İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 1 saat önce yazdı:

Yargıtay'ın ankesör veya sabit hatlarla ardışık aranma kriterleri belli, google'da hızlı bir arama yaparak bu kriterleri görebilirsiniz. Sizde çıkan arama, tekil arama olarak adlandırılıyor. Ama bazı işgüzar savcılar, bu tekil aramaları da araştırma gereği duyuyor. Sizde de öyle olmuş maalesef. 

Yapılan araştırmada çıkacak sonucu size şimdiden söyleyeyim: sizden önce ve/veya sonra aranan kişilerin fetö ile bağları veya soruşturması vs olup olmadıklarını bakılacak. Sizden önce/sonra aranan kişilerden böyle bir şey çıkmayacak muhtemelen. Savcı da dosyanıza kovuşturmaya yapılmasına yer yoktur kararı (KYOK) verecek. İçinizi ferah tutmanızı tavsiye ederim. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 

@Bla Bla Bla Bu güzel cevabınız için teşekkür ederim. Dosyaya gizlilik koydurmuşlar avukat görmesin diye ki geçen haftaya kadar zaten avukat tüm dosyayı görmüş notlarını almıştı. Tüm araştırmalar lehime ufacık bir sıkıntı dahi yok. Rapor geldi göya birkaç ardışık varmış tek kişiyle o da üstü kapalı söylemişler nedir tam bilmiyoruz. Sadece koma yazı yazmışlar onu biliyoruz.  Avukat diyor zaten öyle bir şey olsa çoktan sizi almışlardı bu zamana gelmezdi mesele dedi. Fakat avukat savcı muhtemelen tekrar seni ifadeye çağıracak dedi ben ilk ifademi komda vermiştim yeni bir şey çıkınca tekrar savcı ifade alıyormuş herhalde. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama insan insana böyle saçma bir zulmü neden eder gerçekten anlamıyorum.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 12.12.2023 - 06:06 yazdı:

Herkese merhaba,

Benim ankesör raporum gelmiş. Biliyorsunuz önceden yazmıştım benim henüz soruşturma aşamasında dosyam. İçinde bir iki tane ardışık varmış ama şok yaşadım ben duyunca. Savcı da gizlilik koydurmuş dosyaya ama avukat öğrendiği kadarı ile ardışığımda bir kişi varmış herhalde. Bu kişi için de KOM'dan yazı talep etmişler bu kişinin ifadesinde ben var mıyım neyin nesidir bağlantılı mıyız diye. Böyle mantıksız iş mi olur ardışığımda bir kişi olması çok saçma değil mi ? Avukatım da zaten o kişinin ifadesinde önceden ben geçmiş olsaydım sizi çoktan almışlardı dedi. Hala kovuşturma aşamasına gelmedi dosya ama resmen savcı uğraşırcasına bir şey bulmak istiyor. Bu iş nereye varır böyle ? Bir haftaya kadar KOM'dan yazı gelir demişler. Bakalım neyin nesi göreceğiz bi bağlantı bulamazlarsa mecbur takipsizlik verecek dedi avukatım ama dün savcı klasik zarflamasını yapmış herkese yaptığı gibi isterse gelsin etkin pişmanlık versin falan vs saçma sapan şeyler ya. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Hocam, avukatınız ve siz kabaca durumu doğru değerlendiriyorsunuz. Ben de telaşlanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Eskiden olsa daha belirsizdi bu durumlar, ancak yeni aldığım bilgilere göre sadece birkaç aramadan verilen cezalar da üstte bozulmuşlar. Yine savcılar bildiğimiz gibi, ama telaşa mahal yok.

Aramalarınızın tarihleri 17-25 öncesi mi hocam? Bazen o da belirleyici oluyor. Bir de şu anki yaşınız 35 altıysa bence hiç telaşlanmayın.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kamr, 12.12.2023 - 10:22 yazdı:

@drbulentozbay 

Hayırlı olsun. Benim dosyam da BIM'de. Yaklaşık 1 yıl oldu. Hiçbir gelişme yok. Acaba kararın çıkması ne kadar sürdü?

Teşekkür ederim. 2 yıl 8 ay.

