İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sn @Badi Ekrem

Anlattıklarınıza göre ==> 

Mahkeme tarafında şu an için size bir ışık görünmüyor. Hakkınızı alırsınız ama alana kadarda  bir ömür de öyle geçirirler insana.

Bence gitmelisiniz. Dayanaklarım

1-) Gittiniz örnek olarak  5 yıl çalıştınız. İade oldunuz ve döndünüz. Bu 5 yılın size faydası :

1.a Yurtdışında 5 yıl çalışmış birisi kamudan 2.kez ihraç olsa bile Tr de veya yurtdışında rahatça iş bulabilir. Öyle bir Cv ile iş aramaya bile   gerek kalmaz. Network ile işinizi bulursunuz.Çünkü siz alanınında expert seviyedesiniz.İş imkanı açısından telefonunuz susmaz 

1.b Yurtdışına gittiniz. Çocuklarınız otomatik olarak yabancı dil öğrenecekler. Eğitim kalitesine girmiyorum bile. Sırf çocuklar yabancı dil öğrensin diye gidilir. Bu çocuklar Tr de hayatlarına 5-0 önden başlar.

1.c Kafayı resetleme ve dertden uzak bir yaşam.

1.d Evet konum gereği oldukça üst düzey kamu yetkilileri ile çalışıyorsunuz. Avrupa da Bakan bile olsanız normal vatandaştan farkınız yok. Bu da sizin şu anda işiniz sebebiyle bulamadığınız veya çekindiğiniz rahatlığı size verecektir. ( Örnek olarak => Siz şimdi işe biskletle gitseniz arkanızdan bir ton dedikodu( yok borcu varmış, yok kumarda kaybetmiş vs vs... derler ama Avrupa da bu çok normal )

2. Bu saltanat kayığı insana her zaman gelmez.

3. Sosyal, ekonomik ve hukuki olarak buradan çok üstün olanaklara sahipler. Bunu Tr de para ile bile satın alamazsınız.

4. Orada yaşayacağınız olumsuzluklar buradaki kadar şiddetli ve kalıcı olmaz.

Benden bu kadar.Kendi düşünce yapıma göre paylaştım.Benim için sağlam gelecek neredeyse rota orasıdır.Godspeed sn @Badi Ekrem 

Güncelleme • • werwer17

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 8 saat önce yazdı:

Sayın @Badi Ekrem  ;

1. Sizi buraya baglayan şey nedir.(Bende ve çoğumuzda kalmadi/ Görmekten mutluluk duyduğumuz ama goturemiyecegimiz bize ihtiyacı olan insanlar,toplumsal kültür, uyum sağlayamama korkusu gibi dissal sebepler)

2. Mutluluk icin onemli olan çoğu zaman huzur, başarıya ulasabilme, güven duygusu gibi manevi olgular  diye dusunuyorum. Bu ve buna benzer duyguları hissedebiliyormusunuz. Yada gitme ihtimaliniz olan yerde daha aziyla mi yaşayacaksınız burası da onemli.

Benim en onemli kriterlerim bunlar. Kendimden çok da cocuklarim için.

Merhaba @Herşeyeinanabiliri;

1) Beni buraya bağlayan şeyler: Arkadaşlarım, sosyal çevrem, Eşimin 2 yıl içinde (prim olarak) emekliliği hak edecek olması, oğlumun önümüzdeki yıl 11. sınıf olması ve belki de gideceğim ülkede üniversite kazanma ya da okuyamama kısacası adaptasyon problemi (dil, kültürel farklılıklar vb nedenlerle) yaşayıp, hayatının en önemli noktasında sıkıntı yaşama ihtimali

Beni buradan uzaklaştıran şeyler: Her ne kadar sistem içerisinde legalize olup, iyi bir konumda iyi bir işim olmuş olsa da, arkamdan konuştuklarını düşünmem. İhracım sonrası bu toplumun çoğuna küsmüş olmam en önemlisi devlete kırgın, adalet duygumun kalmamış olması.

2) Gideceğim yerde, ailem dışında kimse olmayacak, belki huzurumuz olacak ama en nihayetinde sözleşmem şimdilik 1+2 yıllık olduğu için geleceğe yönelik bir garanti yok.

Not: İlk yıl eşim bizimle birlikte yurt dışında yaşayacak sonrasında ise, TR'ye dönüp emeklilik primini dolduracak.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer17, 7 saat önce yazdı:

Sn @Badi Ekrem

Anlattıklarınıza göre ==> 

Mahkeme tarafında şu an için size bir ışık görünmüyor. Hakkınızı alırsınız ama alana kadarda  bir ömür de öyle geçirirler insana.

