İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

"Halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır" (1927). Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Değerli öğretmenlerimizin "Öğretmenler Günü" kutlu olsun.  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaya3333, 5 saat önce yazdı:

Beraat kararına hem savcı hem biz itiraz ettik . Bölge adliye mahkemesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

İle göre değişmekle birlikte 12 ila 24 ay arası.... 

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
barvas, 5 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Bilgisi olan var mı acaba, beraat kararı kesinleşmeden (hala istinaf veya yargıtay aşamasında ise) komisyon kabul kararı verebiliyor mu? Örneği var mı?

4 yıldır takip ettiğim kadarıyla, ceza mahkemesinde yargılaması devam edenlerin ohal Komisyonundan kabul aldığını hatırlamıyorum. Karar verilenlerin tamamı ise Red aldı. Ancak karar vermekte zorlandıkları ihraç ların ceza davalarının bitmesini bekliyorlar gibi bir kanaate sahibim. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutluyorum.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2
  • Üzülme 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 3 saat önce yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olsun diyelim.

Eski forumdan beri takip eden biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki burada TSK'dan iade oldum diyeni daha görmedim. Bundan tam 2 yıl önce 668 KHK'dan numunelik bir iade oldu. (Aynı dosyada yargılandığımız birisi) 668'den hala çok kısa bir zaman önce ret alanlarda oldu. Ben ve benim gibi onlarca 668'den karar bekleyenler var. 

Komisyona tabii olmayıp Bakanlık onayı ile ihraç olan arkadaşlardan, göreve iade kararı verilenlerin kararları İstanbul BİM tarafından bozulup görevlerinden uzaklaştırıldılar. Yeni uzaklaştırılma kararı bekleyen arkadaşlar da var. (Çünkü o yönde kararlar çıkıyor)

Danıştay'a dosyaları intikal etmiş arkadaşlarımız var ve henüz bir karar çıkmadı.

Ben kurum ayrımı yapmaktan her zaman imtina ederim. Bazen diğer meslek gruplarından serzenişler oluyor haklı olarak. Ama inanın TSK'dan sıfır kriter ile iade olmak mucize gibi bir şey. Bunu etrafımdaki bizzat gördüğüm kararlara istinaden değerlendiriyorum.

Diyecek hiç bir şey yok, kader kısmet adına ne denilirse. Bu ülkede asker olmak çok zor. 

Ankesörden sadece 1 aramadan 9 ay geçici uzaklaştırma alan yarbay rütbesinde bir askerin 1.5 ay önce göreve başladığını öğrendim. (Sıfır kriterli). Kendisini çok yakından tanıyorum ama hiçbir iletişimimiz yok ne yazık ki.

TSK da sıfır kriterlilerin RET alma sebebi tamamen istihbarat bilgilerinin olumsuz olmasından kaynaklı maalesef. Önceki forumda da bu birçok kez söylenmişti.

Forumdaki tüm öğretmenlerin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol., 5 saat önce yazdı:

TSK da sıfır kriterlilerin RET alma sebebi tamamen istihbarat bilgilerinin olumsuz olmasından kaynaklı maalesef

İstihbarat raporu =kurum değerlendirmesi, amir iftirası gibi boş kavramlar hocam. Mit raporu dahi olumlu olan ben kurum değerlendirmesiyle ret aldım. Fetö borsası ile dönen döndü. Buna garanti verebilirim. 4 defa savcı değişti benim soruşturmamda fetö borsası yüzünden. Ben 2 yıldan fazla soruşturma sebebimi beklerken, birileri (genelde yüksek rütbede görev alan ya da maddi durumu iyi) verdi parayı aldı beraati ve kabulü. TSK da özellikle böyle. Adam suçlu suçsuz bilemem ama bu şekilde dönen çok oldu. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @Sibemol. sizin de dediğiniz gibi; GGU'dan ve yerel idare mahkemesi kararı ile dönenler oluyor. Ben bu forumda ihraç edilen ve kabul kararı alan görmedim. Belirtmek istediğim konu bu idi. 

Öğretmenlerimizin; Öğretmenler günü kutlu olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...