İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İhraçlardan bu yana 5+ yıl geçmiş... Devletin tüm bürokratik işleyişinin içine edilmiş, adalet mekanizması kıçı kırık bir tecavüzcüyü dahi içeri atamıyor ve asgari düzeyde insanların adalet talebini dindiremiyorken...hasta, hamile vb. tutsakların hücrelerde tutulduğu ve bu konuda karar verici hakim ve savcıların dahi aman bu insanları serbest bırakırsam başım yanar mı acaba endişesiyle sorumluluk almadığı bir ortamda bile hala AYM  nin KHK yı iptal etme ihtimalini düşünen var ya... Güler misin ağlar mısın? 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 4

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu günler...

hukuki olarak son aşamaya kadar ne varsa yasal haklarınızı kullanın arkadaşlar...

olur olmaz  bunlara takılmayın...

elinizde başka bir çare yok...

AYM  bazı maddelerde irtibat iltisak kavramları için iptal kararı verecektir...

delil olmayan tamam fısıltı gazetesi ile yapılan işlemler ilerde mesnetsiz olduğu için iptal edilecektir..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anayasa Mahkemesinden ben de iptal kararı bekliyorum. Yayınlanması , idare ve mahkemelerce uygulamaya konması ise sonbahardan itibaren olur. Tbmm tatil yapmayacak . Seçim kanununda vs değişiklik yapacağı neredeyse kesinleşti.Bu gelişmeleri üst üste koyunca muhtemel erken seçim öncesi khklılar özelinde bir iyileşme belirtisi görüyorum. Tamamen şahsi öngörümdür. 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 23.06.2021 - 01:26 yazdı:

Kararın hangi yönde olduğunu hemen öğrenemeyeceğiz. Soyut norm denetimi kararları gerekçesi yazılmadan açıklanamıyor. AYM ortalama 2-3 ayda gerekçe yazıyor. Bu durumda Eylül ayının sonu gibi kararı görürüz anlamına geliyor.

Görüşülecek KHK 686 sayılı KHK. Neden bu  KHK seçildi tam anlayamadım. Bu KHK'da muvazaalı işlemlere ilişkin bir hüküm dışında diğer maddelerin tamamı ihraçlara ilişkin. Bu nedenle seçilmiş olabilir mi emin değilim. Bir de, iptali için başvuru yapılan KHK'lar içinde jandarma ihraçlarının en fazla olduğu KHK. Çok sayıda MEBB ihracı da var bu KHK'da. Bunlar olumsuz düşünmek için bazı nedenler.

Ancak AYM isteseydi KHK'ları 1-2 yıl daha erteleyip gündeme almayabilir, ateşten topu tutmayı biraz erteleyebilirdi. Ancak bunu tercih etmemiş. Aradan 5 yıl geçtiği için artık iç hukuk yolları tükenmemiş olsa bile AİHM başvuruları da yapıldı, yapılıyor. Buradan bütün dosyalarla ilgili hak ihlali verileceği kesin. Öte yandan Danıştay'da bekleyen çok sayıda dava var. Kararların eli kulağında. AYM bunların hepsini 1 yıla kalmaz kucağında bulacak ve her geçen gün başvuru sayısı artacak. Kapasitesi buna müsait değil. Bunlar da olumlu düşünmek için nedenler.

Bence ümitsiz olmamak lazım. KHK'ların ihraç maddelerinin Anayasaya aykırı olduğu konusunda kuşku yok. Her şeye rağmen iptal çıkma ihtimali hiç de az değil. 

Hocam hem size hem sayın @Karagöz e yanıtlarınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok açıklayıcı ve aydınlatıcı oldu. Ben bu durumda iptal verecekleri ama bunu belki hepimizin kararları ilan edildikten sonra duyabileceğimiz düşüncesindeyim. Red almış olanlar için  de başka bir düzenleme vs. yapılacaktır bu durumda. Kararlar geriye dönük işlemez ilkesi uyarınca (belki bunu da yanlış yorumluyorumdur, bilmiyorum).

