İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dexfield, 48 dakika önce yazdı:

ÖNCELİKLE MERHABA. POLİS MEMURUYDUM. 2016 MESLEĞE GİRİŞ 2018 MESLEKTEN ÇIKIŞ. BUGÜN İTİBARİYLE RET KARARIMI GÖRMÜŞ OLDUM. HAKKIMDA HİCBİR SEKİLDE SUCLAMA YOKTU. BABAM DA POLİS MEMURUYDU O DA İHRAÇ OLMUSTU BÜYÜK İHTİMALLE AİLE DURUMUNDAN DİYE DÜŞÜNÜYORUZ. SUÇUN ŞAHSİLİK OLAYININ HİKAYE OLDUĞUNUN FARKINDAYIM AMA BUNCA ZAMANDIR HİÇBİR ŞEKİLDE GELİŞME OLMAMASINI İYİYE YORUYORDUM AMA ARTIK BUGÜN KÖTÜ HABERİ ALDIM. HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN. BU SÜREÇLE MAHKEMEYE ÇIKIP EN AZINDAN KENDİMİ SENELER SONRA DA OLSA SAVUNMA HAKKI VERİLMİŞ OLDU. BUNDA DA VARDIR Bİ HAYIR DİYORUM. 

1996 DOĞUMLUYUM VE ARANIZDA EN KÜÇÜK ARKADAŞINIZ,KARDEŞİNİZ OLABİLİRİM. BUNDAN SONRAKİ ADIMLARDA YARDIMCI OLACAĞINIZI BİLİYORUM. O KONUDA İÇİM ÇOK RAHAT. DUALARIMDA KENDİM GİBİ TÜM MAĞDURLARA YER VERİYORDUM AMA OLMADI MAALESEF. BAŞVURUYU KAÇIRMADAN YAPIP GÜZEL Bİ DİLEKÇE İLE İŞLEMLERE BAŞLAMAK İSTİYORUM. TEBLİĞ KARARI GELDİĞİNDE SİZLERLE DE PAYLAŞIRIM. 

ÖZELDEN MAİL ATMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR OLURSA SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
MAİL: batuhany20@gmail.com

Muhtemel kurum kanaati sosyal çevre yazcaklar kardesim birde kodlaman varsa onu yazarlar yoksa anlaki babandan dolayı attılar gecmis olsun kardesim

Bu aile ihracları sadece emniyet ve askeriyede var malesef

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu mesajla dosyanın akıbetinin uyaptan daha önce öğrenildiği söylentisi doğru mu ? Hurafe mi?

Girilen bilgilere ait bilgi bulunamamıştır dedi sordum da 😀

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Susamuru, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar. Ben de 9 Eylül akşamı red kararımı gördüm. 672 YÖK idim. Çok umutlu idim. Hatta emekliliği daha ihraç edildiğimde hak ettiğim halde "ben kesin dönerim"  geriye dönük haklarımı da alırım diye yapmamıştım. Bugün sabah gidip emeklilik dilekçemi postaladım. Komisyonun gerekçeli kararı gelince de paylaşırım. Bir kriterim yok idi. Sadece bir bank Asya hesabım vardı. Onu da 17-25 aralık olaylarından sonra daha yılbaşı bile gelmeden  gidip üç gün içinde tüm paramı çekip boşaltmıştım. Üniversite hepimiz için suç duyurusunda bulunduğu için soruşturmam vardı. Ocak 2021 de takipsizlik almıştım. Yaşadıklarımızda bir neden sonuç ilişkisi olmadığı için olayı dramatik bir hale getirmek yerine "bu yeni durum için yapabileceğim ne var ise yapmalıyım" düşüncesindeyim. Çok çok üzülürüm çok yıkılırım gibi düşünüyordum ama içim burkulmakla birlikte bir sonraki aşamaya idari mahkeme sürecine geçmekten de bir miktar rahatlık duydum. Sürekli karar beklemekten çok yorulmuştum. Demekki daha hayatın bize öğretecekleri varmış. Böyle...

Red alan kaderdaşlar çok geçmiş olsun. Mücadeleye devam. Kalan dosyaların hepsine yakını red gibi görünüyor maalesef😟

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uzun süredir çalıştığım için yazamıyordum.Maliye den kurum kanaati geldi.Kriterler kısmına eşin ihraç olması yazmışlar.Zaten biliyordum ama işte görünce yine de çok kızdım.Bosu boşuna ömür geçiyor.Bu beni çok çok üzüyor .Nerede suçun sahsiligi.O kadar zor şartlarda çalışıyorum ki tek isteğim ölmeden işime döndügumu görmek istiyorum.Baska da bir isteğim kalmadı bu hayatta.Sormak istediğim biz tebliği 7 Eylül'de aldık.Uyaptan daha önce gördük ama avukata tebliğ edilmemişti.Emin olamadigim için soruyorum.Tebligle başlıyorum değil mi süre Uyaptan gormemizin süre açısından bir anlamı var mı ?Yanlış mı biliyorum .Artık o kadar yıprandım ki avukatın dediğine bile inanmaz oldum .En doğru bilgiyi buradan alabilirim diye düşünüyorum.