Bence gitmelisiniz. Dayanaklarım

1-) Gittiniz örnek olarak  5 yıl çalıştınız. İade oldunuz ve döndünüz. Bu 5 yılın size faydası :

1.a Yurtdışında 5 yıl çalışmış birisi kamudan 2.kez ihraç olsa bile Tr de veya yurtdışında rahatça iş bulabilir. Öyle bir Cv ile iş aramaya bile   gerek kalmaz. Network ile işinizi bulursunuz.Çünkü siz alanınında expert seviyedesiniz.İş imkanı açısından telefonunuz susmaz 

1.b Yurtdışına gittiniz. Çocuklarınız otomatik olarak yabancı dil öğrenecekler. Eğitim kalitesine girmiyorum bile. Sırf çocuklar yabancı dil öğrensin diye gidilir. Bu çocuklar Tr de hayatlarına 5-0 önden başlar.

1.c Kafayı resetleme ve dertden uzak bir yaşam.

1.d Evet konum gereği oldukça üst düzey kamu yetkilileri ile çalışıyorsunuz. Avrupa da Bakan bile olsanız normal vatandaştan farkınız yok. Bu da sizin şu anda işiniz sebebiyle bulamadığınız veya çekindiğiniz rahatlığı size verecektir. ( Örnek olarak => Siz şimdi işe biskletle gitseniz arkanızdan bir ton dedikodu( yok borcu varmış, yok kumarda kaybetmiş vs vs... derler ama Avrupa da bu çok normal )

2. Bu saltanat kayığı insana her zaman gelmez.

3. Sosyal, ekonomik ve hukuki olarak buradan çok üstün olanaklara sahipler. Bunu Tr de para ile bile satın alamazsınız.

4. Orada yaşayacağınız olumsuzluklar buradaki kadar şiddetli ve kalıcı olmaz.

Benden bu kadar.Kendi düşünce yapıma göre paylaştım.Benim için sağlam gelecek neredeyse rota orasıdır.Godspeed sn @Badi Ekrem 

Sayın @werwer17

Öncelikle teşekkür ederim, yorumlarınız için.

1-a) Bunu ben de kabul ediyorum. Mevcut CV'mle, ihraç olmama rağmen beni işe almayı kabul edenler, söylediğiniz gibi 3-5 yıl sonra o CV ile hayli hayli kabul ederler.

1-b) Bir çocuğum seneye 11. sınıf okuyacak, biliyorsunuz dil sorunu olacak, eğitim yabancı dilde olacak. Bu gibi nedenlerden dolayı, başarısızlığı ve umutsuzluğu yaşar mı diye düşünüyorum? Bir de gideceğim ülkede üniversite kabulü için SAT sınavı var, buna hazrılanması gerekecek, benim de yoğun bir çalışma tempom olacağı için, kendisine beklediği desteği veremeyebilirim. Bu biraz korkutuyor beni.

1-c) En güzeli bu, hiç bir gündemi takip etmeyip "Happy Friday" ler yapıp, spor müsabakalarını seyredip sonrasında waaay be deme ihtimalim güzel

1-d) Benim kendi konumum ile ilgili bir elde tutma durumundan çok, olası yurt dışında bir yapamama durumunda geriye döndüğümde tekrar iş bulamama düşüncem var. Bilmiyorum aktarabildim mi?

2-) Haklısınız 45+ üzerinde bir yaştayım, bu kayık seneye bana gelmeyebilir.

3-) Bu madde yurt dışını düşünmemde en büyük gerekçem. 4 saatin üzerinde bir mülakata girdim. Burada ilgili kurumun en üst düzey yetkilisi (Provust), "Orada üst düzey yöneticisiniz burada neden sıradan bir profesör olmayı neden tercih ettiniz?" diye sordu. Ben de "Adalet ve hukukun olduğu bir ülkede yaşamak istiyorum" demiştim.

4-) Bunu çok bilemiyor, ya da ön göremiyorum.

Düşünceleriniz, ve açık sözlülüğünüz için çok teşekkür ederim. Lütfen devamında yazabilirsiniz yukarıdaki yorumlarıma karşılık.

May the force be with us bro!

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben olsam gitmezdim ya da gidemezdim. @Badi Ekrem

Anladığım kadarıyla buradaki iş pozisyonunuz çok iyi (Eğer buradaki işinizden memnunsanız, işten çıkarılma ile ilgili bir endişeniz yoksa)

Eşinizin de belkileri var.

Çocuğunuzla ilgili soru işaretleri var. (Lütfen donanım olarak çocuğunuzu da kendiniz gibi hazırlayın. Dil vs...)

Evet adalet sistemine kırgınız, biz bunu hak etmiyoruz diyoruz. Ama bütün iyi insanlar giderse geride kalanlar ne olacak... Allah biliyor birçok kişinin hiçbir suçu yok. Ama suçlularda var. Bu bir gerçek. Allah en büyük ADALET sahibidir. Adil-i Mutlak'tır. Burada olmasa bile ahirette herkes hakkını alacak. Bu dünya nedir ki! Bir oyun ve oyalamaca... Bu ülke ne kadar bozuk ta olsa çocuğunuzu ve kendinizi burada muhafaza etmesi daha kolay bence... Önemli olan da zaten bu dünya değil, esenlik yurdu ahiret yurdu.. 