Geçen yıl mart ayında galiba beni ve diğer akademik ihraçları ilgilnediren (kendi üniversitesine dönememe vb) bir gündem de vardı, görüşülmemiş olabilir de ama görüşülmüş ve ilanı bekletiliyor olabilir, öyle anlışılıyor.

Tekrar çok teşekkürler

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 3 saat önce yazdı:

Ben böyle düşünüyorum, o öyle düşünüyormuş, köy kahvesindeki Himmet Ağ' da öbür türlü düşünüyor...Bir varmış... Bir yokmuş... Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan 5 tane maymun varmış. Bu maymunlardan 4 tanesi bir ağacın altında oturmuşlar ve yukarıdaki hindistan cevizinin aşağı düşüp düşüp düşmeyeceğini düşünüyorlar ve diğer bir deyişle spekülasyon yapıyorlarmış. Birisi cevizin düşeceğine inanıyormuş çünkü bir gün önceki rüzgarın tüm dalları hırpaladığını ve cevizi tutan çöpün inceldiğini düşünüyormuş. Diğer maymun ise hem bir önceki günün rüzgarından habersizmiş hem de rüzgar olsa dahi cevizleri tutan genç ceviz ağacının çöpünün sağlam olduğunu görüyormuş. Üçüncü maymun da kararsızmış; ayrıca diğer iki maymunun hangisinin haklı çıkabileceği ile ilgili seçenekleri değerlendiriyormuş. A, gerçekleşirse B olur; A, gerçekleşmez ise C olur diye aklınca teorik ve bilimsel düşünüyormuş. Hatta o kadar ki kendi düşündükleri üzerine de düşündüğü oluyormuş. Dördüncü maymunda, inancı gereği rüzgar tanrısı, yağmur tanrısı  gibi çok inandığı tanrılarına ceviz düşürmeye vesile olmaları için dua üstüne dua ediyor hatta düşen cevizlerden bir tanesini rüzgar tanrısına bağışlamayı düşünüyormuş. Bu 4 maymunun düşüncelerini toplayıp yazıya geçirsen... Harika felsefi, bilimsel ve mistik ve akademik kitaplar yazılabilirmiş. Ayrıca ve en önemlisi de mutlaka bu ilk 4 maymundan bir veya bir kaçının zamanla haklı çıkacağıymış. Haklı çıkacaklarmış çıkmasına... ama bu haklılıkta aslında kendi edilgen düşüncelerinin hiçbir payı olmayacağının farkında da değillermiş...5. maymun ise çok daha akıllıymış ötekilerden. Aslında doğal ve toplumsal yasaların bir ilkesi bulunduğunu, bu ilkeleri kavrayınca doğanın kontrol altına alınabileceğini ve toplumu ise değiştirip, dönüştürüp etkileyebileceğini biliyormuş bilmesine ama... Riskliymiş bu durum. Babasından biliyormuş bu bilgiyi. Babası yıllarca ağaca çıkıp düşme tehlikesine rağmen kendilerini cevizle büyütmüş. Fakat son çıkışında kaçınılmaz olarak yere düşüp ölmüşmüş. Halbuki bir araya gelip biri ağaca çıkıp diğerleri aşağıda file çekseler düşünce ölme riski ortadan kalkarmış ama ötekilerin babaları bile bu işe yanaşmadıkları için bu 4 maymunun da yanaşmayacağını düşünüyormuş. Zaten onlar aç kalmayı da hakkediyorlarmış. Ama 4 maymun arada bir ceviz düştüğü için çok da rahatsız değillermiş hallerinden. Kıt kanaat geçiniyorlarmış işte. Bu yüzden 5. Maymunu da çok kaale almıyorlarmış. Ayrıca paradigma içinde doğru düşündükleri için birbirlerini de alkışlıyorlarmış ara ara.... 