675,Banka,okul,cihan,yalancı tanık,beraat,istinaf,22.idare,ara karar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 4 saat önce yazdı:

@Bla Bla Bla Bu güzel cevabınız için teşekkür ederim. Dosyaya gizlilik koydurmuşlar avukat görmesin diye ki geçen haftaya kadar zaten avukat tüm dosyayı görmüş notlarını almıştı. Tüm araştırmalar lehime ufacık bir sıkıntı dahi yok. Rapor geldi göya birkaç ardışık varmış tek kişiyle o da üstü kapalı söylemişler nedir tam bilmiyoruz. Sadece koma yazı yazmışlar onu biliyoruz.  Avukat diyor zaten öyle bir şey olsa çoktan sizi almışlardı bu zamana gelmezdi mesele dedi. Fakat avukat savcı muhtemelen tekrar seni ifadeye çağıracak dedi ben ilk ifademi komda vermiştim yeni bir şey çıkınca tekrar savcı ifade alıyormuş herhalde. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama insan insana böyle saçma bir zulmü neden eder gerçekten anlamıyorum.

Bu tür dosyalara gizlilik kararı konması standart bir uygulama. Hani bizler ''çok tehlikeli bir örgüt'' üyesiyiz ya, dosyadan haberimiz olursa delil karartır, birilerini tehdit eder, dosyanın gidişatını etkileyebiliriz! Yani size özel bir durum değil. 

Ankesör verilerini Emniyet TEM hazırlıyor, ancak bunun kıymetlendirmesini KOM yapıyor. Bu nedenle, KOM'a yazı yazılması da bu sürecin standart bir parçası. Yani yine size özel bir durum değil. 

Pek çoğumuz bu tür aşamalardan geçtiğimiz için bu konularda tecrübeliyiz. Bu tecrübelerimize istinaden de endişe edilecek bir durumunuzun olmadığını düşünüyoruz. 

KOM raporuna göre tekil arandığınız kişinin fetö ile herhangi bir bağlantısı yoksa, savcı ifadenizi bile almaya gerek görmeyecektir muhtemelen. Olur da sizden önce/sonra aranan kişinin fetö bağlantısı çıkarsa, belki o zaman ifadenize başvurabilir. 

Daha önce dediğim gibi, içinizi ferah tutun; eşinize, işinize, bebeğinize odaklanın. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 15 saat önce yazdı:

Hocam, avukatınız ve siz kabaca durumu doğru değerlendiriyorsunuz. Ben de telaşlanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Eskiden olsa daha belirsizdi bu durumlar, ancak yeni aldığım bilgilere göre sadece birkaç aramadan verilen cezalar da üstte bozulmuşlar. Yine savcılar bildiğimiz gibi, ama telaşa mahal yok.

Aramalarınızın tarihleri 17-25 öncesi mi hocam? Bazen o da belirleyici oluyor. Bir de şu anki yaşınız 35 altıysa bence hiç telaşlanmayın.

@Karagöz Hocam 31 yaşındayım. Üstüme kayıtlı ilk hattımı 2014 mart ayında aldım. Yani hayatımda bu tarz aramaların olması o kadar imkansız ki muhtemelen günlük aramadır diye düşünüyorum. Bi de bence katipin halt yemesi cahil cahil avukata tabloda 3-4 arama vardı dedmiş ardışığımda bir kişi vardı demiş muhtemelen ardışık arama bile değil tekil aramayı öyle lanse etmiş. KOM değerlendirmeyi yapınca daha da oturur diye düşünüyorum ben de.

Bla Bla Bla, 13 saat önce yazdı:

Bu tür dosyalara gizlilik kararı konması standart bir uygulama. Hani bizler ''çok tehlikeli bir örgüt'' üyesiyiz ya, dosyadan haberimiz olursa delil karartır, birilerini tehdit eder, dosyanın gidişatını etkileyebiliriz! Yani size özel bir durum değil. 

Ankesör verilerini Emniyet TEM hazırlıyor, ancak bunun kıymetlendirmesini KOM yapıyor. Bu nedenle, KOM'a yazı yazılması da bu sürecin standart bir parçası. Yani yine size özel bir durum değil. 

Pek çoğumuz bu tür aşamalardan geçtiğimiz için bu konularda tecrübeliyiz. Bu tecrübelerimize istinaden de endişe edilecek bir durumunuzun olmadığını düşünüyoruz. 

KOM raporuna göre tekil arandığınız kişinin fetö ile herhangi bir bağlantısı yoksa, savcı ifadenizi bile almaya gerek görmeyecektir muhtemelen. Olur da sizden önce/sonra aranan kişinin fetö bağlantısı çıkarsa, belki o zaman ifadenize başvurabilir. 

Daha önce dediğim gibi, içinizi ferah tutun; eşinize, işinize, bebeğinize odaklanın. 

