İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Karagöz Hocam size sadece 1 yıl gecikmeli katılıyorum. 2023 iade,2024 de deniz kenarin da guneslenecegiz. Çünkü bunlar seçimi zamanında yapacaklar. Kazanmak için son ana kadar süreyi kullanacaklar

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 58 dakika önce yazdı:

Dinledim. Levent Hoca yıllardır anlatıyor da dinleyen kim işte. Konuşmada da anahtar kelime konjonktür. Son zamanlarda mevcut rejim Rusya ve Türkiye'deki uzantıları ile ayrışma yoluna girdi. Gerçi Türkiye de mevcut rejimle ayrışma yoluna girdiği için bir anlamı artık yok. Öyle veya böyle o konjonktür değişiyor. Zaten Türkiye'de 7 yıllık periyotlarla hep değişiyor kendimi bileli.

Bu saatten sonra adli olarak aklananların iadeleri sadece zaman meselesi. Henüz aklanmayanlar için de iyileştirmeler (en azından hakimlerin üzerindeki baskının kalkması, tarafsız hakimlerle yargılanma gibi) mutlaka olacaktır. 2022de iade olup 2023 yazında plajda mojito veya armut suyu içeceğimiz öngörümü koruyorum 😎🍸😎 🧃

Plajda mojito, hiç gülesim yoktu Karagöz hocam. 🤣🤣🤣

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 02.04.2022 - 00:28 yazdı:

Dostlar bütün genellemeler yanlıştır. Ben de en çok Tübitak'a 2013 girişli olduğum için yandım. İddia odur ki 2011 yılında Feto Tübitak'ı ele geçirmiş ve işe alımları kontrol altına almış. Yani o sene girebildiğime göre "Fetocuymuşum" :=)

Ne güzel değil mi? Ancak bunu kıran birkaç durum göz ardı edilmeseydi tabii.

Öncelikle kendi iddianameme göre "Feto kurumu ele geçirmeden önce Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ gibi kalifiye üniversitelerde işe alım yapılırken, sonrasında taşra üniversitelerinden alım yapılmaya" başlamış. İyi de ben Boğaziçiliyim şimdi. Orayı da yazsaydınız kurum kanaatine de, düşmanın da merdini görseydik.

Diyelim ki gerçekten Feto kurumu ele geçirdi işe alımı kontrol altına aldı. Arada kamufle etmek için Tübitak'ın eski standartlarına uyanların da işe girişine izin vermiş olamaz mı? Ya da belki de iş yapacak personel de lazım olmuş olamaz mı? Ben girerken hiçbir sıradışı durumla karşılaşmamıştım. Sınav, mülakat alım. Gayet normal bir devlet kurumuna yakışır biçimdeydi.

Ayrıca bana göre bir insan başka üniversitelerden de gayet kalifiye olabilir, ama madem böyle iddialarda bulunuyorsunuz bana bulunmayın bari.

Bir de o sene giren birçok kişi de kurumda hala. Onu nereye koyacağız?

2013 giriş yılımın 17-25 öncesi olması da ayrı garabet. Hukuki olmaması ayrı, adamına göre olması ayrı. Bu milattan açıkçası nefret ediyorum, çünkü bana hiçbir fayda sağlamadı. Sağlayan dostlar affetsin. Ama bunu kendi yedikleri bütün pislikleri aklamak için kullanan bütün politikacıların Allah yedi belasını versin.

Yukarıda ne güzel forum adına örnek biçimde tatlıya bağlamışsınız. Kırmayalım böyle şeyler için birbirimizi. Yaşadıklarımızı hak etmek için gerçekten hain olmak gerekirdi.

@Karagöz Hocam çok haklısınız ama kulaklar işitmek istenenlere ayarlanmış dünyanın en mantıklı cümlesini de kursanız işlerine gelmiyorsa 'olmaz' diyorlar.

