İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aysegul Oz, 14 saat önce yazdı:

Ah Hocam çok geçmiş olsun? Duygularımıza tercüman cümle yok.

Çok teşekkür ederim hocam. Söylenecek söz tükendi

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 10 saat önce yazdı:

Bu hafta hem SGK hem MEB'te teftiş kurulu başkanları görevden alındı. KHK listelerinin hazırlanmasında görevleri olan bu kişiler neden şimdi ve eş zamanlı görevden alınmış olabilir?

Seçim yaklaştıkça görev değişikliği istemelerinden kaynaklanmış olabilir. Bazı kurumlarda fetö ile ilgili çalışma yapan birimlerin lağvedildiği ve çalışanların yaşına bakılmaksızın emekli edildiğini sosyal medyadan okumuştum. Torpili olan da kendi isteğiyle yer değiştirmiştir.

Güncelleme • • adım yok

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 14 saat önce yazdı:

@Felsefeci geçmiş olsun hocam .en son ne zaman bakmistiniz?Kurum görüşünden haberiniz var mı?

Hocam en son cuma akşamı 18.00 de bakmıştım. Cumartesi akşamı eşim baktı ve sonucu gördü. Kurum görüşü güya olumluydu... Sevilen ve seven bir insanım ama idarecilerim AKP li yanar döner kişiler güvenmiyorum. Ayrıca sendikanın bir kaç basın açıklamasına katılmam dışında hiçbir kriterim yok 

Musa Erkmen, 12 saat önce yazdı:

geçmiş olsun hocam imamoğlunda mı çalıştınız bende orada çalıştım 3 yıl ?

Hocam ben kozandaydım ama eşim imamoğlundaydı. 

Ali Haydar, 11 saat önce yazdı:

@Felsefeci Geçmiş olsun, inanın çok üzüldüm. Yılmak yok direnmeye devam hocam. 

Sağolun hocam. 

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Felsefeci Hocam çok geçmiş olsun. Bir hafta önceye kadar kendimin  dönececeğine de emindim (henüz ret almadım ama süreç bunu gösteriyor). Kriter, yargı kararı vs. hiçbir önemi yok bunlar için anlaşılan. Bir gedik bulmaya çalışıyor, yoksa da, idare mahkemesi uğraşsın diye bir şeyler uyduruyorlar. İşin kötüsü, idare mahkemesi komisyondan bin beter, komisyon ret verdiğine göre bir bildikleri olduğunu düşünen, hiçbir bağımsızlığı olmayan memurlar. Şunu söyleyeyim, önünde sonunda döneceksiniz ama idare mahkemesi mi olur danıştay kararıyla mı olur bilmiyorum. Ben "nasıl olsa yakında döneceğiz" diye çok kıymetli yurtdışı imkanlarını elimin tersiyle itmiştim. Bir süre önümüze bakmamış gerek anlaşılan.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adım yok, 38 dakika önce yazdı:

Seçim yaklaştıkça görev değişikliği istemelerinden kaynaklanmış olabilir. Bazı kurumlarda fetö ile ilgili çalışma yapan birimlerin lağvedildiği ve çalışanların yaşına bakılmaksızın emekli edildiğini sosyal medyadan okumuştum. Torpili olan da kendi isteğiyle yer değiştirmiştir.

Şimdi düşündüm de bunu Deniz Kuvvetlerinde bu listeleri belirleyen şubenin kapatılması( lağvedilmesi) haberleri de destekliyor, listeleri belirleme operasyonunda hukuk ihlali yapanları sistemden çıkartarak yeni aktörler sahneye çıkarıyor olabilirler.

• Şaşırma 1
  • Onaylama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 24 dakika önce yazdı:

Gideceğini anlayan aqepe bizleri iade edip yeni gelecek hükumet ile karşı karşıya getirmeye çalışabilir. Bu tip hareketlet bunun habercisi olabilir.

Beni iade ederseler de canları cehennemin dibine, iade etmezlerse de canları cehennemin dibine. Hesap kabarık. Öyle bir iade ile helalleşilecek gibi değil.

Hocam sonuçta bizim için iyi niyetle yapacakları bir şey yok. Bizi siyasi bir malzeme olarak görmeleri bile hepimize çok büyük haksızlık olur. Yaparlar mı? evet yapabilirler. Ama insanız biz insan. Anası, babası, eşi, çoluk çocuğu olan insan. Hepimiz ya anneyiz, ya baba, ya evlat, ya kardeş.

Seçimi kazanacaklarına emin olsalar bizim için kıllarını kıpırdatmazlar. Millet yoksulluk çekip aç kalmasa 1000 yıl sürer bu yaşananlar. Ben bunların bizi iade edeceklerini sanmıyorum. Yerlerine gelen de inşaallah bunları aratmaz. Muhalefette başka iktidarda başka hareket eden çok parti gördük.

Kırılan vazo tamir edilse de eskisi gibi olur mu? İade edilen arkadaşlar yaşananlar hiç olmamış gibi yaşamlarına devam edebiliyor mu? Helalleşme mevzuu derin bir konu. Bana bu zulmü yaşatanlara, cehennem ateşinden kurtulmaları için sadece benim hakkımı helal etmem gerekse de etmeyeceğim. Ama ben gelecekten gene de ümitliyim.

Güncelleme • • adım yok
  • Beğeni 4
  • Onaylama 2

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@adım yok hocanın söylediklerine birebir katılıyorum ve iddia ediyorum ki toplu bir iadeye girişmeleri gideceklerini kabul etmeleri demektir. Bunu kabul etmedikleri sürece bizi iade etmeyecekler. Şu anda başka ümitleri (HDP-İYİP çatışması yaratmak gibi) halen var.

Buradan da bu iki partiye sesleniyorum. Bunlardan kurtulun sonra dilediğinizce yiyin birbirinizi. Ortak daha büyük ve çetin bir düşmana karşı bir şekilde anlaşmak zorundasınız. Yoksa ikinizi de kapatacaklar benden demesi.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Khkli olarak aile bakanlığından sosyal yardım almamızda sıkıntı oluyor mu arkadaşlar 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...