@Bla Bla Bla Merhaba hocam. Ben de ona şaşırdım ilk. Ardışık-evvelimde olan kişi tek kişi ise öyle ardışık mı olur. 3-5 kişi olması gerekmez mi en az ardışık olması için zaten. Bence katip biraz bilerek veya bilmeyerek avukata öyle demiş ardışık var diye. Kıymetlendirme için yazdılar KOM'a o zaman. Şimdi taşlar daha da oturuyor. Önce tablo geliyor. Tabloda tekil-ardışık-periyodik vs yoksa KOM'a değerlendirtmiyorlar ama varsa değerlendirme için yazı yazıyorlar. Şimdi daha da oturdu taşlar. İçimi rahatlattınız teşekkür ederim. Bu forumda ne güzel insanlar varmış. Herkesin işi gücü rast gelsin inşallah.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

haksız tutukluluk veya gözaltı sonucu kazanılan tazminatlar nasıl tahsil ediliyor ?  hazine ve maliye bakanlığına  mı başvuruluyor

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 9 dakika önce yazdı:

Değerli ailem ... Hepinizi abim,ablam,kardeşim gibi görüyorum o yüzden bu haberi sizinle paylaşmak istedim. Eşimin mahkeme sonucu olumlu oldu. Erzurum bim deydi yaklaşık 22 ayda sonuç alabildik .  Ümitsiz olduğumuz anda bu sayfa ile tanıştık herkes yardımcı oldu. Bilgi verdi, destek oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Bu süreçte çok ağır şeyler yaşadık yinede tanıdığımız insanlar sayesinde pes etmedik iyi ki varsınız. Hepiniz seçilmiş mükemmel insanlarsinız ♥️ Twitter dan destek olmaya devam edicem. Dualarımdasınız.

Gözünüz aydın olsun. 

Bir kişi daha kurtuldu. Şimdilik birer birer, ileride biner biner... 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tsk7546, 6 saat önce yazdı:

Değerli ailem ... Hepinizi abim,ablam,kardeşim gibi görüyorum o yüzden bu haberi sizinle paylaşmak istedim. Eşimin mahkeme sonucu olumlu oldu. Erzurum bim deydi yaklaşık 22 ayda sonuç alabildik .  Ümitsiz olduğumuz anda bu sayfa ile tanıştık herkes yardımcı oldu. Bilgi verdi, destek oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Bu süreçte çok ağır şeyler yaşadık yinede tanıdığımız insanlar sayesinde pes etmedik iyi ki varsınız. Hepiniz seçilmiş mükemmel insanlarsinız ♥️ Twitter dan destek olmaya devam edicem. Dualarımdasınız.

Böyle pozitif yazılar okuyunca mutlu oluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Allah herkese bunu yaşatsın. 

Altaylı, 13 saat önce yazdı:

@Karagöz Hocam 31 yaşındayım. Üstüme kayıtlı ilk hattımı 2014 mart ayında aldım. Yani hayatımda bu tarz aramaların olması o kadar imkansız ki muhtemelen günlük aramadır diye düşünüyorum. Bi de bence katipin halt yemesi cahil cahil avukata tabloda 3-4 arama vardı dedmiş ardışığımda bir kişi vardı demiş muhtemelen ardışık arama bile değil tekil aramayı öyle lanse etmiş. KOM değerlendirmeyi yapınca daha da oturur diye düşünüyorum ben de.

@Bla Bla Bla Merhaba hocam. Ben de ona şaşırdım ilk. Ardışık-evvelimde olan kişi tek kişi ise öyle ardışık mı olur. 3-5 kişi olması gerekmez mi en az ardışık olması için zaten. Bence katip biraz bilerek veya bilmeyerek avukata öyle demiş ardışık var diye. Kıymetlendirme için yazdılar KOM'a o zaman. Şimdi taşlar daha da oturuyor. Önce tablo geliyor. Tabloda tekil-ardışık-periyodik vs yoksa KOM'a değerlendirtmiyorlar ama varsa değerlendirme için yazı yazıyorlar. Şimdi daha da oturdu taşlar. İçimi rahatlattınız teşekkür ederim. Bu forumda ne güzel insanlar varmış. Herkesin işi gücü rast gelsin inşallah.

İnsan ister istemez endişeleniyor elbet ama cidden çok yüksek olasılık takipsizlik. Allah yardımcınız olsun.

• Beğeni 3
  • Onaylama 5

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar ardışık arama veya tanık beyanından  veya hem ardışık arama ve tanık beyanından ceza alan emsal karar varmı paylaşabilecek 

Güncelleme • • administrator

672-kriter yok- Adli - idari yok - Jandarma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...