Ankesörlü telefon olayıyla ilgili benzer şeyleri bende söylemiştim.Tüm stratejik başkanlıkları ele geçirmişler orada yapılanmışlar vs. diyorlardı, bunların başında Personel Baikanlığı'nı söylüyorlardı. Personel Başkanlığı kurumda çalışan personelinin  tüm bilgilerinin bulunduğu yer.Tabiiki telefon numaralarının da😉 Bundan yola çıkarak örgüt elemanlarını gizlemek ve karışıklık yaratmak için telefon numaramı kullanmış olabilirler dedim, bu sebeple çağrı bırakılmış olabilir dedim kimse oralı bile olmadı. Sanki Personel başkanlığını ben teslim ettim 😅

Neyse artık, sonuç olarak bende adli süreci 'Beraatle' neticelendirdim şükür...

Armutlu şeftalili kayısılı ya da karpuzlu hiç farketmez soğuk bir şeylerle uzun zamandır ara verdiğimiz huzura biraz daha yaklaştık sanırım😉

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 02.04.2022 - 23:26 yazdı:

Farkındamısınız bilmiyorum ama KHK konusunu son zamanlarda kimse ağzına bile almaz oldu sanırım yine unutulduk.

Bende farkettim fakat nasil olsa haziran da cikacak diye muhalefet bosuna enerji harcamak istemiyor diye dusundum.

Daha once soylemislerdi, yapilinca da bak bizim dedigimizi yaptilar diyebilirler.

689-Ret Banka, itirazsiz beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar;

Bugün adalet bakanlığı ceza işlerine savunmamı yolladım. Ne zaman ihrac olurum? Hemen ihrac ediyorlar mı? Eve mi geliyor tebligat? Ben sozlesmeli mubasirdim 4 sene önce istifa etmiştim. İstifa edeni de ihrac ediyorlar bu nasıl bir garabettir...

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, Şimdi yazdı:

Selamlar;

Bugün adalet bakanlığı ceza işlerine savunmamı yolladım. Ne zaman ihrac olurum? Hemen ihrac ediyorlar mı? Eve mi geliyor tebligat? Ben sozlesmeli mubasirdim 4 sene önce istifa etmiştim. İstifa edeni de ihrac ediyorlar bu nasıl bir garabettir...

İhraç olmanız durumunda, SGK nezdinde işten çıkma kaydınız değiştirilebilir ve bu durum özel sektörde iş bulmanızı zorlaştırabilir (başka olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz).

Durumunuza benzer şekilde özel sektörde calismaktayken KHK ile ihraç olan eski devlet memurları olduğunu duymuştum. O zaman herhalde bir yanlış anlaşılma vardır demistim, şimdi durumunuzu göz önüne alınca, acaba böyle bir şey olmuş mudur diye merak ediyorum.

Özel sektörde calismaktayken, özel sektöre geçmeden önceki son memur kadrosundan KHK ile ihrac olan var mı? Böyle bir uygulama hiç oldu mu, bilgisi olan var mı? 

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, Şimdi yazdı:

İhraç olmanız durumunda, SGK nezdinde işten çıkma kaydınız değiştirilebilir ve bu durum özel sektörde iş bulmanızı zorlaştırabilir (başka olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz).

Durumunuza benzer şekilde özel sektörde calismaktayken KHK ile ihraç olan eski devlet memurları olduğunu duymuştum. O zaman herhalde bir yanlış anlaşılma vardır demistim, şimdi durumunuzu göz önüne alınca, acaba böyle bir şey olmuş mudur diye merak ediyorum.

Özel sektörde calismaktayken, özel sektöre geçmeden önceki son memur kadrosundan KHK ile ihrac olan var mı? Böyle bir uygulama hiç oldu mu, bilgisi olan var mı? 

Benim iki tanıdık çalışmadığı yerden ihraç oldu yani memur değil iken ihraç  oldular onların SGK kaydına işlememişti ama illaki bir yerde bu kaydı tutuyorlardır. Tabi dediğiniz ola da bilir neler olmadı ki.. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

aslında KHK'lıları dilinden düşürmeyenler var. mesela nedim şener isimli gazetecimsi bugün de bizden bahsetmiş. link vermiyorum boşuna okuyup canınızı sıkmayın. her zamanki şeyler.

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, Şimdi yazdı:

Selamlar;

Sayın @adaletvarsanerde,

Teknik ve hukuksal bazı yanlışlıklar var.

