İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

BusnrYilmaz, 57 dakika önce yazdı:

Markete basvurmustum kabul edildi bugun ihrac oldugumu anladiklari icin alamayiz diye cevap verdiler ise alinmadim peki ihraclar ne isler yapiyor tekzen vatan vs gibi kurumsal firmalarda calisanlar var mi ne isle mesgul bunca insan  is fikirleri istiyorum 

Allah bildiği gibi yapsın inşallah. Aynı zihniyet devam ediyor. Ne yapacak bu KHK lılar. Resmen insanlık ölmüş. Açlığa mahkum etmek istiyorlar. Ne il yapacak bu millet. ?

• Onaylama 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, idare mahkemesi sürecindeyim. Bilgisi olanlardan akıl almak istiyorum, rica ediyorum. Avukat tutma imkanım yok malesef. Şimdi benim ihracım 701 nolu KHK ile gerçekleşti. Adli süreç ise bundan 2 buçuk sene sonra sonuçlandı. Şuan itiraz aşamasındayım. İdare mahkemesinde özlük haklarımın yasal faiziyle iadesini isteyeceğim. Hani şöyle bir cümle yazsam hata mı olur... Suçsuz şekilde ihraç edildim. Suçlu olduğum kabul edilse dahi, 08/07/2017 (701) tarihinden itibaren iki buçuk yıl (yani adli yargı hakkımda hüküm verene dek) özlük haklarımdan mahrum bırakıldım. Suçlu olduğum varsayımına göre dahi; bu iki buçuk yıllık özlük haklarımı almam gerekir vb. mahiyette cümleler yazmam saçma mı olur? Yazsam artıları eksileri ne olur? Elbette tamamıyla haklarımı geri istiyorum ancak böyle birşey mantığa aykırı mı olur? Birde idare mahkemesi dilekçeme komisyon kararını ek olarak iliştirmem şart mıdır? teşekkürler. 

Sövsem olmaz, sövmesem olmaz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn; yildirim kaya"ya mesaj attim donus yaparsa bilgi vereceğim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler caş

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
SABIR, 4 saat önce yazdı:

Ben dosyama baktırdım, red verilemiyor ama kabulde verilmiyor, son ana kadar beklemede olacak, son dakika referans varsa kabul yoksa red.. hesap soranda yok zaten...bu yazdıklarım öngörü den ibaret ama gerçek olacak gibi:))

Sayın @Sabır paylaşımınızdan yola çıkarak kalan dosyalar olarak bizler de referans olmadığı için son ana kadar bekletilip red mi alacağız yani?

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
caş, 40 dakika önce yazdı:

Sn; yildirim kaya"ya mesaj attim donus yaparsa bilgi vereceğim.

Mail adresi veya telefonuna değilse dönmüyor Facebooktan

Daha doğrusu ben zamanında mesaj atmıştım görmemişti bile tabi umarım ona ulaşırız 

• Beğeni 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aklima ne geldi boyle bekletilip duruyoz derken.3-4 ay onceye gidelim ,KHK lilarin tv lerde yogun olarak görüşüldüğü bir donem vardı.o donemde sayin temel karamollaoglu sn; c.baskaninin onune bir dosya gittigini dile getirmisti ,yine haluk levent 18 bin kisilik bir iade listesinden  bahsetmisti.Simdi soru su;(tamamen beyin firtinasi ve bir zzihin bulmacasi) acaba bu telaffuz edilen liste duruyo da koseyemi atttilar o yuzden mi karar bekliyor çoğumuz ...

Sn santos watsappdan yazdım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bence koronadan dolayı bizde - birçok mesele gibi - tozlu raflara kaldirildik malesef.

Bizler bile birçogumuz artık komisyona bakmaz olduk , çocuklarim kaç haftadır sormuyor bile ... zaten musluktan damlalar halinde akıyordu iyice kesildi sular???

• Beğeni 2

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
khklı biri, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar, idare mahkemesi sürecindeyim. Bilgisi olanlardan akıl almak istiyorum, rica ediyorum. Avukat tutma imkanım yok malesef. Şimdi benim ihracım 701 nolu KHK ile gerçekleşti. Adli süreç ise bundan 2 buçuk sene sonra sonuçlandı. Şuan itiraz aşamasındayım. İdare mahkemesinde özlük haklarımın yasal faiziyle iadesini isteyeceğim. Hani şöyle bir cümle yazsam hata mı olur... Suçsuz şekilde ihraç edildim. Suçlu olduğum kabul edilse dahi, 08/07/2017 (701) tarihinden itibaren iki buçuk yıl (yani adli yargı hakkımda hüküm verene dek) özlük haklarımdan mahrum bırakıldım. Suçlu olduğum varsayımına göre dahi; bu iki buçuk yıllık özlük haklarımı almam gerekir vb. mahiyette cümleler yazmam saçma mı olur? Yazsam artıları eksileri ne olur? Elbette tamamıyla haklarımı geri istiyorum ancak böyle birşey mantığa aykırı mı olur? Birde idare mahkemesi dilekçeme komisyon kararını ek olarak iliştirmem şart mıdır? teşekkürler. 

istemek talep etmek en doğal hakkın ama öncelikle idari mahkemeden göreve iade olmalısın..

komisyon ret kararı vermiş ve idari mahkemede komisyon kararına karşı iptal davası açtın sanırım..

öncelikle göreve iade kararı almalısın.

kaybetmiş olduğun geriye dönük maddi manevi haklar ayrı birer dava konusu.

göreve dönüş için açmış olduğun idari davada bunlardan yoksun kaldığın zorluk çektiğin şeklinde bilgi mahiyetinde bahsedebilirsin o kadar.

ayrıca yapacağın savunma da komisyonun kararını çürütme üzerine olacağı için komisyon kararını vs. dilekçen ekine koyabilirsin.

zaten sen koymasan da ihraç eden kurum savunma yaparken ihracına haklı gerekçe olarak bu konudan bahsedecektir.

kısaca söylemek gerekirse tüm gücünü dikkatini şuan için iade olmak üzere vermen daha mantıklı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...