İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Hadi bugün iade olalım inşallah 

• Beğeni 7

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adamına göre adalet,

21. İdare mahkemesi aynı kritere sahip bir davayı reddederken, 1 ay sonra aynı durumdaki diğerini kabul ediyor. Dileyenler N.Melih Kutlu'nun dünkü twitinde

Alıntı

21.İdare Mahkemesi 3172 nolu İADE Kararı Esas: 28.09.2018/290 Karar: 20.12.2019/3172 Tebliğ: 01.06.2020 Kriterler: Banka Dernek SGK Okul AzlıkOyu

ayrıntılar mevcut. Ayrıca ilk RET kararında KESİNLEŞMİŞ BERAAT ve yukarıdaki kararda görülen banka okul ile ilgili tüm Komisyon red gerekçelerinin ceza mahkemesi tarafından bilirkişi ve gerekçede çürütülmüş olmasına rağmen, hiç okumamış (nerden biliyorum, kararda bir tane beraatine ve bu durumlara ithaf yok) olarak rET vermesi şunu açıkça söylüyor:

* ADAMINI BULANA İADE VERİYORUZ.

* ADAMINIZ YOKSA VE BİR KEZ KOMİSYONDAN RET ALMIŞSANIZ, AĞZINIZ KUŞ YUVASI OLSANIZ DA RET VERİYORUZ.

BÖYLE ZİHNİYETLE BİZ DAHA ÇOK MASUMCA ADALET BEKLERİZ.

• Onaylama 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 2 saat önce yazdı:

Adamına göre adalet,

21. İdare mahkemesi aynı kritere sahip bir davayı reddederken, 1 ay sonra aynı durumdaki diğerini kabul ediyor. Dileyenler N.Melih Kutlu'nun dünkü twitinde

ayrıntılar mevcut. Ayrıca ilk RET kararında KESİNLEŞMİŞ BERAAT ve yukarıdaki kararda görülen banka okul ile ilgili tüm Komisyon red gerekçelerinin ceza mahkemesi tarafından bilirkişi ve gerekçede çürütülmüş olmasına rağmen, hiç okumamış (nerden biliyorum, kararda bir tane beraatine ve bu durumlara ithaf yok) olarak rET vermesi şunu açıkça söylüyor:

* ADAMINI BULANA İADE VERİYORUZ.

* ADAMINIZ YOKSA VE BİR KEZ KOMİSYONDAN RET ALMIŞSANIZ, AĞZINIZ KUŞ YUVASI OLSANIZ DA RET VERİYORUZ.

BÖYLE ZİHNİYETLE BİZ DAHA ÇOK MASUMCA ADALET BEKLERİZ.

Merhaba..

Benzer olarak gördüğümüz kriterlere(!) farklı kararlar verildiğine hepimiz şahit oluyoruz.

Gönül ister ki herkese "kabul" verilsin. Ama yine de mevcut durum bile herkese "ret" verilmesinden iyidir.

Öyle ya da böyle verilen her "kabul" kararı işimize yarar. Bir yerde emsal olacaktır.

"Adamını bulan iade oluyor" konusu ise biraz sıkıntılı.

"Adamını bulsam" beni niye ihraç etmişler? Ne suç işlemişim? Gasp edilen haklarımı geri verdir. Derim.

Bana göre burada problem olan torpil değil de hakkını arayan kişiden ziyade sistemin bu şekilde işliyor olma ihtimali.

Genel olarak eleştirinizin sisteme olduğunun farkındayım.

Az önce de dediğim gibi, Ne şekilde olursa olsun verilen her "kabul" kararı hem bir kişiyi daha çukurdan çıkarır hem de elbet bir yerde emsal olur.

Bir de adamını bulup ta iade olan kişinin kararı paylaşacağını düşünmüyorum.

"Adamını bulmuş" yaklaşımı, alınan kabul kararlarının paylaşımını azaltacaktır. Neticede her olumlu karara ihtiyacımız var.

Nacizane görüşüm budur. Saygılar..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 5

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 59 dakika önce yazdı:

Merhaba..

Benzer olarak gördüğümüz kriterlere(!) farklı kararlar verildiğine hepimiz şahit oluyoruz.

Gönül ister ki herkese "kabul" verilsin. Ama yine de mevcut durum bile herkese "ret" verilmesinden iyidir.

Öyle ya da böyle verilen her "kabul" kararı işimize yarar. Bir yerde emsal olacaktır.

"Adamını bulan iade oluyor" konusu ise biraz sıkıntılı.

