İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kadir01, 26 dakika önce yazdı:

Tek kriterden ve  bankadan red verilmesi çok garip olumsuz kurum görüşümü var acaba bu şekilde çok kabul var çünkü çok geçmiş olsun 

Hocam bana iki hafta önce sadece şikayetten red verdiler. Son zamanlarda kararlarında bir gariplik var.

677 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
koleganade, 16 dakika önce yazdı:

şikayetten red

Bunu bir açabilir misiniz? İlk defa duydum. Birisi sizi şikayet mi etmiş?

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar inanın bağırarak çağırarak ve isyan ederek yalnızca ve yalnızca kendimizi yıpratıyoruz ve kendimize zarar veriyoruz her şeyin sahibi Allah ve Allah ne isterse o olacak yanlış anlamayın ben de 4 yıldan fazla oldu bekliyorum güzel ve mütebessim bir şekilde sabırla bekleyelim çevremizde bizi seven insanları bu olumsuz halimizle üzmeyelim...

• Beğeni 2
  • Onaylama 1
  • Katılmama 2

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

Umutsuzluk vermek değil amacım ama belki de temkinli olmak adına bugün duyduğum bir şeyi paylaşmak istedim. Bir dostumu Ankarada sıhhiyede avulatlık yapan, eşi hakim olan bir  akrabası aramış, ofise davet etmiş. durumunu sormuş. O da TSK, inceleme devam. Durumu söylemiş. Arayan da umarım biran önce retse ret gelsin dua et demiş. Komisyonu 2023ten önce bitirmezler, hele AYM yi dağıtmadan ilerlemez demiş. 

Son gündeme bakınca, AYM tartışmaları, komisyon hızı, ilave tedbirlere komisyon başvurusu vs sanki ihtimal gibi. İnşallah olmaz, aksi halde ret aldım , idare mahkemesinden ümitliyim. O da boşa çıkmasa bari. ?

Hocam 2023 tezi biraz abartı olmuş. Yaklaşık 3 yıl var. 16 bin dosya kaldı. Ocak ayına girdiklerinde iyimser bir tahmin olarak 14.500 dosya kalır diyebiliriz. 2023 yılını bulması için 60 - 70 bin dosya kalması ve bu hızda gitmeleri lazımdı. Kabul etmek lazım ki, komisyon yavaşlaması için kesinlikle emir almış. Pandemi falan hikaye. Fakat 2023 yılını bekleyecek elinde iş yok. Çünkü adama derler önceden aylık 5 bin dosya bitiriyordun şimdi neden 600 - 700 dosyaya düştün diye. AHİM inde komisyondan bilgi aldığını biliyoruz. Bence 2021 yılında kesinlikle bitecektir. Komisyon dükkanı kapattığında beraat ve takipsizlik alanlar için  bir içtihat kararı bekliyorum. Artık Danıştay mi AYM mi göreceğiz. Olumlu da olsa olumsuz da olsa o içtihat kararını duyacağız. Belediye seçimlerinde Muktedirler bir oyun bile ne kadar önemli olduğunu anladılar. Bazılarımız kabul etmese de maalesef seçim malzemesi olmamız olası bir durum olarak görünüyor. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Bunu bir açabilir misiniz? İlk defa duydum. Birisi sizi şikayet mi etmiş?

Evet sadece şikayet bir veya birkaç kişi çalıştığım belediyeye şikayet etmiş. Belediyede açığa aldı daha sonra ihraç

Güncelleme • • koleganade
Eksik yorum

677 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Güzelliklerle dolu bir hafta olur umarım.????

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TSKnin hepsine red veriliyor.  Karar belliyse neyi inceliyorlar. 2023kadar sürmesi şuan ki çalışma hızına bakılırsa gayet mantıklı. Umut dolu olanlara polyanna sizden ders almalı..

• Onaylama 2
  • Katılmama 5

689 KHK 2.derece akraba kriterli 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen sene bu zamanlarda sene sonu biter uzasa bile mayısda komisyon defteri kapanır diye düşünüyorduk. Şimdi 2023 e kadar uzar diyene yok artık diyemiyoruz. Yok artık o kadar olmaz dediğimiz her şey oldu. 

Elbet olacak bu gecenin de bir sabahı..

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

“Terör Destekçilerine" memuriyet yolu

Haber  terör destekçisi olarak geçmektedir,KİŞİLER HAKKINDA  KESİNLEŞMİŞ KARAR BULUNMAMAKTADIR, BU NİTELENDİRME MASUMİYET KARİNESİNİ İHLAL ETTİĞİ GİBİ İSTİNAF MAHKEMESİNİN VERECEĞİ KARARA DA ETKİ ETME AMACI TAŞIMAKTADIR.

https://www.memurlar.net/haber/930593/teror-destekcilerine-memuriyet-yolu.html

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 28 dakika önce yazdı:

“Terör Destekçilerine" memuriyet yolu

Haber  terör destekçisi olarak geçmektedir,KİŞİLER HAKKINDA  KESİNLEŞMİŞ KARAR BULUNMAMAKTADIR, BU NİTELENDİRME MASUMİYET KARİNESİNİ İHLAL ETTİĞİ GİBİ İSTİNAF MAHKEMESİNİN VERECEĞİ KARARA DA ETKİ ETME AMACI TAŞIMAKTADIR.

https://www.memurlar.net/haber/930593/teror-destekcilerine-memuriyet-yolu.html

Geçen hafta tartıştığımız hsgb'li kararı haber yapmış sanırım 

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...