İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kadir01, 2 saat önce yazdı:

Anlaşılan reform söylentileri ve      beklentileri gelecek haftalara tehir edildi...Allah sonumuzu hayreylesin, mevla görelim neyler neylerse güzel eyler?

Reform dedikleri 12 aralıkta AB üyesi ülkeler türkiye uygulanacak yaptırımlara karar vermeden önce osman kavala ahmet altan gibi batıda karşılığı olan sembol ismi serbest bırakmanın ötesine geçmeyecek hava civa nevinden şeylerdir 

Üzgünüm ama gerçekçi olmak gerekirse bu hükümet asla KHK meselesinde adım atmaz atmayacak da dün akşam arınç da söyledi gündemde yok diye 

Beraat etmiş takipsizlik almış adlı işleme muhatap olmamış KHK lı sayısı 80 bin civarında bu hükümet bu kadar büyük bir kitleye ve maliyete katlanmaz öyle bir bütçesi olsa onu seçim öncesi EYY lilerden yana kullanır zira onlar EYT' yi çıkarın size oy verelim diye her platformda bağırıyor ama KHK lılar asla bu hükümete oy vermez bu kitleden % 1 bile oy çıkmaz artı KHK lıların ne toplumda nede batıda demokrasi hak hukuk terapisinde bir karşılığı var o yüzden böyle arınç gibilerini arada konuşturarak KHK lıların AKP li yakınlarının gazını alıp gececeklerdir acı ama gerçek keşke yanılsam ama hiç zannetmiyorum

• Beğeni 1
  • Onaylama 6

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

TgljGR.jpg

her türlü zorluğa rağmen umut ve korku gibi duygularla şekere uzanan bu çocukla KHK'lıların çok ortak yönü var...

o da bizim gibi kir pas içinde her yanı...

o da bizim gibi umudunu yitirmemiş insanlığa karşı..

o da bizim gibi umutla hala uzanıyor bir yerlere...

o da bizim gibi yıkılmadım ayaktayım diyor...

o da bizim gibi kandırmayın beni dercesine bakıyor....

o da bizim gibi sade, samimi, içten ve MASUM....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilhami bulut, 17 dakika önce yazdı:

Reform dedikleri 12 aralıkta AB üyesi ülkeler türkiye uygulanacak yaptırımlara karar vermeden önce osman kavala ahmet altan gibi batıda karşılığı olan sembol ismi serbest bırakmanın ötesine geçmeyecek hava civa nevinden şeylerdir 

Üzgünüm ama gerçekçi olmak gerekirse bu hükümet asla KHK meselesinde adım atmaz atmayacak da dün akşam arınç da söyledi gündemde yok diye 

Beraat etmiş takipsizlik almış adlı işleme muhatap olmamış KHK lı sayısı 80 bin civarında bu hükümet bu kadar büyük bir kitleye ve maliyete katlanmaz öyle bir bütçesi olsa onu seçim öncesi EYY lilerden yana kullanır zira onlar EYT' yi çıkarın size oy verelim diye her platformda bağırıyor ama KHK lılar asla bu hükümete oy vermez bu kitleden % 1 bile oy çıkmaz artı KHK lıların ne toplumda nede batıda demokrasi hak hukuk terapisinde bir karşılığı var o yüzden böyle arınç gibilerini arada konuşturarak KHK lıların AKP li yakınlarının gazını alıp gececeklerdir acı ama gerçek keşke yanılsam ama hiç zannetmiyorum

Sayın Cumhurbaşkanı dışında herkes bu konuda yorum yapıyor ama nedense Cumhurbaşkanı bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor, aslında kendisi net birisi düşüncelerini saklamaz olumsuz da olsa yorup yapar ama nedense beraat ve takipsizlik alanlar konusunda onun dışında herkes konuşuyor, zamanını bilmem ama KHK zulmü artık saklanamaz duruma geldi gözlerini kapatan yalnızca kendilerine gece yaparlar, elbet bu sorun çözülecektir Allahın izniyle...

• Beğeni 2
  • Katılmama 2

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorumlarınızı bekliyorum

Tanık beyanları 2013 öncesi birkaç defa sohbet iddiası

Asya bank hesabı 2007 açılış, kapatma 2014 herhangi bir para yatırma çekme yok bilirkişi raporu da bu yönde

Albatros gizli tanık gorguye dayalı olmayan anlatımı oda 2012

6 yyıl 3 ay

Sanığın suçu nedir

Yargıtay nasıl değerlendirir

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Hayırlı geceler

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Aralık ve Ocak ayındaki gelişmeler Haziran ayında bir seçim olup olmayacağının habercisi olacak

ben komisyonun 9 bin dosya kaldı 7 bin 3 bin kaldı gibi açıklamalar ile devam edeceğini düşünmüyorum

bu benim kanaatim çünkü komisyonun amacı standart oluşturmak ve zamana yaymak bir de toplumdaki gerginliği azaltmak idi kısmen başardılar bu arada 13 bin kişiyi de bu çukurdan çıkardılar 

2020 başında bu komisyon bir ayda 3.200 dosya geçti sonrasında 2 ayda 3.600 dosya marttan sonra frene bastı basın dediler ondan hala ayağı frende bu sayılar neden düşük çünkü kalan dosyalar komisyonun çizdiği çembere uymuyor birini 4 yıl 3 ay incelemek ne demek çocuk değiliz evet geçen temmuzda 3 yeni idare mahk kurmaları acaba kalan 21 binden 15 bini ret mi gelecek kaygısı oluşturdu ama artık hukuk açılımı başlıyor yoksa hükümet gidiyor bir tercih yapacak yeni yılın bizlere güzel şeyler getireceğini umut ediyorum ve seçim öncesi KHK alanina bir ufak dokunus yapacaklardır bak buradaki sorunu da çözdük gibi bu belki 5 bin belki 10 bin kişiyi kurtaracak ilk etapta ancak sonrasında idari yargı ve Danıştay kararları suçsuz bireyin kamuda çalışma hakkını yeniden kazanmasının yolunu açacaktır 

Sadece fikri hür biri olarak düşüncelerimi ifade ettim

Hayat ve mutluluk yakınlaşması dilerim 

?

Umalım ve umut edelim dediğiniz gibi olsun?

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 24 dakika önce yazdı:

bitmez bu

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 13 saat önce yazdı:

Sayın Cumhurbaşkanı dışında herkes bu konuda yorum yapıyor ama nedense Cumhurbaşkanı bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor, aslında kendisi net birisi düşüncelerini saklamaz olumsuz da olsa yorup yapar ama nedense beraat ve takipsizlik alanlar konusunda onun dışında herkes konuşuyor, zamanını bilmem ama KHK zulmü artık saklanamaz duruma geldi gözlerini kapatan yalnızca kendilerine gece yaparlar, elbet bu sorun çözülecektir Allahın izniyle...

Net olup olmadığını aynı konulardaki değişen söylemlerini tekrar izleyin isterseniz, netmi değilmi daha iyi anlarsınız. Bu netliktenmi başımıza bunlar geldi. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...