İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Hadi biri iade oldum yazsinda senlensin buralar..

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 35 dakika önce yazdı:

İyi günler,

Son paylaşım 14 saat önce olmuş görünmekte.

Nerelerdesiniz?

Umarım sağlığınız sıhhatiniz iyidir. Bende durum "aynı be ya" şeklinde.

:))))

https://odatv4.com/araba-bulamayinca-hdpnin-otobusune-bindim-diyen-vatandasin-basina-neler-geldi-08012113_m.html

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 35 dakika önce yazdı:

İyi günler,

Nerelerdesiniz?

Galiba arkadaşlar gündem dışı bölümünde kaynatiyorlar ?

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 28 dakika önce yazdı:

Galiba arkadaşlar gündem dışı bölümünde kaynatiyorlar ?

Orada da pek kimse kalmadı ? 

Aklima, 47 dakika önce yazdı:

İyi günler,

Nerelerdesiniz?

Ben  takip ediyorum sürekli ? Teşekkürler hocam, bizde de "aynı be ya".

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oyyy oy sessizlik oyyy

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne, 21 saat önce yazdı:

Arkadaslar pasaportum uzerindeki serhin kaldirildigini belirten kisa bir mesaji az once Ankara IL Nufus ve Vatandaslik Mudurlugu'nden aldim. Bu durumda elimdeki pasaportu kullanabilir miyim ? Yoksa yeni bir pasaport basvurusu mu yapmam gerekiyor. Elimdeki pasaportun son kullanma tarihi 2025. Bu arada pasaportuma el konulmadi, bende duruyor su an.

Kasım ayında kaldırılması için müracaatını yaptığım yurt dışı yasağımı kontrol edeyim dedim bugün, e-devlete protokol yazıp nüfus müdürlüğüne tıklayınca il veya ilçe müdürlüklerine başvurun yazısı çıkmadı, belge de oluşturabiliyordum fakat kısa mesaj gelmedi bana... sanırım yasak kalktı, ikimiz için de hayırlı olsun, bir nebze rahatlatıyor tabi insanı, yurt dışına çıkma arzum yok ama beklediğimiz iade kararı konusunda müsbet bir işaret olabilir diye seviniyoruz işte.

kemal sunal parası olmadığından kızaran tavuğun camına ekmeğini sürüp doymaya çalışıyordu ya, benim adalet açlığımı gidermeye çalışmam da biraz ona benzedi:)..

bu kararlar güzelliklerin başlangıcı olsun ? en azından artık yurtdışı konulu geyiklerin ve hayallerin bir parçası olabileceğim için mutluyum ?

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
  • Ankara İl Nüfus Müdürlüğü  tarafindan gonderilen yaziya gore idari tedbir kaydi yoktr yaziyor. Ancak protokol sorgulamada  il / ilce nufus müdürlüğüne basvurun yazisi var. Yorum yapar misiniz? Size gore bu resmi yaziya guvenmeli.miyim??

https://imgyukle.com/i/a8lu6P

Güncelleme • • observer
Ekleme

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, Bir saat önce yazdı:
  • Ankara İl Nüfus Müdürlüğü  tarafindan gonderilen yaziya gore idari tedbir kaydi yoktr yaziyor. Ancak protokol sorgulamada  il / ilce nufus müdürlüğüne basvurun yazisi var. Yorum yapar misiniz? Size gore bu resmi yaziya guvenmeli.miyim??

https://imgyukle.com/i/a8lu6P

Sorun yok bende de o yazı var benimde tahditim yok gittim bizzat öğrendim o yazı var demek tahdit olduğu anlamına gelmiyor ben gittiğimde eğer istiyorsanız hemen pasaport başvurunuzu alalım dediler takipsizlik dosya içeriğini aldığımda gördüm ki mahkeme emniyetten kendi koyduğu tahditin kaldırılmasını istemiş ve emniyet cevap göndermiş tahdit vs herşey kaldırıldı diye hudutlar müdürlüğü göndermiş yazıyı o yüzden o gördüğünüz yazı size tahdit olduğunu göstermiyor

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon son iki açıklamasında başvuru sayısı arasında 330 fark var yani bekleyen dosya 14.320 olsa da aslında gerçekte 14 binin altına inmiş olacaktı ekstradan 330 dosya daha çıktı komisyona başvuru yapmamış olup belki mahkemeye ya da direkt AİHM e giden dosyalardır diye düşünüyorum son 6 ayda yalnızca 4 bin dosya inceledi komisyon ve sadece 970 kişiye kabul verdi başka bir deyişle haftada yalnızca 40 kişi kurtuluyor bu çukurdan.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...