İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Leviathan, 53 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun, eski görev yerine mi vermişler yoksa araştırma merkezine mi? 

Belli değil tlf aramışlar gelişme olursa haber veririm 

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 KHK MEB adli işlem geçirmedim. Yalnızca sendika istifa 2016 mart diye hatirliyordum. Geçen ay red kararımı gördüm. Kararı yeni elden aldım. Sendikaya ek 2014 ramazan ayında 11 sms var kimse yokmu.. acaba idare mahkemesi durumum ne olur. 19. İdare mahkemesinin iptal kararı emsal gostersek faydası olur mu.. birde afyon da avukat tavsiye edebilir misiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim

672 li örtmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AKBABA 360603 çok üzücü yahu. Bunca zaman beklet. Aynı kriterlerden bir sürü iade varken hem de...

Benim de kasım 2015 istifa 2/3 sms var. Sanırım bana da ret gelebilir. 

Allah hesabını sorsun. Madem red verecektiniz neden bu vakte kadar beklettiniz bre vicdansızlar. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Muhammet Adıgüzel Hocam ben 11 Haziran da reddi gördüm. 29 Temmuz da tebliğ edildi. yani size tebliğ edilmesi yakındır. 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyondan ret alan arkadaşlara geçmiş olsun...

pandemi rahatsızlığı olan arkadaşlara da acil şifalar...

kimse yok mu yardım derneği bağışları komisyon nezdinde ve adli idari yargıda kriter olarak alınıyor...

yanında farklı bir kriter olması ise bu kriterin terör örgütüne yardım şeklinde algınlamasına yol açıyor...

aynı dönemlerde farklı yardım kuruluşlarına benzer yardımlarınız oldu ise bunları mahkemeye sunabilirsiniz..

genel olarak birden çok yardım kuruluşuna yardımda bulunmak genel bir  yardımlaşma kanısına yol açabiliyor..

başlı başına sadece kimse yok mu derneğine yardım yapılması ise soru işaretleri oluşturuyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Dışişlerine de mi araştırma merkezi kurdular?

İlgili KHK'ya gore dışişlerinde de kurulmasi öngörülüyordu; bugüne kadar kurulmustur ve faaliyete de geçmiştir diye tahmin ediyorum. Forumda bu konuda net bilgi verebilecek eski hariciyeci kimse yok sanırım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 11 dakika önce yazdı:

İlgili KHK'ya gore dışişlerinde de kurulmasi öngörülüyordu; bugüne kadar kurulmustur ve faaliyete de geçmiştir diye tahmin ediyorum. Forumda bu konuda net bilgi verebilecek eski hariciyeci kimse yok sanırım.

KHK'nın o kısmını okumamış olmalıyım. Hariciyeciden ihraç sayısı düşüktü, kabul şansı da düşük olunca, foruma denk gelme ihtimali iyice azalıyor. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mavi Çocuk, 17 saat önce yazdı:

Sosyal mesafeye göre zaten mecburi oturma planı var otobüslerde, karşılıklı değil çapraz oturuyorduk izinli koltuklarda lakin amca birden kavrayınca bileği kaldım öyle

Naçizane amca önce tedbir almış kolonya vermiş ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 9 dakika önce yazdı:

Naçizane amca önce tedbir almış kolonya vermiş ?

Valilik kararı uyarınca otobüslerde ve tramvaylarda yün koltuklar dolacak şekilde oturma kararı çıkalı 1 ay oldu. Oturmasanız da şöför "lütfen ayakta durmayın" diyerek uyarıyor, oturmak istemeyeni de araca almıyorlar. Sadece 4lü oturma kısımlarında karşılıklı oturmayı yolcu inisiyatifine bıraktılar o sebepten çapraz oturuluyor ?? yani tedbirler karşılıklı arkadaşlar siz merak etmeyin ? eğitim seviyesinin en yüksek olduğu kaç yıldır tescillenen ilde herkes düşünerek hareket eder, rahat olun ???

Eğitim şart ??

Herkes, yazdığımı sadece kendime değil de birer parça kendinde görsün, "bu aynı zamanda bana söylenmiş atfediyorum, evet ben de suçsuzum, utanacak birşey yapmadım" diyerek moral kazansın diyerek kıssadan hisse uzatıyorum bakıyorum ki herkes CemYılmaz mizacında ? 

Hemşehrim Hoca Nasreddin'e yolda giderken bir adam yaklaşır ve der ki:

"Hocam kendine bu ara dikkat et. Filanca sana kötülük yapacağını sağda solda söyler durur" 

Hoca şaşıracak hafif bir tebessümle şöyle der:

"İyi de ben o zata iyilik etmedim ki" 

??

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...