İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Kesinleşmiş beraat kararlarını bekletmeye ne diyeceğiz. ? 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar neyin mantığını arıyorsunuz aynı mahkeme heyeti aynı hakim aynı savcı aynı suç ama farklı kararlar var

• Onaylama 2

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 22 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar neyin mantığını arıyorsunuz aynı mahkeme heyeti aynı hakim aynı savcı aynı suç ama farklı kararlar var

Haklısın bizzat şahidi benim aynı heyet aynı tanık aynı iddialar hatta hapiste dahi yattılar ben göz altına dahi alınmadım ceza verdiler hani adalet hani eşitlik 

• Onaylama 1

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bglmtrk, 1 saat önce yazdı:

Insallah butun günümü zehir etti o twit ? siyirma konusuna gelince cok haklisiniz ?

Rahat olun sağlığınızı korumaya çalışın 657 mevzuatı bellidir eninde sonunda çoğu kişi işine dönecek. Kalan dosyalarin da %35 iade olacaktır

İhraç mevzusuna gelince çoğu kişi elindeki yetkiyi hazır zamanıdır diye kötüye kullandı çok masum magdur oldu

Son olarak o avukatta bir yerden kişisel bir duyum gelmiştir kulağına yada konuşma arasında bir söyleme denk gelmiştir anlamadan kendince yorumlamış ama insani değerleri düşünen biri bunu insanlarda yaratacağı tahribatı akıl ederdi ama amacı prim kasmak sadece

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eşim savcılık soruşturması devam ederken ret aldı komisyondan. Açık soruşturma dosyası bulunmaktadır diye onu da kriter olarak yazmışlardı. Bunlar bize kriter olsun diye soruşturma açmasın sakın? ? Umarım böyle bir şey olmaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evrene olumlu mesaj yollayalım lütfen!                        

İyi düşün iyi olsun!

Dua saati olabilir güzel dua edelim!

Birkaç dilde yazayım dedim??

Güncelleme • • Edep
  • Beğeni 5
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 8 dakika önce yazdı:

Evrene olumlu mesaj yollayalım lütfen!                        

İyi düşün iyi olsun!

Dua saati olabilir güzel dua edelim!

Birkaç dilde yazayım dedim??

NASA yeni açıkladı tehlikeli bir cisim yaklaşıyor ?

@Virginia Woolf yapmak isteseler zaten yaparlardı hem ret vermek sıkıntı değil onlar için onları denetleyici bir kurum yok ki 

Benim bir kaç akrabama sadece kurum kanaati diye ret vermişlerdi ki feto kriterleri hiç yoktu kck diye edilmişlerdi

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, Bir saat önce yazdı:

Haklısın bizzat şahidi benim aynı heyet aynı tanık aynı iddialar hatta hapiste dahi yattılar ben göz altına dahi alınmadım ceza verdiler hani adalet hani eşitlik 

Sizin iddia neydi 

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 3 saat önce yazdı:

Biri habere altta yorum yazmis 5271/171-172 kanun ve maddelerine göre demis .ve ilgili yasaya baktigimda 2019, 2018 ve 2013 ilaveler yapildigini gordum bunlara dayanarak insanlari sucsuz yere sucluymus.gibi.gostermek hapiste tuttmak için sebep gostermisler ve cok adice kanimca.ama ilahi adalet deyin veyahut evrenin dunyanin adalette diyebilirsiniz eden bulur hatta bu art niyetle cikarilmis tum yasalardan dolayi da cok çekecekler bir gun.

1.
KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR, İTİRAZ VE İDDİANAMENİN İADESİ
KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR

(1) Cumhuriyet savcısı, soruşturma evresi sonunda, kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilememesi veya kovuşturma olanağının bulunmaması hallerinde kovuşturmaya yer olmadığına karar verir. Bu karar, suçtan zarar gören ile önceden ifadesi alınmış veya sorguya çekilmiş şüpheliye bildirilir. Kararda itiraz hakkı, süresi ve mercii gösterilir.

