İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
phantom18, Bir saat önce yazdı:

Toplu iğne bile  hakkımız kalırsa peşine düşmeliyiz.

Ben aklıma geldikçe listeye ekliyorum? öyle haksız hukuksuz işimizden onurumuzdan gururumuzdan edileceğiz bir de daha ne olsun diyerek yeter demeyeceğiz.

Malum, forum herkese açık. Dolayısıyla, burada yorum yapan bazı kişilerin (eski-yeni üye fark etmez) gercekte KHK'li olmayabileceğini yaptıklari bazı yorumlardan kolaylıkla tahmin edebiliyoruz. Karşılık bile vermemek lazım böylelerine.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bakalım haftaya komisyon açıklama yapacak mı 

Yapacaksa kaç dosya daha incelemiş olacak 

Ve kabul oranı ne olacak ??

Bu soruların cevabı için son 7 gün ?

ben umutluyum bir de yargı reformu içerisinde yapılacak işlerin arasında bir takvim olacaktır muhtemelen dün ekonomi reformu takvimi yayınlandı hangi işin kim tarafından hangi süreye kadar yapılacağı netleşti benzer şey yargı alanı içinde olur diye düşünüyorum bu çerçevede ohal komisyonu çalışma takvimi de netleşir tahminin 31 Aralık 30haziran olursa sürpriz olur 2022 haziranı olursa daha büyük bir sürpriz olur iyi günler  

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 4 saat önce yazdı:

Merhaba, hakkimda yapılan iki ihbar üzerine soruşturma ya yer yok belgesi verilmiş, belgeyi adleyeden aldim, avukat ilk kez boyle bir sey duyuyorum dedi, bilgisi olan var mi 

Bir de belgede bankada hesabi oldugu ama hic para girisi olmadigi yazilmis. Fakat adim gibi eminim hic hesap açmadım, bankayla kesinlikle alakam olmadi, bu nasıl olabilir?

Soruşturma Yapılmasına Yer Olmadığı (SYOK) Kararı Nedir?

Soruşturmaya yer olmadığı kararı (SYOK), ihbar ve şikayetin mahiyeti gereği savcılığın işlem yapılmasına gerek görmemesi halinde, soruşturmanın başlatılmamasına yönelik bir karardır. Şu hallerde soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilebilir (CMK m.158/6):

Savcılığa ulaşan ihbar ve şikâyet konusu fiilin suç oluşturmadığının herhangi bir araştırma yapılmasını gerektirmeksizin açıkça anlaşılması halinde soruturma yapılmasına yer olmadığına dair karar verilir.

Savcılığa ulaşan ihbar ve şikâyetin soyut ve genel nitelikte olması durumunda soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilir.

Soruşturmaya yer olmadığına karar verilmesi halinde şikâyet edilen kişi hakkında soruşturma başlatılmadığı için, kendisine şüpheli sıfatı verilemez.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşalar. Bir sorum olacaktı. Savcının beraat mütalaası verdiği dosyada mahkeme beraat veriyor. Fakat gerekçeli karar çıkmadan Başsavcı vekili süre tutum evrakı hazırlıyor uyapta. Bu normal bir durum mu? Yoksa istinafa mı gidecek?  

fişlenmiş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 6 saat önce yazdı:

Bir de belgede bankada hesabi oldugu ama hic para girisi olmadigi yazilmis. Fakat adim gibi eminim hic hesap açmadım, bankayla kesinlikle alakam olmadi, bu nasıl olabilir?

Merhaba.. Öncelikle geçmiş olsun..

Affınıza sığınarak şöyle bir örnek vereyim:

Dava dosyamın bir bölümünde (erkek olmama rağmen) ismim 'Zeynep' olarak geçiyordu.

Yani cinsiyeti değiştirilmiş birisi olarak, hesap hareketi olmayan banka bilgisinin eklenmesi çok ta tuhaf gelmesin derim. ?

İşin trajikomik kısmı bir yana, eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa ki ettiği anlaşılıyor. Söz konusu banka ile iletişime geçiniz. Adınıza açılmış herhangi bir hesabın olup olmadığını sorunuz. Verilen cevaba göre bu bilgiyi yazılı olarak istediğinizi belirtiniz. Sonra da ilgili savcılığa başvurunuz..

Güncelleme • • tustus
  • Kahkaha 4
  • Şaşırma 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ceza davasi istinaf ta olan arkadaslar dosyanizda bir gelişme varmi 14 ay oldu benim bir gelişme yok önceden ön inceleme ıçin atama bekliyor yazarken şimdi sadece açık yazıyor siz de de mi sadece açık yazıyor 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, Bir saat önce yazdı:

Ceza davasi istinaf ta olan arkadaslar dosyanizda bir gelişme varmi 14 ay oldu benim bir gelişme yok önceden ön inceleme ıçin atama bekliyor yazarken şimdi sadece açık yazıyor siz de de mi sadece açık yazıyor 

Merhaba..

Dosyanızın hangi BAM'da olduğuna göre süreler değişiyor.

Benim Ankara BAM. 19 ayı geçti. Hala bir hareket yok.

Önceden "ön inceleme için atama bekliyor, ön incelemede, incelemede" gibi açıklamalar mevcuttu. Ona göre dosya durumunuzu bir nebze takip edebiliyordunuz. Şimdi ise herkes için "açık" yazıyor.

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 4 saat önce yazdı:

Soruşturma Yapılmasına Yer Olmadığı (SYOK) Kararı Nedir?

Soruşturmaya yer olmadığı kararı (SYOK), ihbar ve şikayetin mahiyeti gereği savcılığın işlem yapılmasına gerek görmemesi halinde, soruşturmanın başlatılmamasına yönelik bir karardır. Şu hallerde soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilebilir (CMK m.158/6):

Savcılığa ulaşan ihbar ve şikâyet konusu fiilin suç oluşturmadığının herhangi bir araştırma yapılmasını gerektirmeksizin açıkça anlaşılması halinde soruturma yapılmasına yer olmadığına dair karar verilir.

Savcılığa ulaşan ihbar ve şikâyetin soyut ve genel nitelikte olması durumunda soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilir.

Soruşturmaya yer olmadığına karar verilmesi halinde şikâyet edilen kişi hakkında soruşturma başlatılmadığı için, kendisine şüpheli sıfatı verilemez.

Teşekkürler paylaşımıniz için.

tustus, Bir saat önce yazdı:

Merhaba.. Öncelikle geçmiş olsun..

Affınıza sığınarak şöyle bir örnek vereyim:

Dava dosyamın bir bölümünde (erkek olmama rağmen) ismim 'Zeynep' olarak geçiyordu.

Yani cinsiyeti değiştirilmiş birisi olarak, hesap hareketi olmayan banka bilgisinin eklenmesi çok ta tuhaf gelmesin derim. ?

İşin trajikomik kısmı bir yana, eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa ki ettiği anlaşılıyor. Söz konusu banka ile iletişime geçiniz. Adınıza açılmış herhangi bir hesabın olup olmadığını sorunuz. Verilen cevaba göre bu bilgiyi yazılı olarak istediğinizi belirtiniz. Sonra da ilgili savcılığa başvurunuz..

Merhaba. Haklısınız hala sasiriyoruz bir seylere degil mi tuhaf olan bu aslinda? teşekkürler verdiginiz fikir icin, bunu deneyeyim.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar kurum görüşü iade edilecek her dosya için alınıyor mu acaba ? MEB de kurum görüşü alınmadan iade olanlar duydunuz mu ?bilgisi olan cevap verirse sevinirim 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon aciklama öncesi tahminleri alalım benden 12600

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...