İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

rrronaldo, 16 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşalar. Bir sorum olacaktı. Savcının beraat mütalaası verdiği dosyada mahkeme beraat veriyor. Fakat gerekçeli karar çıkmadan Başsavcı vekili süre tutum evrakı hazırlıyor uyapta. Bu normal bir durum mu? Yoksa istinafa mı gidecek?  

Merhaba, Başsavcı Vekilinin dosyayı istinafa götürme yetkisi var, yüksek ihtimal Başsavcı Vekili dosyayı inceleyecek ve istinafa gidecektir. Süre tutum dilekçesini istinaf süresini kaçırmamak için veriyor, gerekçeli karar yazıldıktan sonra dosya kendisine gönderiliyor ve inceleme yapıyor. Gerek görürse istinafa başvuruyor. Savcı dahi beraat istemişse istinafa gitse de bozulma ihtimali çok az. Tabi biz dosya içeriğini bilmiyoruz ancak buna benzer olaylar gördüğüm için fikir yürüttüm. Hakkında hayırlısı olsun.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız adam, 10 saat önce yazdı:

Ben 2019 Eylül'de beraat ettim istinaf kararı bozdu.ilk derece mahkemesine gönderdi.mahkeme tekrar beraat verdi savcı tekrar itiraz eetti şimdi istinaf  hazirana duruşma vermiş.tekrar beraat veriler mi yada cezamı verecekler böyle durumda olan varmı

Öncelikle istinafın bozma nedeni neydi acaba? Usulden mi bozdu esastan mı? Usulden bozmuşsa Ağır Ceza Mahkemesi usul hatasını gidermiştir. İstinaf esastan bozduysa ve Ağır Ceza Mahkemesi yine de beraat verdiyse, İstinaf Mahkemesi savcının itirazını değerlendirip duruşma vermiştir. İstinaf Mahkemelerinin duruşma açıp yargılama yapma yetkileri var. Dosya içeriğini bilmediğim için yanlış bir şey söylemek istemiyorum, özel avukatın varsa istinaf aşamasında daha iyi olur, hakkında hayırlısı olsun. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 23.03.2021 - 14:30 yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

• Goreve iade edilmem üzerine 1 şubatta göreve adliyede katip olarak göreve  başladım. Dün eçmişe dönük maaşlarımı yatırdılar, şimdi yasal faiz ödenmesi için ne yapmamiz gerekiyor biliyorum yeri burasi degil ama diger postlarda cevap cok geç verildiği icin buradan yazmak istedim. İade olan özelikle adliye personelinden yardimci olmalarını istiyorum. Önce idari islere dilekçe yazıp talepde mi yasal faiz icin. Yardımlarınızı bekliyorum ?

Ya şu SGK li olarak  çalıştığında göreve dönünce  geriye dönük tüm maaşlar tam olarak yatıyor mu ? Yoksa SGKli olarak çalıştığımız günler hesabınızdan kesiliyor mu? Özellikle EGM personel için Allah aşkına birisi tam net cevap versin.

677 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Abbas, 6 saat önce yazdı:

Ya şu SGK li olarak  çalıştığında göreve dönünce  geriye dönük tüm maaşlar tam olarak yatıyor mu ? Yoksa SGKli olarak çalıştığımız günler hesabınızdan kesiliyor mu? Özellikle EGM personel için Allah aşkına birisi tam net cevap versin.

EGM personelini bilmiyorum TSK ve Jandarma personelinde kesiliyor. Kesin bilgidir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 2 saat önce yazdı:

EGM personelini bilmiyorum TSK ve Jandarma personelinde kesiliyor. Kesin bilgidir.

Adalet bakanlığı kesinti yaptı mi acaba sayın @Saphyr

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

670 KHK incelemeye devam

670khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter komisyonkarar sayfasında 26 ay sendikadan ret alındı görünüyor başka bir bilgi var mı kurum görüşü gibi acaba.

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

670 inc devam 

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...