İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ömer Avcu, 11 dakika önce yazdı:

Geçerliliği askıya alınmış diye düşünmek bence daha doğru olacak.

alakasi yok bence dogrusu nedir biliyor musunuz? yurtdışı yasaginiz yok mahkeme kararaniz yok cunku . pasaportunuza el konuldu veya iptal edildi teslim ettik diyelim.sizde tc kimlik kartinizla anlaşmalar gereği gitmeye karar verdiniz fakat gideceğiniz ulkeye gitmenize izin verilmiyor. Halbuki önünüzde hicbir yasal engeliniz yok. ama var diyorlar!

Yada baska ulkeden vatandaşlığa sahipsiniz pasaportunuz var diyelim cikamazsiniz pasaportunuza serh konulmus diyorlar

her yonden yurtdışı cikis yasagi uygulaniyor !  Bunu da idari karara bagliyorlar

Güncelleme • • Joeu
  • Onaylama 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarbzen, 17 saat önce yazdı:

Selam arkadaşlar, 29 aralık ta İstanbulda yaptığım pasaport başvurusuna bugün yazılı yanıt geldi; uygun görülmemiş, itiraz hakkınız var diyor. Acaba itiraz etsem mi( bir sonuç alacağıma inanmıyorum aslında) yok sa mahkemeye mi başvursam?  Ya da lanet olsun deyip bıraksam mı?Daha önce böyle bir süreç yaşayan oldu mu bir önerisi olur mu merak ediyorum. 

675 , sağlık bakanlığı, kurum kanaati dışında bir kriter yok sanıyordum ancak pasaport reddedildiğine göre bir şeyler var sanırım?. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler

Ben şerhlerin iptali için ohalden hemen sonra dava açtım ve kazandım ama dava açtığımda son pasoport düzenlemeleri yoktu. Sizin önce üst kurula itiraz etmeniz eğer itirazdan da red gelirse idari dava açmanız gerekir 

• Beğeni 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon sayfasinin tasarimi mi degismis?

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
communication, 10 dakika önce yazdı:

Komisyon sayfasinin tasarimi mi degismis?

Aynı görünüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

9999 yılı ne zaman ki ?? Şaka mı bu?

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 7 saat önce yazdı:

alakasi yok bence dogrusu nedir biliyor musunuz? yurtdışı yasaginiz yok mahkeme kararaniz yok cunku . pasaportunuza el konuldu veya iptal edildi teslim ettik diyelim.sizde tc kimlik kartinizla anlaşmalar gereği gitmeye karar verdiniz fakat gideceğiniz ulkeye gitmenize izin verilmiyor. Halbuki önünüzde hicbir yasal engeliniz yok. ama var diyorlar!

Yada baska ulkeden vatandaşlığa sahipsiniz pasaportunuz var diyelim cikamazsiniz pasaportunuza serh konulmus diyorlar

her yonden yurtdışı cikis yasagi uygulaniyor !  Bunu da idari karara bagliyorlar

Kıbrıs, Gürcistan gibi çıkışlar kolaylık amacıyla nüfus cüzdanı ile yapılabilir. Ama pasaport yetkisi ile yapılır. Pasaport yoksa gidemzsiniz. Diğer taraftan pasaport olsa bile ayrıca yurtdışı yasağı konulabilir. Mah ve/veya idari kararla

• Beğeni 1

670, adli/idari sor. yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarın bu vakitlerde kimler tebrikleri kabul edecek acaba? Umarım sayı çok olur.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Edep, Bir saat önce yazdı:

Yarın bu vakitlerde kimler tebrikleri kabul edecek acaba? Umarım sayı çok olur.

Komisyonla ilgili şöyle bir durum var, (bariz ret kriteri olanlar hariç) kimse sonucu kestiremiyor. Mesela kendimle ilgili örnek vereyim;

hem kendi duyumum hem de mevcuttaki dosya durumum ve hayat boyu fetöye bulaşmamış birisi olarak kesinlikle iade olmam gerekiyor ama bana sorsanız ne ihtimal veriyorsun diye %50’yi geçmez. Benim durumumda olanlara kurum kanaati denilerek ret verildiği oldu. Bariz fetöcü olduğunu düşündüğümüz insanların iadesi de oldu. Yani yarın iadeler konusunda hem şaşkınlık hem de mutluluk olacaktır bana göre. Son olarak bugün eski iş yerinden iki arkadaşımla görüştüm bir tanesi ( o da 701 khklıydı iade olmuştu) bana dön artık dedi ama elden bişey gelmiyor? 2 temennim var biri iade diğeri araç fiyatlarının düşmesi 2 yıllık maaşım bir polo etmiyor??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...