İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Sayın @MSA siz SGK Hitap dökümündeki ihraç kayıtlarının silinmesine dair idareye başvuruda bulundunuz mu? Geçen günlerde okuyan olmuştur KDK'dan hitap kayıtlarının silinmesine dair tavsiye kararı vardı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 19 dakika önce yazdı:

Şuana kadar ki en doğru yorum bu yorumdur. Altına imzamı atarım. Bu konjektürde irtibat ve iltisak kavramlarının tamamen ortadan kaldırılamayacağını sadece bazı kriterler için kaldırılabilecegini düşünüyorum. Ama inşallah irtibat ve iltisak faciası tamamen kaldırılır.

Gerçekten de iltisak ve irtibat kavramlarını ortadan kaldırmayacaktır. Çünkü bu kavramları daha önce zaten tanımıştır. Ben asıl bu kavramların kanunlara girişinden önceki fiillere uygulanıp uygulanamayacağı ile ilgili vereceği kararı merak ediyorum.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Gerçekten de iltisak ve irtibat kavramlarını ortadan kaldırmayacaktır. Çünkü bu kavramları daha önce zaten tanımıştır. Ben asıl bu kavramların kanunlara girişinden önceki fiillere uygulanıp uygulanamayacağı ile ilgili vereceği kararı merak ediyorum.

Bir kriter getirecekler bu kesin. Ama getirecekleri kriter malesef hepimize fayda sağlamayacaktır. Negatif ayrımcılık mutlaka olacaktır. Örneğin; ankesör, bylock, banka, tanık, gizli tanık gibi kriterlerde destekleyici unsur arayabilirler. Mesela Bende iki tane tanık var. 2008 yılı için artı kurum kanaati. Tanıkların birisi duydum olabilir ama doğruluğunu bilmem demiş. Öbürü 2008 yılında sohbete gelirdi demiş. Bu iftiraları atanlar ile herhangi bir HTS kaydım yok. Herhangi bir delil de sunamıyorlar. Bu durumda AYM bu iftiraları destekleyecek unsurlara bakmalıdır. E şimdi benim hakkımda"örgüt ile irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir" raporu da düzenlenmiş. Ona rağmen ihraç oldum ve ohal komisyonu ve ohal mahkemesi red verdi. Bu durumda AYM benim durumumu irtibat iltisak olayından çıkarmak zorunda kalacaktır. 

Not: ben sadece kendi üzerimden örnek verdim. Başka kriterleri olan arkadaşları suclamadim yanlış anlaşılmasın. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 25.06.2021 - 14:54 yazdı:

Oha artık yav. 

Her zaman söylüyorum adamın varsa adalet var ya da paran varsa gerisi bos

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672_meb, 19 saat önce yazdı:

Yararlı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler. 

Rica ederim, umarım tez zamanda haksız yere çektiğimiz bu çile son bulur.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 18 saat önce yazdı:

Sayın @MSA siz SGK Hitap dökümündeki ihraç kayıtlarının silinmesine dair idareye başvuruda bulundunuz mu? Geçen günlerde okuyan olmuştur KDK'dan hitap kayıtlarının silinmesine dair tavsiye kararı vardı.

Bu konuda başvuru yapmadım. İhraç ve iade bilgileri aynen yazmaya devam ediyor. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM 686 no'lu KHK ile ilgili karar verdi mi? Başka KHKlarla ilgili daha önce aşağıdaki gibi bir karar vermiş.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/aym-chpnin-khklarla-ilgili-iptal-basvurusunu-karara-bagladi-5249977/

Bu karardan da anlaşılacağı üzere, iltisak ve irtibat kavramlarının varlığı ile ilgili AYM'nin bir sorunu yok. Bu kavramların geniş ve keyfi kullanımı ile ilgili bir düzenleme beklenebilir. Hala, en azından bu kavramların yasaya girişi öncesinde geçerli olamayacağına hükmedebileceğine dair düşük de olsa umudum var.

Ancak günümüz AYMsinin ne şiş yansın, ne kebap felsefesi ile hareket ettiği, hukuku uygulamaktan çekindiği aşikar maalesef.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

AYM 686 no'lu KHK ile ilgili karar verdi mi? Başka KHKlarla ilgili daha önce aşağıdaki gibi bir karar vermiş.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/AYM-chpnin-khklarla-ilgili-iptal-basvurusunu-karara-bagladi-5249977/

Bu karardan da anlaşılacağı üzere, iltisak ve irtibat kavramlarının varlığı ile ilgili AYM'nin bir sorunu yok. Bu kavramların geniş ve keyfi kullanımı ile ilgili bir düzenleme beklenebilir. Hala, en azından bu kavramların yasaya girişi öncesinde geçerli olamayacağına hükmedebileceğine dair düşük de olsa umudum var.

Ancak günümüz AYMsinin ne şiş yansın, ne kebap felsefesi ile hareket ettiği, hukuku uygulamaktan çekindiği aşikar maalesef.

Sayın Karagöz,

Bahsettiğiniz karar AYM'nin 2019/65 sayılı kararı. 

Davaya konu edilen ve irtibat/iltisak kelimelerinin yer aldığı 667 sayılı OHAL KHK’sının 4. maddesinin (2) ve (3) numaralı fıkraları dava tarihinden sonra değişikliğe uğramış. AYM'de bu gerekçeyle konusu kalmayan maddeye ilişkin iptal talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına karar vermiş.

Yani madde dava tarihinden sonra değişti. Artık dava ettiğin maddeyi ben bu haliyle inceleyip karar veremem deyip usulden red etmiş.

Bu karar referans olamaz. Hem bu karara konu maddeler soyut maddeler, Yani isim listesi yok.  Bu yönüyle 24.06.2021 tarihli gündemde görüşülen KHK ile tam bir benzerliği yok. 

Her şeye rağmen umutluyum. Siz de umutlu olun bence.

Bakınız AYM şimdi de "Mesleki Hayat Bağlamında Özel Hayata Saygı Hakkı Sempozyumu" düzenliyor. Binlerce konu arasından niye bu konu. Tam da, AİHM tarafından da tescil edildiği üzere KHK'ların sebep olduğu en önemli hak ihlali.

Red çıksa bile ucu ucuna çıkacaktır. Kesinlikle oybirliğiyle çıkmayacaktır. İnşallah olmaz ama red olsa bile nefis karşı oylar görüp okuyacağız. Herşeye rağmen ihraç KHK'ların Anayasaya aykırılığı güçlü bir şekilde vurgulanacaktır. 

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/AYM-chpnin-khklarla-ilgili-iptal-basvurusunu-karara-bagladi-5249977/

Bu aradan AYM, bu kavramların Anayasaya girişi öncesinde geçerli olamayacağına dair bir karar vermez, veremez. AYM kararlarında yeni bir kural koyamaz. Anayasa bunu kesin surette yasaklamış. 

Davaya konu karar ya Anayasaya uygun bulunur ve reddine karar verilir, yada iptal edilir. Bu kadar basit. Birkaç iletide daha okudum. AYM kriterlere inebileceği, bunların hangilerinin kabul edilip hangilerinin kabul edilmeyeceğine karar verebileceği gibi yorumlar var. Bunlar doğru değil. AYM kararlarının niteliğine ve AYM'nin görevlerinin sınırlarına bakılmasını tavsiye ederim. 

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba idare mahkemesinden ret aldım şu an bölge idare mahkemesi sürecindeyim.Bankadan dolayı takipsizlik aldım.Takipsizlik göndermek için örnek ek dilekçe örneği olan var mıdır acaba?

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...