İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

altirana, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar komisyon nezaman açıklama yapar ?Özellikle Altuğ hocama soruyorum.kurum bazında kalan dosyalar da nekadar iade olur?Benim gibi 672 MEB olup forumda hala bekleyen kaç kişiyiz acaba?😔

MEB'te 672'den kalanlardan biriyim..

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar komisyon nezaman açıklama yapar ?Özellikle Altuğ hocama soruyorum.kurum bazında kalan dosyalar da nekadar iade olur?Benim gibi 672 MEB olup forumda hala bekleyen kaç kişiyiz acaba?😔

Muhtemel bayram öncesi 30 Nisan da yaparlar bayram sonrası da zayıf ihtimal 

Kalan dosya 3 binin biraz üzerinde ya da 200 altında bir şey kalır diye düşünüyorum az sayıda benzeşik dosyalar için haziran ayında karar verebilirler kalan dosyalar ne kabul sepetine ne ret çuvalina sığmadı sanırım bu saatten sonra kabul %45 -65 arası olabilir 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672meb03, 2 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı günler benim bir sorum olacaktı.Eşim iade edildiğinde alamadığı maaşları tarafına ödendi. Yalnız bordro yapılırken hiç bir aya asgari geçim indrimi uygulanmamış. Yani 2016 eylül de alması gereken aylık 2699 tl iken 123 tl asgari geçim indirimi uygulanmadığından gelir vergisi fazla kesilmiş ve 2576 tl olarak ödenmiş tüm asgari geçim indirimi toplanınca 12.000 tl yapıyor. bunla ilgili dava açan veya iade olupta bordrosunda asgari geçim indirimi görünen var mı?

Hocam bizde de aynı durum var eşimle ilgili. 

Bir avukata sordum. Bulunduğumuz ildeki defterdarlığa dilekçe vereceğiz. Sonra Ankara'da gelir idaresine. Bunlardan ret cevabı gelecek veya cevapsız bırakacaklar. 30 gün içerisinde bulunduğumuz ilde vergi mahkemesinde dava açacağız. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHK mağdurlarının yönü CHP olmalıdır. CHP ve millet ittifakı iktidara gelirse KHK mağdurlarının sorunları kesin olarak çözülecektir. Kimsenin siyasi tercihlerine karışmak haddim değil ama hepimiz aynı çukurdayız arkadaşlar, Sandık önünde iyi düşünmek lazım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 15 saat önce yazdı:

Bir tanesi hariç diyelim tabii. Gençliğimizi ömrümüzü memleketi yedi doymadı şerefsizler.

Kim gelirse gelsin aynı olur diyen kripto akplilere de inanmayın Sayın Temple Granden. Boş koltuk olsa bunlardan daha iyi olur. Siyasal İslam artık bir daha geri gelmemek üzere tarihin mezarlığına gömülmemeli.

Hayatta kimseye kanmadım sayın @Karagözhep iyi niyetimden kaybettim.😔ama sorarsanız ne değişti diye artık dinden imandan bahsedenlerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum...

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar EP yapanların birçok daha başka kurumda da iade olduklarını veya hiç ihraç edilmediklerini öğrendim. Şu anda tek istisna TSK görünüyor.

Bakın şu halde bile adli olarak aklananların iade edilmemesi daha büyük bir suçtur. Zaten bizleri iade etmemek için "iltisak" "irtibat" sallıyorlar yıllardır, hukuk bilmeyenler de bunu yiyor da, artık şuradaki hukuksuzluğu görmemek cahillik de değil şeref yoksunluğuna girer. Beraat edende iltisak varmış EP yapanda yokmuş. Türk milleti adına karar veren T.C. mahkemelerini iyice tanımamak demek bu.

Ulaştıklarımdan öğrendiğim bu durumun sebebi de çok ilginç. EP yapanları bir bütün grup olarak görüyorlarmış. Cemaat geçmişleri vs. sebebiyle ortak hareket edebilecekleri için. Ama bu durum biz aklanmış sefillerde olmadığı için, fikir olarak vs çoğumuz bambaşka yerlerde durduğumuz için, ve en önemlisi birlikte hiç ses çıkarmayı başaramadığımız için, anlaşılan kimse bizi önemsemiyor.

Benzeri bir durum KESKli dostlarda da oldu. Birlikte mücadele ettikleri için zamanla bir miktar esneme oldu onlar için. Hatta azıcık bize de yansıyan esnemenin sebebi de büyük ölçüde o.

Bir şekilde birlikte ses çıkarmaya başlamamızın zamanı çoktan geldi de geçti. Yeter korkup durduğumuz artık hakkımızı aramalıyız. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Peki bu agi için davada bir zaman aşımı var mıdır büken var mı?

672khk kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672magduru, 36 dakika önce yazdı:

Vergi ile ilgili olduğu için 5 yıl içinde diye biliyorum

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672magduru, 46 dakika önce yazdı:

Ödemenin hesaba geçtiği tarihten itibaren 5 yıl içinde talep edilmesi gerekiyor. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 saat önce yazdı:

Dostlar EP yapanların birçok daha başka kurumda da iade olduklarını veya hiç ihraç edilmediklerini öğrendim. Şu anda tek istisna TSK görünüyor.

Bakın şu halde bile adli olarak aklananların iade edilmemesi daha büyük bir suçtur. Zaten bizleri iade etmemek için "iltisak" "irtibat" sallıyorlar yıllardır, hukuk bilmeyenler de bunu yiyor da, artık şuradaki hukuksuzluğu görmemek cahillik de değil şeref yoksunluğuna girer. Beraat edende iltisak varmış EP yapanda yokmuş. Türk milleti adına karar veren T.C. mahkemelerini iyice tanımamak demek bu.

Ulaştıklarımdan öğrendiğim bu durumun sebebi de çok ilginç. EP yapanları bir bütün grup olarak görüyorlarmış. Cemaat geçmişleri vs. sebebiyle ortak hareket edebilecekleri için. Ama bu durum biz aklanmış sefillerde olmadığı için, fikir olarak vs çoğumuz bambaşka yerlerde durduğumuz için, ve en önemlisi birlikte hiç ses çıkarmayı başaramadığımız için, anlaşılan kimse bizi önemsemiyor.

Benzeri bir durum KESKli dostlarda da oldu. Birlikte mücadele ettikleri için zamanla bir miktar esneme oldu onlar için. Hatta azıcık bize de yansıyan esnemenin sebebi de büyük ölçüde o.

Bir şekilde birlikte ses çıkarmaya başlamamızın zamanı çoktan geldi de geçti. Yeter korkup durduğumuz artık hakkımızı aramalıyız. 

Hocam EP yapıp görevinin başında bile olsa eninde sonunda ihraç olur. Çünkü terör suçundan hagb cvyo falan da alsan memur olamıyorsun diye biliyorum. Yada yanlış mı biliyorum 🙂 Bizim kurumda bir sene falan çalıştırılan olsada sonra ihraç oldu. 

Çok garip ya zaten suç ne neye göre ceza neye göre beraat neye göre hagb neye göre cvyo hiçbir ortak uygulama yok ki. Bir örnek vereyim zamanında 3 kişi feto evinde kalıyormuş. Ucu de evet kaldık ama 17/25 öncesiydi demiş. Biri beraat Biri ceza Biri hagb 🙂 neye göre anlamak çok zor. 

Alakası olmayani iade etmeyip evet ben gittim geldim diyeni etmek yani orası da neden anlaşılmayacak çok nokta var.

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...