Bir de kurum kanaatine cevap olarak neler yazabilirim.

• Beğeni 2
  • Üzülme 4

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 bazen mesajla bilgi de alabiliyorsun bazen böyle size geldiği gibi mesajlar geliyor . Biz özel kalem müdürünü arıyoruz genelde ne kadar kaldı kaç dosya var ve şuan kaçıncı dosyada diye . Bazen yardımcı oluyor bazen bilgi veremem diyor . Hatta şuan karar için az kaldı bekliyoruz bakalım 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 8 saat önce yazdı:

Uzun süredir çalıştığım için yazamıyordum.Maliye den kurum kanaati geldi.Kriterler kısmına eşin ihraç olması yazmışlar.Zaten biliyordum ama işte görünce yine de çok kızdım.Bosu boşuna ömür geçiyor.Bu beni çok çok üzüyor .Nerede suçun sahsiligi.O kadar zor şartlarda çalışıyorum ki tek isteğim ölmeden işime döndügumu görmek istiyorum.Baska da bir isteğim kalmadı bu hayatta.Sormak istediğim biz tebliği 7 Eylül'de aldık.Uyaptan daha önce gördük ama avukata tebliğ edilmemişti.Emin olamadigim için soruyorum.Tebligle başlıyorum değil mi süre Uyaptan gormemizin süre açısından bir anlamı var mı ?Yanlış mı biliyorum .Artık o kadar yıprandım ki avukatın dediğine bile inanmaz oldum .En doğru bilgiyi buradan alabilirim diye düşünüyorum.

Aynı durum bizde de geçerli kurum kanaati ve eşin ihraç olması. Naci ağbalın talimatıdır bu. 

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 10 saat önce yazdı:

Eş ve kardeşi nedeni ile ihraç

- Danıştay 5.Daire. 17.03.2022 tarihli ve 2017/13060 E., 2022/1159 K. Sayılı kararında; “davacının sosyal çevresinin en yakını kabul edilebilecek eşi ...’nin Osmaniye Cumhuriyet Savcısı iken FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibat ve iltisakı nedeniyle meslekten çıkarılmış olması ve bu kişi hakkında Dairenizin ... Esas sayılı dosyasına sunulmuş olan belgeler gibi bilgi ve deliller incelendiğinde davacının FETÖ/PDY terör örgütüyle iltisaklı veya irtibatlı olduğu görülecektir.” Denilmek suretiyle belirtilen hususların davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu ileri sürülmüştür. Dairemizin karar verdiği tarih itibarıyla davalı idarece davacının eşinin dosyasında sunulan belgelerde davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile bağını ortaya koyacak herhangi bir tespite yer verilmediği görülmüştür. Netice itibarıyla, davacının eşinin dosyasına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır.”

- Danıştay 5. Daire. 17.03.2022 tarihli ve 2017/3827 E., 2022/1158 K. Sayılı kararında; “davacının sosyal çevresinin en yakını kabul edilebilecek eşi F.B.’nin ... Cumhuriyet Savcısı iken iken FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibat ve iltisakı nedeniyle meslekten çıkarılmış olması ve bu kişi hakkında Dairenizin 2017/4... Esas sayılı dosyasına sunulmuş olan belgeler gibi bilgi ve deliller incelendiğinde davacının FETÖ/PDY terör örgütüyle iltisaklı veya irtibatlı olduğu görülecektir.” Denilmek suretiyle belirtilen hususların davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu ileri sürülmüştür. Dairemizin karar verdiği tarih itibarıyla davalı idarece davacının eşinin dosyasında sunulan belgelerde davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile bağını ortaya koyacak herhangi bir tespite yer verilmediği görülmüştür. Netice itibarıyla, davacının eşinin dosyasına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır.”

- Danıştay 5. Daire. 29.03.2022 tarihli ve 2017/3388 E., 2022/1636 K. Sayılı kararında; “hakim olan eşinin mesleğinden çıkarılmasının kendi meslekten çıkarılmasına, şahsının meslekten çıkarılmasının da eşinin meslekten çıkarılmasına delil olarak gösterilmeye çalışıldığı, eşi hakkında da … Ağır Ceza Mahkemesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı kararı kararıyla beraatine karar verildiği ileri sürülmektedir. Dairemizin karar verdiği tarih itibarıyla davalı idare tarafından davacının eşinin dosyalarında sunulan belgelerde davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile bağını ortaya koyacak herhangi bir tespite de yer verilmediği görülmüştür. Netice itibarıyla, davacının eşinin dosyalarına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır. “

