İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

@Leviathan @Aklima    Bir arkadaş khklar yasalaştıktan sonra isminin yazılı olduğu satırın çıkarılması ve özel hayat ihlal edildiği gerekçesiyle  direk AYM'ye başvurdu. AYM esasa girerek olumsuz karar verdi ve yeni Aİhm başvurusunu yaptı.   Biz de o esnada CHP iptal için başvuracak mı diye tartışıyorduk. Sizce bu şekilde yapılan bir başvuruda Aİhm esasa girer mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
lepus, 32 dakika önce yazdı:

@Leviathan @Aklima    Bir arkadaş khklar yasalaştıktan sonra isminin yazılı olduğu satırın çıkarılması ve özel hayat ihlal edildiği gerekçesiyle  direk AYM'ye başvurdu. AYM esasa girerek olumsuz karar verdi ve yeni Aİhm başvurusunu yaptı.   Biz de o esnada CHP iptal için başvuracak mı diye tartışıyorduk. Sizce bu şekilde yapılan bir başvuruda Aİhm esasa girer mi?

Hukukçu değilim, sizi yanıltmak istemem ama iç hukuk yolu tüketilmis olduysa AİHM başvuruyu göz onune alacaktır (bundan eminim). Ancak, AYM'nin olumsuz karar verdiğine emin misiniz? Kararı görebilir miyim, tam olarak ne dediğini biliyor musunuz? (Önce alt idari mahkemelere başvurulması gerekiyordu filan deyip reddetmiş olmasın?)

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Leviathan Başvuru gerekçesi kanundan isim çıkarma. Bu yetkide sadece AYM'de olduğu için AYM'ye başvurdu. Başka bir yere yönlendirmeden kendisi karar verdi. Dİyorum keşke o zaman KHK'lar kanunlaştıktan sonra 30 gün içinde herkes başvursaydı bu şekilde. En azından AİHM olumlu karar verirse bu davada bizede emsal olur belki.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
lepus, 40 dakika önce yazdı:

@Leviathan Başvuru gerekçesi kanundan isim çıkarma. Bu yetkide sadece AYM'de olduğu için AYM'ye başvurdu. Başka bir yere yönlendirmeden kendisi karar verdi. Dİyorum keşke o zaman KHK'lar kanunlaştıktan sonra 30 gün içinde herkes başvursaydı bu şekilde. En azından AİHM olumlu karar verirse bu davada bizede emsal olur belki.

Ben bu hususa khklar kanunlasmadan önce AYM'ye ilk yaptığım başvuruda değinmiştim ama o zaman idari mahkemeler gibi AYM de komisyonu adres göstererek başvurumu reddetmişti. KHK'lilar AYM'nin en baştaki bu tavrının etkisinde kalarak bu konuyu atlamış olabilirler.

Varsa zamaninda başvuran diger KHK'lilara emsal olur ama benim gibi zamanında basvurmayanlara emsal olacağından emin değilim.

O yüzden kararı görmek iyi olur bence.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu ilave tedbirlerle ilgili dilekçeyi eşim PTT ye verebilirmi?

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar merhaba bu ilave tedbirlerle ilgili sağlık Bakanlığindan başvuran oldu mu 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mgdrdnzci, 34 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu ilave tedbirlerle ilgili dilekçeyi eşim PTT ye verebilirmi?

Tabiki verebilir ama ihtiyaten cimerden başvurmanız da iyi olur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK'lar konusunda her daim mağdur olan kişilerin ve yakınlarının sesini duyurmak için çırpınan milletvekili Sn. Gergerlioğlu'nun eleştirilmesine hakikaten anlam veremiyorum.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Labouja, 39 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba bu ilave tedbirlerle ilgili sağlık Bakanlığindan başvuran oldu mu 

eşim için genel bir dilekçe verdik

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar bataklığa düşmüş gibiyim. İki satır dilekçe yazmayı beceremedim tıkandım. Forumda da bulamadım. Lütfen yardım edin, pasaport tahdidi kaldırılsın diye il nüfus müdürlüğüne nasıl bir dilekçe yazdınız? Acil örnek lazım, işin içinden çıkamadım ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...