Kimse neyin hayırlı ya da hayırsız olduğunu bilemez. Ben olsam Allah'tan hakkımda hayırlısını diler. Kararımı burada kalmaktan yana kullanırdım. Bir daha da arkama bakmazdım. Neden burada kaldım diye... Allah'tan gelen her şeyin başımın üstünde yeri var der. Şikayet etmemeye çalışırdım. Çünkü şikayet varsa başarısızlık büyük ihtimalle kaçınılmazdır. Başına bir şey gelmiyorsa zaten sıkıntı var bence... İnsan doğası gereği ne kadar zorda kalırsa Allah'ı daha çok anıyor maalesef... 

686 KHK - Banka - Okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zimmermen Arkadaşım beni de bugün aradılar defterdarlıktan. IBAN güncellemesi için. Ben bir yıllık eğitim ücretini o zamanın parasıyla 10300 tl peşin ödemiştim. Şimdi bu para bana yasal faiziyle mi ödenecek? Öyle olursa 16000 tl gibi bir rakam çıkıyor. Yoksa TÜFE/ÜFE gibi oranlarla mı ödenecek? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Herkese selamlar.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ergunkeskin, 16 saat önce yazdı:

@Zimmermen Arkadaşım beni de bugün aradılar defterdarlıktan. IBAN güncellemesi için. Ben bir yıllık eğitim ücretini o zamanın parasıyla 10300 tl peşin ödemiştim. Şimdi bu para bana yasal faiziyle mi ödenecek? Öyle olursa 16000 tl gibi bir rakam çıkıyor. Yoksa TÜFE/ÜFE gibi oranlarla mı ödenecek? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Herkese selamlar.

Yatırdığınız paranın iadesi neye dayanarak yapılacak? Asıl soru bu.

Ödemeye gerekçe olacak olan karar/mevzuat neyse ona bakınız.

Paylaştığınız kadarıyla uygulansa bile en fazla yasal faiz yada tecil faizi uygulanır. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@bilyusran anlaşılan bizim gibi kurum kanaati olanlara, bütün mahkeme aşamalarinda red verecekler. 

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 8 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese merhaba. 2022 EKİM ayında idare Mah davası açmıştım. Bu gün itibariyle reddini gördüm.ara kararla  Emniyete MASAK a heryere yazı yazmışlardı birsürü yere,  cevaplarda geldi mahkemeye, hiçbirşey  yoktu. 
Çok umutluydum kabul olacak diye ama olmadı, istinaf dilekçesi yazacağımı hiç düşünmemiştim.Şimdi istinaf dilekçesi haZırlamam gerekecek. Çok dağıldım açıkçası . Nasıl bir dilekçe hazırlamak gerek, güncel olarak dilekçe örneği paylaşımında  yardımcı olmanız mümkün mü acaba? Kendim hazırlayıp göndereceğim avukatım yok.

Benim durumun şu şekilde;  hakkkımda sadece kurum kanaati var,( kurum içi davranışları, sosyal çevresi diye tanımlamışlar sadece bu yani, idari soruşturma bile yok). Komisyon İdarenin beyanını, mahkeme de komisyonun beyanını referans alıp ret gerekçesi yapmışlar. kurumun  yazdığı bu ifadeler  belge vs. Hiçbir şeye dayanmıyor. Son dönem işe alınan herkesi KHK ile ihraç etti. Hakkımda ceza davası sanık tanık ifade vs.  gibi bir durum da yok. 7 yıldır boş yere bekliyoruz Allah kahretsin bu düzeni ve buna sebep olanları paydaş olanları. Bıktım artık yazık bu ömürlere.

Hayal kırıklığı içerisindeyim dağıldım biraz kusuruma bakmayın lütfen.Dilekçe konusunda yardımınız olursa çok sevinirim. Teşekkür ederim..

İdari davalar forumunda örnek dilekçe var. Bu dilekçe çok kapsamlı yazılmış. Okuyup kendinize uyarlarsanız fazlasıyla ihtiyacınıza cevap verecektir. Özellikle Anayasa maddeleri (bazı madde numaraları ve içerikleri güncel değil) ve ceza yargılamanız olmadığı için bu hususlara dikkat ederek okumanızı tavsiye ediyorum. İlk öncelikle gerekçeli kararda ne yazılmış ise buna göre kendi hukuki cevaplarınızı yazın. Benzer emsal kararlar Danıştay karar arama sayfasında arama yaptığınızda karşınıza çıkacaktır. Kendinizle ilgili bölümden sonra kendinize göre düzenlediğiniz örnek dilekçeyi ekleyin ve gönderin. Kolay gelsin.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 12 saat önce yazdı:

kurum kanaati var,( kurum içi davranışları, sosyal çevresi diye tanımlamışlar

Öncelikle geçmiş olsun, yukarıdaki tarzda kurum kanaatinin yanında herhangi bir şey (HTS kaydı vb) var mıydı? Ayrıca, hangi mahkemeden ret aldığınızı öğrenebilir miyim?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...