- Danıştay 5. Daire. 05.04.2022 tarihli ve 2017/540 E., 2022/1741 K. Sayılı kararında; “kardeşinin ... Ağır Ceza Mahkemesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı kararı ile “silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiş ise de, söz konusu kararın … Bölge Adliye Mahkemesi ... Ceza Dairesinin … tarih ve E:.., K:… sayılı kararı ile bozulması üzerine ... Ağır Ceza Mahkemesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı kararı ile beraatine karar verildiği, kardeşinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile uzaktan yakından alakasının bulunmadığı, kendisinin kardeşi üzerinden anılan terör örgütü ile irtibatlandırılmaya çalışılmasının “suç ve cezaların şahsiliği” ilkesine aykırı olduğu ileri sürülmüştür. Netice itibarıyla, davacının kardeşine yönelik olan söz konusu iddianın, davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatını ve/veya iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır.”

- Danıştay 5. Daire, 14.12.2021 tarihli ve 2017/2480E., 2021/4552K. Sayılı kararında; “davacının eşi M.K.’nın meslekte kalmasının uygun olmadığı ve meslekten çıkarılmış olması ile buna dayanak gösterilen hususların, davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesine hukuken olanak bulunmamaktadır.”

- Danıştay 5. Daire, 22.12.2021 tarihli ve 2017/2403 E., 2021/4692 K. Sayılı kararında; “davalı idarece davacının eşi ve kardeşi hakkındaki tespitlerde, davacının bizzat kendisini FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkilendirecek herhangi bir hususa yer verilmediği görüldüğünden, söz konusu tespitler davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan deliller olarak değerlendirilmemiştir.”

- Danıştay 5. Daire, 02.02.2022 tarihli ve 2016/58998 E., 2022/120 K. Sayılı kararında; “davacının eşinin dosyalarına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır.”

- Danıştay 5. Daire, 03.02.2022 tarihli 2018/3510 E., 2022/166 K. Sayılı kararında; “eşi S.Ö.'ın Yargıtay tetkik hakimi iken örgütle irtibat ve iltisakı nedeniyle meslekten çıkarılmasına karar verilmiş olması (adı geçen hakkında Dairenizin 2017/4028 esas sırasına kayden açılan dava dosyasında mevcut deliller)..." denilmek suretiyle davacının eşi S.Ö.'ın dosyasına sunulan bilgi ve belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu ileri sürülmüştür.

Bununla birlikte davalı idarece, davacının eşinin dosyalarında sunulan belgeler ile davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkilendirecek herhangi bir tespite yer verilmediği görülmüştür.

Netice itibarıyla, davacının eşinin dosyalarına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır”

- Danıştay 5. Daire, 03.02.2022 tarihli ve 2016/42536 E., 2022/163 K. Sayılı kararında; “eşinin (D.Ö.) yargı mensubu olarak görev yapmakta iken Fetö/Pdy örgütü ile irtibat ve iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilmiş olması, bu kişi ile ilgili bilgi ve belgeler...bulunduğu hususları görülmekle, davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisaklı ve/veya irtibatlı olduğuna dair bilgi ve belgeler bulunduğu anlaşılmaktadır.

“ denilmek suretiyle belirtilen hususların davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu ileri sürülmüştür.

Davacı tarafından ise, davalı idare tarafından dosyaya sunulan CD içeriğinde iki adet şikayet dilekçesi bulunduğu, bu şikayetlerden Ş.D. isimli vatandaşa ait şikayet dilekçesinde şahsı ile ilgili tek satır bir ifade bulunmadığı, diğer şikayetçi H.S.D.’nin dilekçesinin 4. Sayfasında şahsının zabıt katibi olarak görev yapan şikayetçiyi çok çalıştırdığı iddiasının bulunduğu, bu şikayetin mahiyetinin de dava konusu meslekten çıkarma kararı ile ilgisinin bulunmadığı, kaldı ki delil olarak ileri sürülen şikayet dilekçelerinin de meslekten çıkarma karar tarihinden sonraki tarihlere ait olduğu ileri sürülmektedir.

Dairemizin karar verdiği tarih itibarıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu belirtilen şikayet dilekçeleri üzerine davacı hakkında herhangi bir işlem yapıldığına ilişkin olarak dava dosyasına bilgi ve belge sunulmadığı, ayrıca davalı idarece davacının eşinin dosyalarında sunulan belgeler ile ilgili olarak davacının bizzat kendisini FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkilendirecek herhangi bir tespite de yer verilmediği görülmüştür.

Netice itibarıyla, davacı hakkındaki şikayetlerin ve davacının eşinin dosyalarına sunulmuş belgelerin davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmesinin mümkün bulunmadığı sonucuna varılmıştır. “

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...