OHAL sonrası kamu görevinden çıkarılma yada emkli oalanlar istifa edenler vb hakkında düzenlenen 375 sayılı KHK nın geçici 35 maddesi kapsamında değilsiniz. Asker yada emniyet teşkilatı mensubu olsanız emekli, istifa, meslekten çıkarılan vs nedenlerle dahi meslekten ayrılsanız rütbe, ünvan, kimlik geri alma işlemine tabi olursunuz.

Ancak siz adalet bakanlığı ve 4 yıl önce istifa etmiş sözleşmeli mübaşir olduğunuzu belirmişsiniz.

29.03.2022 tarihli paylaşımınızda "Merhaba bugün eve ihrac etmeden önce gönderilen savunmadan geldi. Bir hafta sure vermişler. Ben 2018 sonunda istifa etmiştim üstelik sozlesmeli memurum. Ihrac edecekleri kesin de nasıl olacak işten zaten çıkmışım nasıl cikis yapılacak anlamadım. Bana birisi yardımcı olabilir mi. Kurum adalet bakanlığı. Uzun zamandır özel sektörde çalışıyorum bu işime bir etkisi olurmu? Teşekkür ederim" şeklinde.

2018 sonunda istifa ettiğinizi belirtmişsiniz. Savunma öncesimi sonrasımı istifa ettiniz. Savunma sonrası istifa ettiyseniz hakkınızda başlatılan kamu görevinden çıkarma işlemi önce olduğundan öncelikle kamu görevinden çıkarılırsınız. Savunma öncesi istifa ettiyseniz öncelikle istifanız işleme konulur.

Altı çizili kısımdan kamu görevinden çıkarıldığınız anlaşılıyor.

Ayrıca savunmayı doldurduğunuzu ve gönderdiğinizi belirtmişsiniz. Kamu görevinde olmayan birisi olarak size savunmada ne sordular siz ne yazdınız merak ediyorum. Paylaşırsanız sevinirim.

Muhtemelen bir şeyleri karıştırıyorsunuz. En iyi ihtimalle birden fazla yanlışlık var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Şimdi yazdı:

Sayın @adaletvarsanerde,

Teknik ve hukuksal bazı yanlışlıklar var.

OHAL sonrası kamu görevinden çıkarılma yada emkli oalanlar istifa edenler vb hakkında düzenlenen 375 sayılı KHK nın geçici 35 maddesi kapsamında değilsiniz. Asker yada emniyet teşkilatı mensubu olsanız emekli, istifa, meslekten çıkarılan vs nedenlerle dahi meslekten ayrılsanız rütbe, ünvan, kimlik geri alma işlemine tabi olursunuz.

Ancak siz adalet bakanlığı ve 4 yıl önce istifa etmiş sözleşmeli mübaşir olduğunuzu belirmişsiniz.

29.03.2022 tarihli paylaşımınızda "Merhaba bugün eve ihrac etmeden önce gönderilen savunmadan geldi. Bir hafta sure vermişler. Ben 2018 sonunda istifa etmiştim üstelik sozlesmeli memurum. Ihrac edecekleri kesin de nasıl olacak işten zaten çıkmışım nasıl cikis yapılacak anlamadım. Bana birisi yardımcı olabilir mi. Kurum adalet bakanlığı. Uzun zamandır özel sektörde çalışıyorum bu işime bir etkisi olurmu? Teşekkür ederim" şeklinde. Altı çizili kısımdan kamu görevinden çıkarıldığınız anlaşılıyor.

Ayrıca szvunmayı doldurduğunuzu ve gönderdiğinizi belirtmişsiniz. Kamu görevinde olmayan birisi olarak size savunmada ne sordular siz ne yazdınız merak ediyorum. Paylaşırsanız sevinirim.

Muhtemelen bir şeyleri karıştırıyorsunuz. En iyi ihtimalle birden fazla yanlışlık var.

Merhaba ben de aynı fikirdeyim ve kafayi yemek uzereyim. Ben istifa etmiştim 4 sene önce, sözleşmeli mubasirdim yani 4c li memur değildim. Neden böyle bisey oldu anlamadım. Savunmada HTS kayıtlarını sordular ve ise girerken mülakat heyeti fetoden ihrac edilmiş onu sordular ve birde albatros diye bir gizli tanık. Başka birsey yok. Şu an görevden çıkarma veya başka bir kağıt gelmedi ama muhtemel kamu görevinden çıkarma gelir diye düşünüyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...