İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

5sPXL1.jpg

5sPg0f.png

fotoğraflar temsili ve editörün kendi hayal dünyasından çıkan, düşsel tasarıdan ibaret imgesel çıkarımlardır:))

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Konu Dışı (fıkra):

İnternette gezerken çoğunuzun bildiğini tahmin ettiğim aşağıdaki fikrayla karşılaştım. Komisyon kararım açıklandıktan sonra da böyle fıkralar paylaşabilecek miyim acaba? 

Adamın biri Nasrettin Hoca’ya sormuş; “Hocam eşeğe neden ters biniyorsun?” diye..

Nasrettin Hoca, “Tabii ki arkadan gelebilecek riskleri görüp anında tedbir almak için..”  diye cevap vermiş…

Adam bu sefer merakla “Hocam, tamam da  bu sefer  önden gelecek riskleri nasıl göreceksin ?” diye sormuş…

Hoca cevap vermiş , “Merak ettiğin şeye bak..” demiş, “Önden gelen riskleri eşek de görür!”

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Size isabet eden sıkıntı ve musibetler kendi elinizle yaptığınız (yanlış işler) yüzündendir. Üstelik (Cenab-ı Hakk hatalarınızın) birçoğunu da affetmektedir. (Şura-30)

Ki onların başına bir sıkıntı ve hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde: “Bizi var eden Allah'tır veya varlığımız Allah içindir, sonunda O'na dönecek ve hesaba çekileceğiz” derler. (Bakara-156)

• Beğeni 4
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 36 dakika önce yazdı:

Arkadaslar dunyanin her yerindeki tecavuz, soykirim, cinayet, iskence, bombalama magdularinin basina gelenler de kendi yaptiklari yuzunden mi oluyor?

Bebek katilleri var, o bebekler de birsey mi yapmisti hak etmek icin? 

'Haksizliklara kulak tikadik" gibi genellemeci cumlelerden kacinalim. Sahsen elimden geldigimce hicbir zaman tikamadim. Benim gunahim neydi burada o zaman seninle ayni sepetteyim? Biz khklilarin kusura bakmayin da khkli olmamiz disinda hicbir ortak noktamiz yok.

Tamam ozelestirilerinize saygi duyuyorum. Ama bu sekilde konusmamizin, sunu yaptik da oldu bunu yaptik da oldu, kusura bakmayin da, bir mantigi yok. İnaniyorsunuz sorayim Hz. Muhammed'in (s.a.v) cektikleri de kendi yaptiklari yuzunden miydi? İnanmiyorsaniz zaten bu sekilde iliskileri sacma bulacaksiniz.

Allahın her işi hikmet üzerinedir...Hikmet, esas nedeni gizlemek demektir...Bu yüzden bu dünyada zıtlıklar görüyoruz...Kötülük yapanlara birsey olmadığı, mağdur edilenlerin hakkını alamadığı vs gibi...Şimdi bu durum madalyonun bir yüzü olan dünya hayatındadır...Bunu örnekle aciklayacak olursak, bazı cezalar ilk derece mahkemesinde, bazıları yargıtayda, büyük cezalar ise Anayasa Mahkemesinde görülür...Allah da büyük suçların cezalarını Mahkeme-i Kübraya, yani ahiretteki büyük mahkemeye bırakmaktadır. Burada verilecek ceza, dünyadaki cezalara benzemez, kat be kat ağırdır ve süreleri cok daha uzundur...Bu ceza o kadar ağırdır ki, ateşe girecek kişi, "keşke toprak olsaydım" diyecektir...

Peygamberimize(SAV) gelince, islamiyette esas olan ebedi olan ahiret hayatıdır. Bu dünya gecici ve fani olarak nitelenmiştir.  Allah, ahirette derecesini ve mükafatını yükseltmek istedigi kisiyi dünya hayatında çeşitli imtihanlara sokar...Söyle bir ornek vereyim, müslümanlara gece namazı farz degilken, Peygambere farz kılınmıştır. Allah, tamam ben seni yüce bir makamda yarattım, her istedigini de veriyorum dememiş, peygamberini en ağır imtihanlara sokmuştur...Bu sıkıntılara göre de Peygamberin derecesini ahirette yüksek olacaktır...

Diğer sıradan insanlara ve bizlere gelince, Allah ahirette cennete girmesini murad ettigi müslümanlara bu dünyada çeşitli sıkıntılar vererek, bu sıkıntıların müslümanların çeşitli günahlarına kefaret olmasını ve öbür tarafta sadece iyi amellerle muamele görmesini murad buyurabilir...Peygamberimiz buyurmustur ki, "Eline bir diken bile batmış olsa, hiç bir sıkıntı gören müslüman yoktur ki, ahirette derecesi yükselmiş olmasin". Öbür taraftan Allah, cehenneme girecek olanların da yaptığı iyiliklerin karşılığını bu dünyada görmesini ve öbür tarafta sadece kötülükleriyle başbaşa kalmasını isteyebilir...Bu dünyada gördüğümüz zıtlıkların nedeni de (Allahu alem) budur...

Güncelleme • • Lebron
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 33 dakika önce yazdı:

Merak ediyorum Holocaust sirasinda Yahudilerden "Ya biz de cok cimrilik ettik azizim" diyenler kac taneydi?

Süper alakalı oldu. Nasyonel Sosyalist Almanları onlar çağırmıştı ya da desteklemişti sahi ?

686

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Denetleme yok şeffaflık yok kontrol mekanizması yok hesap soran yok hesap veren de yok ve sonuç ayda 5000 dosya inceleyen ve tüm dosyaların normalde mayıs ayında bitmiş olması gerekirken şu anda ayda 700 dosyaya düşmüş daha on binlerce insanın karar beklediği mağdur insanların hayatlarıyla seneleriyle oynayan şeffaflık tan tamamen uzak insanları oyalamak için kurulmuş saçma sapan bir kurum yazıklar olsun 

Biz eğer 16 bin kişi olarak birleşip aynı anda vekillere, kanallara, haber sitelerine ulaşıp derdimizi anlatmazsak twitterda gündem oluşturmazsak 2023 e kadar da bekletirler seve seve de böyle bekleriz arkadaşlar uyumaya ve beklemeye devam edin demekki herkes memnun bu durumdan ben tek başıma sinir olup duruyorum kimsenin ses cıkmıyor anlamıyorum sizi 

• Beğeni 1
  • Onaylama 6

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...