İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sn.@Vardırbirhayr paylaşımınız için çok teşekkür ederim sağolun varolun.

Bir diğer husus olan kurum kanaatindeki içerik şu şekilde, aynen iletiyorum “sosyal çevresi ve  iş ortamındaki davranışları “

Buna dair hiçbir açıklama evrak vs. Yok sadece bu şekilde kanaat ifade etmişler

Bu husus vb. Kanaat ile alakalı  emsal var mıdır acaba. İstinaf Dilekçem hazır gibi sadece emsaller eklenecek. Yardımlarınız için ve fikir kanaat tavsiyede bulunan  tüm forum saklnlerine  çok teşekkür ederim minnettarım. 

Güncelleme • • bilyusran

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba 

21. İdare Mahkemesinde bugün duruşmam vardı. Benden önceki davaların duruşmalarını dinledim 5-10 dakika sürüyor ve avukatlar sadece işlerini yapıyordu. Mağduriyeti heyete iletemiyor şeklinde bir kanaat oluştu. Heyete etkilenmemek üzere sanki betonlaşmıştı.  Heyet başını öne eğmiş hiç kimse ile  göz teması kurmuyor , kurmak istemiyor ve ruhsuz bir halleri vardı.

Kendimi "O ses Türkiye" yarışmasında hissettim. 

Hukuki savunma yapmayı bırakıp anlattıklarımla mağduriyetimi iletebileceğim "kim ile" ilk göz teması kurabileceğimi kişiyi bulmaya çalıştım. Samimi bir şekilde 20 dakikalık hukuki olmayan bir savunma yaptım ve heyetin tamamı  ile sonunda göz temasını kurdum. 

Sanki şarkı yarışmasının ilk elemesiydi. 

Bakalım sonuç ne olacak.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

BIM 13. Daireye düştü dosya arkadaşlar. Maalesef paylaşımlar 13. Dairenin kararlarinin olumsuz olduğu yönünde. Sizlerin cıkarimlari nedir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, Bir saat önce yazdı:

BIM 13. Daireye düştü dosya arkadaşlar. Maalesef paylaşımlar 13. Dairenin kararlarinin olumsuz olduğu yönünde. Sizlerin cıkarimlari nedir?

Benim eşim 13. Bölge idareden iade aldı. Bence olumsuz olmayın inşallah sonuç güzel olacaktır. MEB 'de bizim kararı Danıştay'a götürdü. Danıştay'da valilikten eşim için yazı istemiş. Cevapta hiçbir üyelik bulunmadı yazısı göndermişler. Şimdilik böyle mahkeme onların temziyini kabul etmedi bekliyor. Biz de karşı dilekçe verdik bekliyoruz. İnşallah bizim içinde artık biter. Eşim göreve başladı ve toplu parasını da aldı. 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
sude, 5 dakika önce yazdı:

Benim eşim 13. Bölge idareden iade aldı. Bence olumsuz olmayın inşallah sonuç güzel olacaktır. MEB 'de bizim kararı Danıştay'a götürdü. Danıştay'da valilikten eşim için yazı istemiş. Cevapta hiçbir üyelik bulunmadı yazısı göndermişler. Şimdilik böyle mahkeme onların temziyini kabul etmedi bekliyor. Biz de karşı dilekçe verdik bekliyoruz. İnşallah bizim içinde artık biter. Eşim göreve başladı ve toplu parasını da aldı. 

Yorumunuz için çok teşekkürler. Gördüğüm kararlarda tarihler biraz eski şimdi fark ediyorum.  Belki yeni verilen kararlar bir tık daha adildir. Hayırlı olsun size de.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 22 saat önce yazdı:

Yorumunuz için çok teşekkürler. Gördüğüm kararlarda tarihler biraz eski şimdi fark ediyorum.  Belki yeni verilen kararlar bir tık daha adildir. Hayırlı olsun size de.

Çok teşekkür ederim. Darısı bütün bekleyenlere olsun inşallah.

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba

21. İdare Mahkemesinde 22.06.2023 tarihinde duruşmam oldu. 23.06.2023 tarihinde duruşma raporu hazırlanmış. UYAP üzerinden dava dosyama yüklenmiş  Anlattıklarım kısa ve öz olarak rapora geçirilmiş. 

Beklemedeyiz. 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Moda Dünyası benim de aynı şekilde olmuş. 

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
takk222, 19.06.2023 - 21:36 yazdı:

Sayın @Aklima

İlk mahkemeyi kaybettim, istinafı yeni kazandım dzkk personeliydim de bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ne zamana mesleğe dönerim, döndüğüm de oyak rütbe tazminat vs. İçin dilekçe yazmam ya da dava açmam gerekli mi , teşekkürler

Öncelikle hayırlı olsun.

İstinaden verdiği karar ilk derece mahkemesine gönderilecek.

İlk derece mahkemesi kararı MSB ye gönderecek. Bu ikisi yaklaşık 3 hafta civarında sürebiliyor.

Sonra MSB durumu deniz kuvvetlerine bildirecek Deniz kuvvetleri Komutanlığı size tebligat gönderecek mesaiye başlamanız için akabinde size bildirilen yere gidip katılışınızı yapacaksınız.

