ek: 18/10/2018-7148/29 md.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapmakla görevli birimler, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kapsamında bakanlıklar ile kamu kurum ve kurutuşları arşivlerinden ve elektronik bilgi işlem merkezlerinden bilgi ve belge almaya, 4/12/2004 tarihli ve 5271 saydı Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesinin beşinci ve 231 inci maddesinin onüçüncü fıkraları kapsamında tutulan kayıtlara ulaşmaya, Cumhuriyet başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturma sonuçlarını, kovuşturmaya yer olmadığına dair kararlar ile kesinleşmiş mahkeme kararlarını almaya yetkilidir."

bilgisi olan arkadaşlar bunun bizimle ilgili bir yansıması var mı?

komisyonu etkileyen bir durum olabilir mi?

OHAL komisyonunu ve dosyası halen komisyonda olan arkadaşlarla ilgili bir iptal kararı değil.

OHAL döneminde kamuya ilk defa atanacaklar için güvenlik soruşturması yapılması şeklinde KHK ile kanun maddesi çıkartıldı.

akabinde AYM konu kendisine gelince tüm kamu alımları için yapılması hükmünü yakın tarihte bozdu...

sadece KHK'lı olması nedeniyle birinci derece yakınları kamuya atanamayanlar için önemli bir karar...

güvenlik soruşturmaları olumsuz çıkanlar AYM nin bu kararına istinaden iptal davası açabilir...

Komisyonda dosyası olanlar için ya da komisyonun bilgi belge talebi için bu kanunun herhangi bir önemi yok...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Ziraatten Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmuştum. 7500 tl kredi çıkmış. Asgari üçretle çalışıyorum. almakta kararsız kaldım.  Ne yapmalıyım ? Kabul etmezsem 10000 tl kredi çıkar mı?

ayrıca maddi yardım almak için başvurabileceğim yerler var mı?

672 KHK Meb  Kyok  sendika hala inceliyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
newfalcon, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Ziraatten Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmuştum. 7500 tl kredi çıkmış. Asgari üçretle çalışıyorum. almakta kararsız kaldım.  Ne yapmalıyım ? Kabul etmezsem 10000 tl kredi çıkar mı?

ayrıca maddi yardım almak için başvurabileceğim yerler var mı?

E devletten eşiniz adina bin TL link yardıma basvurun

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bglmtrk, 5 saat önce yazdı:

Arkadaslar  e devletten sed e basvuru yapmistim bana da cikti esim KHK li 20.04. De basvuru yapmistim ustumuze kayitli arac var.Basvuru yapmak isteyenlerin bilgisi olsun

Kendi adıma yaptığım başvuru kabul edilmedi. Fakat eşime başvuru yapmamamıza rağmen 1000 TL. Ödeme yapıldı. 

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon bu hafta yükleme yapar mi sizce

Eğer yapmazsa bi arkadaşın dediği hazirana kadar karar vermeyecekler tezi güçlenecek 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
level, 14 dakika önce yazdı:

Kendi adıma yaptığım başvuru kabul edilmedi. Fakat eşime başvuru yapmamamıza rağmen 1000 TL. Ödeme yapıldı. 

Her aileden bir birey faydalanabiliyormus zaten.Benim de esimin reddedildi.

• Beğeni 1

677 egm kriter yok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

695 KHK ihraç.komisyon iade.neticeyi bekliyorum.

• Beğeni 3

695 KHK ihraç.Komisyon iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

OHAL komisyonunu ve dosyası halen komisyonda olan arkadaşlarla ilgili bir iptal kararı değil.

OHAL döneminde kamuya ilk defa atanacaklar için güvenlik soruşturması yapılması şeklinde KHK ile kanun maddesi çıkartıldı.

akabinde AYM konu kendisine gelince tüm kamu alımları için yapılması hükmünü yakın tarihte bozdu...

sadece KHK'lı olması nedeniyle birinci derece yakınları kamuya atanamayanlar için önemli bir karar...

güvenlik soruşturmaları olumsuz çıkanlar AYM nin bu kararına istinaden iptal davası açabilir...

Komisyonda dosyası olanlar için ya da komisyonun bilgi belge talebi için bu kanunun herhangi bir önemi yok...

Zaten KHK li yakının guvenlik soruşturması olumsuz olanlar icin iptal davası vardi bugünkü haber tam olarak ne diyor?

Tarum, 21 dakika önce yazdı:

695 KHK ihraç.komisyon iade.neticeyi bekliyorum.

Bugünkü gördünüz iade kararınızı hayirli olsun.

• Beğeni 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...