(2) (Değişik: 7072 S.K m.9- 1.2.2018) Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildikten sonra kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak yeni delil elde edilmedikçe ve bu hususta sulh ceza hâkimliğince bir karar verilmedikçe, aynı fiilden dolayı kamu davası açılamaz.

(3) (Ek : 6459 S.K m.19- 11.4.2013) Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın etkin soruşturma yapılmadan verildiğinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kesinleşmiş kararıyla tespit edilmesi (Ek ibare: 7145 S.K m.17 - 25.7.2018) “veya bu karar aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yapılan başvuru hakkında dostane çözüm ya da tek taraflı deklarasyon sonucunda düşme kararı verilmesi” üzerine, kararın kesinleşmesinden itibaren üç ay içinde talep edilmesi hâlinde yeniden soruşturma açılır

2.

KAMU DAVASINI AÇMADA TAKDİR YETKİSİ

(1) Cezayı kaldıran şahsî sebep olarak etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını gerektiren koşulların ya da şahsî cezasızlık sebebinin varlığı halinde, Cumhuriyet savcısı kovuşturmaya yer olmadığı kararı verebilir.
(2) (Değişik:17/10/2019-7188/19 md.) Uzlaştırma ve önödeme kapsamındaki suçlar hariç olmak üzere, Cumhuriyet savcısı, üst sınırı üç yıl veya daha az süreli hapis cezasını gerektiren suçlardan dolayı, yeterli şüphenin varlığına rağmen, kamu davasının açılmasının beş yıl süre ile ertelenmesine karar verebilir.
Suçtan zarar gören veya şüpheli, bu karara 173 üncü madde hükümlerine göre itiraz edebilir.
(3) Kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilebilmesi için;(1)
a) Şüphelinin daha önce kasıtlı bir suçtan dolayı hapis cezası ile mahkûm olmamış bulunması,
b) Yapılan soruşturmanın, kamu davası açılmasının ertelenmesi halinde şüphelinin suç işlemekten çekineceği kanaatini vermesi,
c) Kamu davası açılmasının ertelenmesinin, şüpheli ve toplum açısından kamu davası açılmasından daha yararlı olması,
d) Suçun işlenmesiyle mağdurun veya kamunun uğradığı ve Cumhuriyet savcısı tarafından tespit
edilen zararın, aynen iade, suçtan önceki hale getirme veya tazmin suretiyle tamamen giderilmesi,(1)
koşullarının birlikte gerçekleşmesi gerekir.
(4) Erteleme süresi içinde kasıtlı bir suç işlenmediği takdirde, kovuşturmaya yer olmadığına karar verilir. Erteleme süresi içinde kasıtlı bir suç işlenmesi halinde kamu davası açılır. Erteleme süresince zamanaşımı işlemez.
(5) Kamu davasının açılmasının ertelenmesine ilişkin kararlar, bunlara mahsus bir sisteme kaydedilir.
Bu kayıtlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme tarafından istenmesi halinde, bu maddede belirtilen amaç için kullanılabilir.
(6) (Ek:17/10/2019-7188/19 md.) Bu madde hükümleri;
a) Suç işlemek için örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçları ile örgüt faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlar,
b) Kamu görevlisi tarafından görevi sebebiyle veya kamu görevlisine karşı görevinden dolayı işlenen suçlar ile asker kişiler tarafından işlenen askerî suçlar,
c) Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar,hakkında uygulanmaz.

Santos689, 2 saat önce yazdı:

NASA yeni açıkladı tehlikeli bir cisim yaklaşıyor ?

@Virginia Woolf yapmak isteseler zaten yaparlardı hem ret vermek sıkıntı değil onlar için onları denetleyici bir kurum yok ki 

Benim bir kaç akrabama sadece kurum kanaati diye ret vermişlerdi ki feto kriterleri hiç yoktu kck diye edilmişlerdi

İnşallah bu sefer sasmaz ??

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...