Anayasa mahkemesinin Ocak ayında vermiş olduğu iptal kararını nedeniyle 12 Ocak 2023'ten sonra mahkemelerle kamu görevine iadesine karar verilen herkes asker olarak atanıyor.

Yarın da mali ve özlük haklarının ödenmesi şeklinde bir hüküm varsa burada geçen mali haklar nedeniyle yapmanız gereken bir husus var şöyle ki �dari yargılama usulü kanunu 28 maddesi gereği davalı idareye mahkeme kararında geçen mali haftanızın ödenmesi için bir IBAN numarasını belirtiniz dilekçe yazmanız gerekiyor bunu yazmazsanız da paranızı alıyor musunuz alırsınız ama şöyle ince bir nokta var aynı maddede geçen ifadeye göre mahkeme kararının idareye bildirildiği tarihten söz konusu mali değerin ödendiği tarihe kadar geçen süre için tecil faizi uygulanıyor olası ödemelerinizi 2 ay 3 ay 4 ay gibi bir sürede alacaksınız bunu size avantajı olacaktır ayrıca şöyle bir husus var idare mahkemesinin vermiş olduğu kararı idare 30 gün içinde uygulamak zorundadır bu en uzun süredir ancak gene 28 madde kapsamında sizin mali haklarınızın ödenmesi için IBAN numarasını belirttiğiniz tarih bu 30 günün başlangıcı olarak da bazı kararlarda kabul ediliyor bu nedenle mağduriyet yaşamamak adına söz konusu dilekçeyi vermenizi tavsiye ederim.

Oyak konusundaki husus tam olarak anlamadım ancak şöyle bilgi verebilirim mali haklarınızın ödenmesi kapsamında kamu görevinden ayrı bırakıldınız döneme dair aylık oyak primleriniz Oya gönderilecek SGK primlerini SGK'ya gönderileceklerini SGK'ya gönderilecek gerekli işlemler yapılacak sonrasında siz Oya başvuru yaparak rezervlerinizin emsalleriniz seviyesine getirilmesini isteyeceksiniz ki kamu görevinden ayrı bırakıldığınız sürenin uzunluğuna bağlı olarak çok büyük rakamlar çıkabiliyor oyak bunu sizden isteyecek bunu ödeyerek hayatta ödemeden dava açarak idarenin sizin nam ve hesabınıza o yağı yatırmasını sağlayabilirsiniz.

Kamu görevine yeniden başladıktan sonra SGK'ya gönderilen primleriniz ile ilgili olarak yapmanız gereken tavsiye edeceğim bir husus daha var şöyle ki mali haklarınız ödendi SGK primlerinizin gönderildiğine dair size dekont verildi bordrolarınızı aldınız, öncelikle hitap hizmet dökümünde kamu görevinden ayrı kaldınız dönemlerin işlenmiş olması gerekiyor. Hitap kayıtlarını Deniz kuvvetleri Komutanlığı düzeltilecek SGK uzun vade hizmet dökümündeki kamu görevinden ayrı bırakmadığınız dönemin döneme dair her ay olması gereken girdilerse sizin mali haklarınızın düzenlenmesi aşamasında bordrolar yapılırken ya Deniz kuvvetleri veyahut da son çalıştığınız sizi ödemeyi yapacak olan Birlik veri girişi yaptıkça otomatik olarak düşecek bunları gördükten sonra birkaç ay bekleyip SGK'ya bir yazı ile başvuruda bulunun bunu cimer üzerinden yapabilirsiniz kamu görevinden çıkartıldığınız işte geri döndüğünüzü şu tarihi itibariyle başladığınızı ve size çalıştığınız kurum tarafından kamu görevinden ayrı kaldığınız zamana dair aylık primlerin gönderildiğinin belirtildiğini bununla ilgili gelecekte sıkıntı yaşamamak adına SGK uzun vade hizmet dökümünde görmüş olduğunuz veri girişlerinin karşılığı olan aylık primlerin SGK'da doğru yere ulaşıp ulaşmadığını eğer ulaşmamışsa gerekli yazışmalar yapılarak söz konusu veri girişleri karşılığı primin nam ve hesabınıza kaydedilmesini istediğiniz belirtiniz bir dilekçe gönderin. Bu şu sebepten önemli, emekli olmak istediğiniz zaman kamu görevinden ayrı bırakıldınız döneme dair primleriniz eğer ki SGK'da doğru yere gitmemişse bu dönemi SGK uzun vade hizmet dökümünde veri girişi olarak görmenize rağmen SGK emeklilik hesabınızda bu süreyi düşecek yani fiili çalışma süreniz eksilecek.

Mahkeme kararınızda mavi gözlük haklarınızın ödenmesine dair bulunan ifadeye bağlı olarak göreve başladıktan sonra kimlik kartınız silahınız lojman puanınız kamp puanlarınız kıyafet puanlarınız gibi haklarınız için ayrı ayrı dilekçe yazabileceğiniz gibi mahkeme kararının idareye tebliği için kapalı tebligatı uyak da gördüğünüz andan itibaren 35 gün bekleyip size herhangi bir özlük hakkı iadesi yapılmamışsa bu durumu mahkeme kararının uygulanmaması gerekçesiyle 20.000 25.000 30.000 gibi rakamlarla manevi tazminata konu edebilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak istiyorum. Bunun önünde bir engel var mi? AYM ilgili hükmü iptal etmişti değil mi ?

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...