Güncelleme • • Felsefeci
  • Beğeni 4
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 44 dakika önce yazdı:

Ben böyle düşünüyorum, o öyle düşünüyormuş, köy kahvesindeki Himmet Ağ' da öbür türlü düşünüyor...Bir varmış... Bir yokmuş... Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan 5 tane maymun varmış. Bu maymunlardan 4 tanesi bir ağacın altında oturmuşlar ve yukarıdaki hindistan cevizinin aşağı düşüp düşüp düşmeyeceğini düşünüyorlar ve diğer bir deyişle spekülasyon yapıyorlarmış. Birisi cevizin düşeceğine inanıyormuş çünkü bir gün önceki rüzgarın tüm dalları hırpaladığını ve cevizi tutan çöpün inceldiğini düşünüyormuş. Diğer maymun ise hem bir önceki günün rüzgarından habersizmiş hem de rüzgar olsa dahi cevizleri tutan genç ceviz ağacının çöpünün sağlam olduğunu görüyormuş. Üçüncü maymun da kararsızmış; ayrıca diğer iki maymunun hangisinin haklı çıkabileceği ile ilgili seçenekleri değerlendiriyormuş. A, gerçekleşirse B olur; A, gerçekleşmez ise C olur diye aklınca teorik ve bilimsel düşünüyormuş. Hatta o kadar ki kendi düşündükleri üzerine de düşündüğü oluyormuş. Dördüncü maymunda, inancı gereği rüzgar tanrısı, yağmur tanrısı  gibi çok inandığı tanrılarına ceviz düşürmeye vesile olmaları için dua üstüne dua ediyor hatta düşen cevizlerden bir tanesini rüzgar tanrısına bağışlamayı düşünüyormuş. Bu 4 maymunun düşüncelerini toplayıp yazıya geçirsen... Harika felsefi, bilimsel ve mistik ve akademik kitaplar yazılabilirmiş. Ayrıca ve en önemlisi de mutlaka bu ilk 4 maymundan bir veya bir kaçının zamanla haklı çıkacağıymış. Haklı çıkacaklarmış çıkmasına... ama bu haklılıkta aslında kendi edilgen düşüncelerinin hiçbir payı olmayacağının farkında da değillermiş...5. maymun ise çok daha akıllı ama tehlikeymiş ötekilerden. Çünkü aslında doğal ve toplumsal yasaların bir ilkesi bulunduğunu, bu ilkeleri kavrayınca doğanın kontrol altına alınabileceğini ve toplumu ise değiştirip, dönüştürüp etkileyebileceğini biliyormuş bilmesine ama...yapmıyormuş. Riskliymiş bu durum. Babasından biliyormuş bu bilgiyi. Babası yıllarca ağaca çıkıp düşme tehlikesine rağmen kendilerini cevizle büyütmüş. Fakat son çıkışında kaçınılmaz olarak yere düşüp ölmüşmüş. Halbuki bir araya gelip biri ağaca çıkıp diğerleri aşağıda file çekseler düşünce ölme riski ortadan kalkarmış ama ötekilerin babaları bile bu işe yanaşmadıkları için bu 4 maymunun da yanaşmayacağını düşünüyormuş. Zaten onlar aç kalmayı da hakkediyorlarmış. Ama 4 maymun arada bir ceviz düştüğü için çok da rahatsız değillermiş hallerinden. Kıt kanaat geçiniyorlarmış işte. Bu yüzden 5. Maymunu da çok kaale almıyorlarmış. Ayrıca paradigma içinde doğru düşündükleri için birbirlerini de alkışlıyorlarmış ara ara.... 