"Adamını bulsam" beni niye ihraç etmişler? Ne suç işlemişim? Gasp edilen haklarımı geri verdir. Derim.

Bana göre burada problem olan torpil değil de hakkını arayan kişiden ziyade sistemin bu şekilde işliyor olma ihtimali.

Genel olarak eleştirinizin sisteme olduğunun farkındayım.

Az önce de dediğim gibi, Ne şekilde olursa olsun verilen her "kabul" kararı hem bir kişiyi daha çukurdan çıkarır hem de elbet bir yerde emsal olur.

Bir de adamını bulup ta iade olan kişinin kararı paylaşacağını düşünmüyorum.

"Adamını bulmuş" yaklaşımı, alınan kabul kararlarının paylaşımını azaltacaktır. Neticede her olumlu karara ihtiyacımız var.

Nacizane görüşüm budur. Saygılar..

Görüşünüze saygılıyım. 

Yukarıdaki yazım, iade olanı karalamaktan ziyade; aynı durumda iadesi olması gerekene uygulanan hukuksuzluğu meydana koymaktır.
Adamını bulan kararını paylaşmaz diyebilirsiniz, ancak buna katılmıyorum.

"Emsal kararlar işimize yarar" kısmı ise, olması gereken rasyonelite budur ama uygulama böyle olmuyor. Gözlerimle okudum. Dilediğiniz 19.20.24 İdare mahkemelerindeki emsalleri gösterin. Yazılan 3 dilekçeye ve ekli bilirkişi raporlarına bir kez bile bakılmayan bir dosya gördüm. Buradaki ağzına kuş yuvası doldurulması hadisesi işte tamda budur.

Kabul kararlarını eleştirmediğimi, RET verilen aynı durumdaki dosyalara verilen kararı eleştirdiğimi bir kez daha vurgulamak isterim.

Neyse, herkese bol İADELİ günler dilerim.

• Beğeni 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 30 dakika önce yazdı:

Görüşünüze saygılıyım. 

Yukarıdaki yazım, iade olanı karalamaktan ziyade; aynı durumda iadesi olması gerekene uygulanan hukuksuzluğu meydana koymaktır.
Adamını bulan kararını paylaşmaz diyebilirsiniz, ancak buna katılmıyorum.

"Emsal kararlar işimize yarar" kısmı ise, olması gereken rasyonelite budur ama uygulama böyle olmuyor. Gözlerimle okudum. Dilediğiniz 19.20.24 İdare mahkemelerindeki emsalleri gösterin. Yazılan 3 dilekçeye ve ekli bilirkişi raporlarına bir kez bile bakılmayan bir dosya gördüm. Buradaki ağzına kuş yuvası doldurulması hadisesi işte tamda budur.

Kabul kararlarını eleştirmediğimi, RET verilen aynı durumdaki dosyalara verilen kararı eleştirdiğimi bir kez daha vurgulamak isterim.

Neyse, herkese bol İADELİ günler dilerim.

Tekrar merhaba..

"Temel eleştirinizin sisteme yönelik olduğunu farkettiğimi" önceki mesajımda da belirtmiştim.

Aslında benzer şeyleri düşünüyor ve eleştiriyoruz.

Ve fakat "nasıl verilmiş olursa olsun" alınan kabul kararlarının elbet işe yarayacağından eminim..

Bu gün değilse yarın, idare mahkemesinde değilse danıştayda..

Düşünsenize kabul kararlarının paylaşılmadığını ya da hiç kabul verilmediğini..

Hukuktan başka yolumuz yok..

Diyebilirsiniz ki "hukuk mu var" Belki haklısınız da..

Olsun.. Yine de hukuktan başka yolumuz yok..

Hep böyle sürecek değil ya..

Ve o gün geldiğinde şimdi işe yaramayan emsal kararlar yol açacak diye düşünüyorum..

• Beğeni 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bi tanıdık diyanetten kabul kararını görmüş en son bakali olmuş bayağı. Banka beraat iade

• Beğeni 6

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar mayıs ayında kabul veya ret kararını gören varsa karar sayısını ve tarihini paylaşırsa komisyonun baktığı dosya sayısı hakkında bilgi sahibi olabiliriz. teşekkürler

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Cumhurbaşkanı 1saatt önce Danıştay başkanı sonra da anayasa mah. Başkanı ile görüşüyor rutin mı böyle mi oluyor yoksa başka birşey mi oluyor.. bilmediğim için soruyorum

Güncelleme • • elaf
  • Şaşırma 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

rutin değilse, hayrımıza olmayacağı ihtimali daha yüksek

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1
  • Üzülme 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...