İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

21. İdare mahkemesi benim hakkımda davalı idareden kurum kanaati, değerlendirme vb. bilgiler istemiş. Diğer kurumlar mahkemeye cevap yazmışlar. MEB'den cevap gelmedi daha. MEB kurum kanaati gibi bilgileri mahkemeye yolluyor mu? 

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672_meb, 25.03.2023 - 10:07 yazdı:

21. İdare mahkemesi benim hakkımda davalı idareden kurum kanaati, değerlendirme vb. bilgiler istemiş. Diğer kurumlar mahkemeye cevap yazmışlar. MEB'den cevap gelmedi daha. MEB kurum kanaati gibi bilgileri mahkemeye yolluyor mu? 

Sayın @672_meb 

Elinde varsa yolluyor, yoksa genellikle sessiz kalıyor. Mahkeme ısrarla isterse bende yok diyebiliyor.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bambam, 21.03.2023 - 22:19 yazdı:

Bende iade oldum. Adli bir durum yok. İdareden göreve döndüm. Şimdi göreve başlayınca direkt olarak rütbem ne ise onu mu takacağım yoksa ihraç olurken ki rütbe ile başlayıp 30 Ağustos'ta hakettiğim rütbeyi mi takacağım ? Derece kademe olayı nasıl olacak çok merak ediyorum. İlgili maddeleri okudum net bir şekilde anlayamadım.

Sayın @Bambam ,

Kişiye göre uygulaması ve zamanı değişen bir durum.

Olması gereken; kamu görevinden çıkarılmamış olsanız, ne hakka sahip olacaktıysanız o haklarının verilmesi. Ancak kanun tanımaz ve kanun hükümlerini kendi anladığı gibi ve genellikle kişi aleyhine yorumlayan hatta yeni yorum geliştiren kişilerle muhatap olduğumuz için durum değişiyor.

Bunun yanında ne kadar süre kamu görevinden ayrı kaldınız, bu süre kaç rütbeye denk geliyor vs.

Yani kişiden kişiye değişen bir durum. Net olan mahkemeye hepsini alıyorsunuz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 10 saat önce yazdı:

Sayın @Bambam ,

Kişiye göre uygulaması ve zamanı değişen bir durum.

Olması gereken; kamu görevinden çıkarılmamış olsanız, ne hakka sahip olacaktıysanız o haklarının verilmesi. Ancak kanun tanımaz ve kanun hükümlerini kendi anladığı gibi ve genellikle kişi aleyhine yorumlayan hatta yeni yorum geliştiren kişilerle muhatap olduğumuz için durum değişiyor.

Bunun yanında ne kadar süre kamu görevinden ayrı kaldınız, bu süre kaç rütbeye denk geliyor vs.

Yani kişiden kişiye değişen bir durum. Net olan mahkemeye hepsini alıyorsunuz.

Sayın @Aklima derece/kademe ve rütbe ilerlemesi ile ilgili adli bir davanız var ve bu kesinleşmemiş ise düzenleme yapmıyorlar.

Şu an bu durumu yaşıyorum.Dosya Yargıtay'da ve personel kanunu 33 ve 85 e göre kesinleşmeden yapamayız dediler.

Lehime bir sonuç alabilmek için araştırıyorum.Kanunen bir yol bulursam dava açacağım.

H.Han

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar maddi manevi tazminat idare mahkemesine dilekçe örneği olan var mı? Nereden bulabiliriz? Acil bugün lazım? 

Bilmiyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Açıkta geçirdiğim süre hizmet dökümünde yoktu. SGK sayfasında yazan aşağıdaki bilgiye göre Emekli sandığına dilekçe yazdım. 

Bugün açıkta geçirdiğim süre 1/2 oranında prim günü olarak yazılmış.

EYT de gün eksiği olup aynı durumda olanlar için yazayım dedim.

"Devlet memuru iken görevden uzaklaştırılan, tutuklanan, gözaltına alınanlar

Görevden uzaklaştırılan, görevi ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınanlardan, kanunları gereğince eksik aylığa müstahak bulunanların prime esas kazançlarının yarısı üzerinden; bu müddetler için sonradan görevlerine iade edilerek tam aylığa hak kazananların ise prime esas kazançlarının tamamı üzerinden prim alınır. Söz konusu süreler sigortalı hizmet süresi açısından da aynı oranda değerlendirilir."

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672_meb, 25.03.2023 - 10:07 yazdı:

Merhaba, bu kurum kanaatini, değerlendirmeleri ve mahkemeye gönderilen cevapları nereden görüyorsunuz. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 Merhaba

E Türkiye üzerinden UYAP Vatandaş sorgulamadan idari dava dosyanıza ulaşırsınız. Dosyanın üzerine tıkladığınızda dosya içeriğine ulaşır ve bütün cevapları, ara kararları vb ulaşırsınız. uzun dosyaları kaydederek açabilirsiniz.

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 53 dakika önce yazdı:

@mine4444 Merhaba

E Türkiye üzerinden UYAP Vatandaş sorgulamadan idari dava dosyanıza ulaşırsınız. Dosyanın üzerine tıkladığınızda dosya içeriğine ulaşır ve bütün cevapları, ara kararları vb ulaşırsınız. uzun dosyaları kaydederek açabilirsiniz.

Teşekkür ederim moda dünyası. Fakat UYAP, dosya sorgulama, evrak, dosya görüntüleye tıkladığımda evrak kısmında ohal komisyonundaki eski evraklar var.  Son 20 evrağa bakıyorum değerlendirme, diğer kurumlardan gelen cevap vb. yazışmalar yok. Özellikle kurum kanaati için dilekçe vermeme rağmen geçiştirici cevap olarak daha önce savunma yapmıştık tarzı cevap vermişlerdi. 

İdare mahkemesinden Red geldi ve kurum kanaati var ama bununla ilgili bilgi vermiyorlar bunu nasıl öğrenebilirim. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 24 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim moda dünyası. Fakat UYAP, dosya sorgulama, evrak, dosya görüntüleye tıkladığımda evrak kısmında ohal komisyonundaki eski evraklar var.  Son 20 evrağa bakıyorum değerlendirme, diğer kurumlardan gelen cevap vb. yazışmalar yok. Özellikle kurum kanaati için dilekçe vermeme rağmen geçiştirici cevap olarak daha önce savunma yapmıştık tarzı cevap vermişlerdi. 

İdare mahkemesinden Red geldi ve kurum kanaati var ama bununla ilgili bilgi vermiyorlar bunu nasıl öğrenebilirim. 

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının “C. Başvuruya İlişkin Bilgi, Belge ve Tespitler” kısmında kurum kanaatiyle ilgili herhangi bir husus yok mu? 

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...