İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sn. @Aklima size mail attım. Umarım vaktiniz olur.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar umut vermek gibi olmasın ama takip edebildiğim kadarıyla biseyler değisecek gibi duruyor bilmiyorum sizede o şekilde geliyormu sanki şuanda o hava mevcut adalet bakanınin da konuşmasına bakarsan birşeyler olacak yargi reformundaki konuşmaları da bunu gosteriyor

Bahsi geçen konuşmaları izledim ve anayasa hukukçularının yorumlarına baktım. Ekonomik iyileştirmeler konusunda hukuki yamaların olacağını ve daha önceden hazırlanmış ve yasalaşmamış reform paketlerin hızla yasalaşacağı öngörülüyor. Bir kaç gün evvel Kanal 42 televizyonuna çıkan Bülent Arınç yıl sonuna kadar Ohal Komisyonu dosyalarının biteceğinin kendisine söylendiğini beyan etti. Belki çözümü önceden kararlaştırılan sorunların bir reform ile elden geçirilmesi olabilir. Mümkün olma ihtimali de var ancak bunlar sadece öngörü ne kadarı uygulanır, hangi kısımlar için düzenleme gelir bunlar belirsiz. 

Şu andaki mevcut hız ve kararlara bakıldığında yıl sonuna komisyonun yetişmesi imkânsız, yasal bir düzenleme veya idari bir talimat gerekiyor bu saatten sonra

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 15 dakika önce yazdı:

Bahsi geçen konuşmaları izledim ve anayasa hukukçularının yorumlarına baktım. Ekonomik iyileştirmeler konusunda hukuki yamaların olacağını ve daha önceden hazırlanmış ve yasalaşmamış reform paketlerin hızla yasalaşacağı öngörülüyor. Bir kaç gün evvel Kanal 42 televizyonuna çıkan Bülent Arınç yıl sonuna kadar Ohal Komisyonu dosyalarının biteceğinin kendisine söylendiğini beyan etti. Belki çözümü önceden kararlaştırılan sorunların bir reform ile elden geçirilmesi olabilir. Mümkün olma ihtimali de var ancak bunlar sadece öngörü ne kadarı uygulanır, hangi kısımlar için düzenleme gelir bunlar belirsiz. 

Yazdigimi onaylamamışsın ama bazı şeyleri önceden öngören biriyimdir daha öncede günün çok yaşadım bu devran bu şekilde bitmez birilerinin devri kapanacak birininki açılacaktır mutlaka ben inanıyorum çözülecek bu işler yakın süreçte 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

GÖKKUŞAĞINI GÖRMEK ISTIYORSAN YAĞMURDA ISLANMALISIN!..Hayırlı Geceler...

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 8 saat önce yazdı:

Var bir planları bir hesaplar dönüyor ya dur bakalım cıkar kokusu bilerek yavaşlatmıslar bir arkadaşa komisyonda çalışan katip tanıdığı söylemiş. Ayrıca hakkımızı savunan bunları dile getiren kimse olmadığı ve bizden de kimsenin sesi cıkmadığı icin karar cıkmasa da böyle beklemeye mahkum ediliyoruz

Peki neden yavaslattiklarini söylememiş mi?

686 KHK pasif banka okul inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 30 dakika önce yazdı:

Adalet bakanı güzel ve umut verici konuşuyor ama sadece konuşmakla olmuyor. İcraat lazım. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 51 dakika önce yazdı:

3 senedir adalet bakanlığı yapan Sayın Gül'ün adalet sisteminden rahatsız olmasını ve "reform şart" demesini, ben de çok enteresan buluyorum.

Bunun cevabı çok basit ama gündemi takip etmiyormusnuz  birileri adalet bakanını göndermeye çalışıyordu basaramadilar hepsi bu

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...