Felsefeci, 46 dakika önce yazdı:

Ben böyle düşünüyorum, o öyle düşünüyormuş, köy kahvesindeki Himmet Ağ' da öbür türlü düşünüyor...Bir varmış... Bir yokmuş... Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan 5 tane maymun varmış. Bu maymunlardan 4 tanesi bir ağacın altında oturmuşlar ve yukarıdaki hindistan cevizinin aşağı düşüp düşüp düşmeyeceğini düşünüyorlar ve diğer bir deyişle spekülasyon yapıyorlarmış. Birisi cevizin düşeceğine inanıyormuş çünkü bir gün önceki rüzgarın tüm dalları hırpaladığını ve cevizi tutan çöpün inceldiğini düşünüyormuş. Diğer maymun ise hem bir önceki günün rüzgarından habersizmiş hem de rüzgar olsa dahi cevizleri tutan genç ceviz ağacının çöpünün sağlam olduğunu görüyormuş. Üçüncü maymun da kararsızmış; ayrıca diğer iki maymunun hangisinin haklı çıkabileceği ile ilgili seçenekleri değerlendiriyormuş. A, gerçekleşirse B olur; A, gerçekleşmez ise C olur diye aklınca teorik ve bilimsel düşünüyormuş. Hatta o kadar ki kendi düşündükleri üzerine de düşündüğü oluyormuş. Dördüncü maymunda, inancı gereği rüzgar tanrısı, yağmur tanrısı  gibi çok inandığı tanrılarına ceviz düşürmeye vesile olmaları için dua üstüne dua ediyor hatta düşen cevizlerden bir tanesini rüzgar tanrısına bağışlamayı düşünüyormuş. Bu 4 maymunun düşüncelerini toplayıp yazıya geçirsen... Harika felsefi, bilimsel ve mistik ve akademik kitaplar yazılabilirmiş. Ayrıca ve en önemlisi de mutlaka bu ilk 4 maymundan bir veya bir kaçının zamanla haklı çıkacağıymış. Haklı çıkacaklarmış çıkmasına... ama bu haklılıkta aslında kendi edilgen düşüncelerinin hiçbir payı olmayacağının farkında da değillermiş...5. maymun ise çok daha akıllı ama teklikeliymiş ötekilerden. Çünkü aslında doğal ve toplumsal yasaların bir ilkesi bulunduğunu, bu ilkeleri kavrayınca doğanın kontrol altına alınabileceğini ve toplumu ise değiştirip, dönüştürüp etkileyebileceğini biliyormuş bilmesine ama... Yapmıyormuş. Riskliymiş bu durum. Babasından biliyormuş bu bilgiyi. Babası yıllarca ağaca çıkıp düşme tehlikesine rağmen kendilerini cevizle büyütmüş. Fakat son çıkışında kaçınılmaz olarak yere düşüp ölmüşmüş. Halbuki bir araya gelip biri ağaca çıkıp diğerleri aşağıda file çekseler düşünce ölme riski ortadan kalkarmış ama ötekilerin babaları bile bu işe yanaşmadıkları için bu 4 maymunun da yanaşmayacağını düşünüyormuş. Zaten onlar aç kalmayı da hakkediyorlarmış. Ama 4 maymun arada bir ceviz düştüğü için çok da rahatsız değillermiş hallerinden. Kıt kanaat geçiniyorlarmış işte. Bu yüzden 5. Maymunu da çok kaale almıyorlarmış. Ayrıca paradigma içinde doğru düşündükleri için birbirlerini de alkışlıyorlarmış ara ara.... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, foruma yeni üyeyim. adli süreç yok. idari ceza ile ilgili bölge idarenin verdiği karara itiraz için anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunmak istiyorum.  ihraçtan yıllar sonra verilen idari ceza için açtığım davaya  bölge idare kesin red verdi. bireysel başvuru hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

677-EGM-İNCELEME DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 24.06.2021 - 13:56 yazdı:

Ben böyle düşünüyorum, o öyle düşünüyormuş, köy kahvesindeki Himmet Ağ' da öbür türlü düşünüyor...Bir varmış... Bir yokmuş... Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan 5 tane maymun varmış. Bu maymunlardan 4 tanesi bir ağacın altında oturmuşlar ve yukarıdaki hindistan cevizinin aşağı düşüp düşüp düşmeyeceğini düşünüyorlar ve diğer bir deyişle spekülasyon yapıyorlarmış. Birisi cevizin düşeceğine inanıyormuş çünkü bir gün önceki rüzgarın tüm dalları hırpaladığını ve cevizi tutan çöpün inceldiğini düşünüyormuş. Diğer maymun ise hem bir önceki günün rüzgarından habersizmiş hem de rüzgar olsa dahi cevizleri tutan genç ceviz ağacının çöpünün sağlam olduğunu görüyormuş. Üçüncü maymun da kararsızmış; ayrıca diğer iki maymunun hangisinin haklı çıkabileceği ile ilgili seçenekleri değerlendiriyormuş. A, gerçekleşirse B olur; A, gerçekleşmez ise C olur diye aklınca teorik ve bilimsel düşünüyormuş. Hatta o kadar ki kendi düşündükleri üzerine de düşündüğü oluyormuş. Dördüncü maymunda, inancı gereği rüzgar tanrısı, yağmur tanrısı  gibi çok inandığı tanrılarına ceviz düşürmeye vesile olmaları için dua üstüne dua ediyor hatta düşen cevizlerden bir tanesini rüzgar tanrısına bağışlamayı düşünüyormuş. Bu 4 maymunun düşüncelerini toplayıp yazıya geçirsen... Harika felsefi, bilimsel ve mistik ve akademik kitaplar yazılabilirmiş. Ayrıca ve en önemlisi de mutlaka bu ilk 4 maymundan bir veya bir kaçının zamanla haklı çıkacağıymış. Haklı çıkacaklarmış çıkmasına... ama bu haklılıkta aslında kendi edilgen düşüncelerinin hiçbir payı olmayacağının farkında da değillermiş...5. maymun ise çok daha akıllıymış ötekilerden. Aslında doğal ve toplumsal yasaların bir ilkesi bulunduğunu, bu ilkeleri kavrayınca doğanın kontrol altına alınabileceğini ve toplumu ise değiştirip, dönüştürüp etkileyebileceğini biliyormuş bilmesine ama... Riskliymiş bu durum. Babasından biliyormuş bu bilgiyi. Babası yıllarca ağaca çıkıp düşme tehlikesine rağmen kendilerini cevizle büyütmüş. Fakat son çıkışında kaçınılmaz olarak yere düşüp ölmüşmüş. Halbuki bir araya gelip biri ağaca çıkıp diğerleri aşağıda file çekseler düşünce ölme riski ortadan kalkarmış ama ötekilerin babaları bile bu işe yanaşmadıkları için bu 4 maymunun da yanaşmayacağını düşünüyormuş. Zaten onlar aç kalmayı da hakkediyorlarmış. Ama 4 maymun arada bir ceviz düştüğü için çok da rahatsız değillermiş hallerinden. Kıt kanaat geçiniyorlarmış işte. Bu yüzden 5. Maymunu da çok kaale almıyorlarmış. Ayrıca paradigma içinde doğru düşündükleri için birbirlerini de alkışlıyorlarmış ara ara.... 

Haklısınız haklı olmasına da. Kaç senedir birlik olma çağrısı yapıyoruz bir arpa boyu yol gidemedik ki. Yıllardır şurda sistemdeki bozuklukları anlatıyorum, hala birçokları "ben iade olayım gerisi umrumda değil" diye düşünüyor. İade olunca hesabını silip gidenlere bir bakın, inanmıyorsanız... Ne yazarsak yazalım tek başına yürüyen Cemal Yıldırım oluyor KHKlıların arasında. Ben ümidimi yitirdim birlikte bir mücadele için, çözüm dışarıdan gelecek.

Bırakın sokak mücadelesini, 100 bin insan Twitterda tt bile olamıyoruz. Herkes haftada bir tweet atsa her gün ttyiz ama olmuyor. Olmuyor işte.

Bu hafta birileri daha iade olacak. Hepimiz kutlayacağız, birçoğumuz da samimi olarak "bir kişi daha kurtuldu bu çukurdan" diye sevinecek. Sonra o iade olanlardan biri bu hafta bitmeden hesabını silecek, olacak olan bu. Hangi birlikte mücadeleden bahsediyoruz diye yine sorgulayacağız geri kalanlar olarak.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...