İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaslar simdi komisyonu aradim çıkan kisi ye sordum hic karar verilmiyor forumlarda da duymuyoruz dedim ?o da biz calisiyoruz her gun karar veriyoruz yüklüyoruz dedi baya serseniste bulundu aksama yok dedi ?

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Kızma 1

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Policeman77, 13 dakika önce yazdı:

Arkadaslar simdi komisyonu aradim çıkan kisi ye sordum hic karar verilmiyor forumlarda da duymuyoruz dedim ?o da biz calisiyoruz her gun karar veriyoruz yüklüyoruz dedi baya serseniste bulundu aksama yok dedi ?

Ben de ara sıra arıyorum bana da aynı şeyleri söylüyor, kararı çıkan paylaşmıyordur diyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alıntı

11 duayen hukukçudan ‘İnfaz düzenlemesi’ne itiraz: Eşitliğe aykırı

Türkiye’nin önde gelen 11 hukukçusu, kamuoyunda ‘Af yasası’ olarak bilinen ‘İnfaz düzenlemesi’yle ilgili yayımladıkları ortak bildiride, bu yasanın, ‘siyasal muhalefetin kriminalize edilmesi imkânına dönüştürüldüğünü’ vurguladı.

Türkiye’nin önde gelen 11 hukukçusu, TBMM’de kabul edilen ve kamuoyunda ‘Af yasası’ olarak bilinen ‘İnfaz düzenlemesi’nin, gerek şekil gerekse öz bakımından Anayasa’nın hukuk devleti ve eşitlik ilkelerine, ayrıca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olduğunu vurguladı.

Hukukçular, konu hakkındaki görüşlerini ortak bir bildiriyle kamuoyuna açıkladı. Bildiride, başta ifade özgürlüğü ve adil yargılanma hakkı olmak üzere anayasal hakların yok sayıldığının altı çizilerek, “Çıkarılan yasa, infazda eşitliği gözetmemiştir. Aynı cezayı alan iki hükümlüden biri, suçunun türü nedeniyle infaz yasasındaki koşullu salıverme ve denetimli serbestlikten yararlanıp tahliye olurken, başka bir gruptaki hükümlü cezasını çekecektir” denildi.

Hukukçular, bu düzenlemenin ‘siyasal muhalefetin kriminalize edilmesi imkânına dönüştürüldüğünü’ dile getirdi ve “Bu yaklaşımın ülkemizdeki siyasal yarılmayı derinleştireceğine, şu günlerde en büyük ihtiyacımız olan toplumsal barışımıza zarar vereceğine inanıyoruz” uyarısını yaptı.

Ali Güzel (AYM Emekli Üyesi), Prof. Dr. Cem Eroğul, Prof. Dr. Ergun Özbudun, Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak, Prof. Dr. Köksal Bayraktar, Prof. Dr. Oktay Uygun, Prof. Dr. Osman Can, Prof. Dr. Ozan Erözden, Dr. Rıza Türmen, Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Yaman Akdeniz tarafından kaleme alınan bildiride, şu ifadelere yer verildi:

devamı https://www.birgun.net/haber/11-duayen-hukukcudan-infaz-duzenlemesi-ne-itiraz-esitlige-aykiri-299476

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu - Anayasa Kürsüsü Profesörü - KHK ile ihraç olmuş hoca - CHP İstanbul mv. 'nin ismi yok altını çiziyorum.

Güncelleme • • Badi Ekrem
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 52 dakika önce yazdı:

normal şartlar altında, geçmişinde fethullahçılarla şu veya bu şekilde temas etmiş insanların bugğn yaşanılan bu mağduriyete ve zulme yönelik tavırlarında daha insanî olmaları beklenir, fakat bizim ülkemizde ne kadar sosyal soykırım sevdalısı varsa çoğunun geçmişi ihraç edilenlerin bir kısmından çok çok daha fazla "sorunlu".

ömer döngeloğlu belki konuşmasını yaparken devletin bile kabul ettiği kuru-yaş ayrımını yapsaydı, biz mağdurlar için de ellerini açıp dua etseydi, kolaylıklar dileseydi belki ben de bugün kendisini hayırla yad ederdim ki düne kadar ben kendisini iyi de bilirdim, vicdanlı bilirdim. sonra mağdurları da içine alan toptancı yaklaşımını gördüm, mevcut siyaseti (din adamı olarak) destekler nitelikteki açıklamalarını ve hatta yarı mitinglerini seyrettim direk soğudum.

bu ülkede din adamı olmanın ön şartı siyasî iktidara yanaşmaktan mı geçer? anlamak çok zor gerçekten.

fethullaha söven ben ihraç oldum, fethullahı metheden ve kitabını tavsiye eden devlet tarafından tazim ediliyor. şaka değil, bir distopyanın içinde yaşıyoruz.

George Orwell-1984, hala okumayanlara tavsiye ediyorum.Resmen yerli pratiği uygulanıyor. 

• Beğeni 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ömer Avcu aynen sinirlendi bi de cikan kisi cok ciddiydi ama iste nerde bu kararlar acaba 

• Şaşırma 1
  • Onaylama 1

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar benim bir tanıdığımın yakını komisyonda milli eğitim kısmına bakan yerde çalışıyor. Bugün kendisini aradım yakınının çalışıp çalışmadığını sordum. Bana yakınının bölüm yetkilisi olduğunu, kendisiyle beraber bir memurun çalıştığını bölümde başka kimsenin olmadığını söyledi. Benim anladığım diğer kurumlardaki gibi nöbet sistemi var sadece. Çalışma yok ama nöbetçi bırakıyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...