İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Klarnet, 52 dakika önce yazdı:

“Terör Destekçilerine" memuriyet yolu

Haber  terör destekçisi olarak geçmektedir,KİŞİLER HAKKINDA  KESİNLEŞMİŞ KARAR BULUNMAMAKTADIR, BU NİTELENDİRME MASUMİYET KARİNESİNİ İHLAL ETTİĞİ GİBİ İSTİNAF MAHKEMESİNİN VERECEĞİ KARARA DA ETKİ ETME AMACI TAŞIMAKTADIR.

https://www.memurlar.net/haber/930593/teror-destekcilerine-memuriyet-yolu.html

Adamların aldığı ceza terörden değil diğer adi suçlardan ki bu suçlar da aslında mahkemelerin eylemlerdeki davranışlara ilişkin verdiği kararlar (mala zarar, memura mukavemet gibi). Bu nedenle sınırlar aşılmadığı sürece memur olmalarının önünde engel yok. Bu memurlar.net tam olarak pislik bir site.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar 2 temmuzda komisyon redi sistemde gördüm. 10 gün sonra cimere dilekçe yazarak mernisteki adreste ikamet etmediğimi pandemiden sonra farklı bir ilde hatta ihraç edildiğim ilde ikamet ettiğimi beyan ettim. MEB de tebligat yapan birimle sürekli irtibat kurarak bulunduğum adresin farklı olduğunu tebligatın bu adrese yapılmasını söyledim.Onlar da sistemlerine bu adresi kaydettiler. Hatta cimerdeki dilekçemde onlara ulaşmıştı.Hatta bir kere mernisteki adrese gitmiş tebligat geri gelmiş. Üstelik 15 eylülde de ikametimi su an oturduğum ile aldım. Bugün mebde ilgili birimi aradığımda tebligatın mernisteki önceki adresime hatta muhtarlığa tebliğ edildiğini 2 aylık sürenin başladığını söylediler. Tabi ki karşımdaki görevliye ağzıma geleni söyledim. Zaten bi haksızlığa uğramışız bi de bu haksızlık. Tebligat istanbulda muhtarlıkta ben ise  vandayım.   2 aylık süre de 28 eylülde başlamış. Aramasam haberim yok. Ben istanbuldaki tebligatın peşine mi düşeyim. Van nere istanbul nere. Avukatımı aradım. Yarın gelin dava açalım dedi. Başına böyle bir olay gelen oldu mu ya da bir fikri olan varsa yol gösterebilir mi?

672meb77, 10 dakika önce yazdı:

Arkadaslar 2 temmuzda komisyon redi sistemde gördüm. 10 gün sonra cimere dilekçe yazarak mernisteki adreste ikamet etmediğimi pandemiden sonra farklı bir ilde hatta ihraç edildiğim ilde ikamet ettiğimi beyan ettim. MEB de tebligat yapan birimle sürekli irtibat kurarak bulunduğum adresin farklı olduğunu tebligatın bu adrese yapılmasını söyledim.Onlar da sistemlerine bu adresi kaydettiler. Hatta cimerdeki dilekçemde onlara ulaşmıştı.Hatta bir kere mernisteki adrese gitmiş tebligat geri gelmiş. Üstelik 15 eylülde de ikametimi su an oturduğum ile aldım. Bugün mebde ilgili birimi aradığımda tebligatın mernisteki önceki adresime hatta muhtarlığa tebliğ edildiğini 2 aylık sürenin başladığını söylediler. Tabi ki karşımdaki görevliye ağzıma geleni söyledim. Zaten bi haksızlığa uğramışız bi de bu haksızlık. Tebligat istanbulda muhtarlıkta ben ise  vandayım.   2 aylık süre de 28 eylülde başlamış. Aramasam haberim yok. Ben istanbuldaki tebligatın peşine mi düşeyim. Van nere istanbul nere. Avukatımı aradım. Yarın gelin dava açalım dedi. Başına böyle bir olay gelen oldu mu ya da bir fikri olan varsa yol gösterebilir mi?

Hatta 9 eylülde de onları tekrar arayıp adresi teyid ettidim. 15 gün sonra tebligatı göndereceklerini söylediler. Toplu olarak gönderin yapıyoruz dediler 

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tempo999, 17 saat önce yazdı:

Bir RET kararı da benden, 2014 te kapatılan banka hesabı, 2018 takipsizlik var. Umutluydum ve bu beni ve eşimi oldukça etkiledi. Temkinli iyimserlik iyi bir şey değilmiş bunu anladım. Karar Cuma günü sisteme düştü.

Banka hesabı olup da üniversiteden atılmayanları biliyorum. Sizin hem ihraç olmanız hem de komisyondan ret almanız akıl alır gibi değil. 

Güncelleme • • chosenOne

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar OHAL komisyonu sahte şehler gibi sahte umut dağıtıyor. Bu başından beri oyleydi. Ama biz bir umuttur dedik ve şimdiye kadar bekledik. Gözünüzü karartin ve yurt dışına cikin. Bu ülkede birşeyin duzelecegi yok. Bari şimdiye kadar yaptığımız birikimimizi ve bilgimizi gittigimiz ülkedeki insanlara harcayalim, onlara yardım edelim, destek çıkalım. Nasıl olsa burdakilerin bize ihtiyacı yok. Eğer olsaydı şimdiye kadar bize sahip çıkarlardı. Ben şahsen komisyon kararını bekliyorum. Olumlu ya da olumsuz her şekilde bu ülkeden cikip gideceğim. Kısmetse Almanya ya gitmeyi planlıyorum. Orada kısa vadede kendi mesleğimi (Akademisyenlik) yapamayacağım belki ama en azından huzurlu olurum. Dil olarak hiç Almanca bilmiyorum ama İngilizcem iyi. Zamanla Almancayi da ogreniriz. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne, 40 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar OHAL komisyonu sahte şehler gibi sahte umut dağıtıyor. Bu başından beri oyleydi. Ama biz bir umuttur dedik ve şimdiye kadar bekledik. Gözünüzü karartin ve yurt dışına cikin. Bu ülkede birşeyin duzelecegi yok. Bari şimdiye kadar yaptığımız birikimimizi ve bilgimizi gittigimiz ülkedeki insanlara harcayalim, onlara yardım edelim, destek çıkalım. Nasıl olsa burdakilerin bize ihtiyacı yok. Eğer olsaydı şimdiye kadar bize sahip çıkarlardı. Ben şahsen komisyon kararını bekliyorum. Olumlu ya da olumsuz her şekilde bu ülkeden cikip gideceğim. Kısmetse Almanya ya gitmeyi planlıyorum. Orada kısa vadede kendi mesleğimi (Akademisyenlik) yapamayacağım belki ama en azından huzurlu olurum. Dil olarak hiç Almanca bilmiyorum ama İngilizcem iyi. Zamanla Almancayi da ogreniriz.

Almanların ingilizce konuşanlara karşı farklı davrandığını duydum. Yanlış ifade etmek gibi olmasın ama sanki almancadan üstün bir dil'miş gibi ing. Konuşanlara daha kibar davranıp sempatik buluyorlarmiş. Bu duyduğum doğruysa eğer sizin için artısı olacağını düşünüyorum. Siz ufaktan bı araştırın isterseniz. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yıl sonuna kadar 900 kabul görürüz sanırım 3 bin dosya daha bitirebilirler bakalım bu perşembe de kararlar görürsek normale döndüler demektir çünkü açıklama sonrası biraz sakin geçiyordu geçmezse ayda 1500 giderlerse önümüzdeki yaza da biter sanırım seçim de olabilir 2021 nisan kasım arası.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...