İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Günaydin arkadaslar ?

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun, bireysel değerlendirme tarihleri belli olmuştu, okuldan giriş kağıdı da aldık, ancak pandemi tedbirlerinden dolayı sınavlar ertelenince MEB'den mesaj geldi, ileri bir tarihe ertelenmiştir diye. Şuan net tarih belli değil maalesef.

cvp için tüm arkadaşlara teşekkür ederim

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun, bireysel değerlendirme tarihleri belli olmuştu, okuldan giriş kağıdı da aldık, ancak pandemi tedbirlerinden dolayı sınavlar ertelenince MEB'den mesaj geldi, ileri bir tarihe ertelenmiştir diye. Şuan net tarih belli değil maalesef.

İlden ile değişmez değil mi? Bana mesaj gelmedi ertelendiğine dair.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 1 saat önce yazdı:

İlden ile değişmez değil mi? Bana mesaj gelmedi ertelendiğine dair.

Hayır değişmez, sadece bireysel değerlendirme tarihleri farklı olur, şuan hepsi ertelendi. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 1 saat önce yazdı:

Hayır değişmez, sadece bireysel değerlendirme tarihleri farklı olur, şuan hepsi ertelendi. 

Tamam teşekkürler.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir olum sesizligi var su an... 

Soyleyecek cok sey var...

Yapacak cok is var...

• Beğeni 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 16 saat önce yazdı:

Syn @Karagözhocam, syn @Badi Ekrem hocam, syn @Aklima hocam, syn @vergici672 hocam; Bülent Arınç istifası, sözde reform hareketleri ve anayasa mahkemesi başkanının masumiyet karinesi ile ilgili söylediklerini yani son günlerde gelişen olaylar ile ilgili bir gündem okuması yapabilir misiniz? Teşekkürler...

Merhaba Sn @Guardiann ,

Hükümetin adalete dönmeye ve dolayısıyla demokrasinin işlemesine ve hukukun üstünlüğüne dönmesi ve bunu işletmesi gerekiyor (Piyasalar, AB, ABD gerekliliklerinden). Önümüzdeki ay 10-11-12 sinde Hem AB hem de ABD'de ülkemiz adına bir takım yaptırımların olması konuşuluyor. Aslında hükümet, adaleti ilk etapta Demirtaş, Kavala ve Altan üzerinden getirerek, dışarıda ve içeride güven vermek böylelikle de piyasalara biz "hukuk" devletiyiz. Bize yapacağınız yatırımlar güvendedir, ve biz yönümüzü demokrasiden ve batıdan yana çevirdik demek İSTEDİ.

Ancak hükümetin içinde bulunduğu ortaklıklar (MHP ve VP) buna pek sıcak bakmadı. Aslında AKP içerisinde ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf gidelim derken, diğer taraf "otur oturduğun yerde" ciler ile hareket ediyor. Burada 3 hafta önce istifa eden ekonomi bakanının "at izi it izine karıştı" tespiti farklı bir anlam kazanıyor.

Bülent Arınç istifası ile, geçen hafta piyasalara demokrasi hukuk umudu aşısı boşa çıktı ve dün bugün döviz piyasaları tekrar atağa kalktı. Burada bizlere bakan taraf nedir diye soracaksanız? Bence bizi düşünen, bu oyunda değerlendiren pek yok gibi. Belki, AİHM'in alacağı bir iki emsal karar iç hukukta (Danıştay ve AYM) de işleri değiştirebilir.

İlk aklıma gelenleri kendimce yazdım. Tüm mağdurlara öncelikle ADALET gelsin, başkalarının başına ne gelirse gelsin (Şaka şaka onlara da adalet ile muamele edilsin)

Güncelleme • • Badi Ekrem
  • Beğeni 7
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 23.11.2020 - 22:40 yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olsun diyelim.

Eski forumdan beri takip eden biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki burada TSK'dan iade oldum diyeni daha görmedim. Bundan tam 2 yıl önce 668 KHK'dan numunelik bir iade oldu. (Aynı dosyada yargılandığımız birisi) 668'den hala çok kısa bir zaman önce ret alanlarda oldu. Ben ve benim gibi onlarca 668'den karar bekleyenler var. 

Komisyona tabii olmayıp Bakanlık onayı ile ihraç olan arkadaşlardan, göreve iade kararı verilenlerin kararları İstanbul BİM tarafından bozulup görevlerinden uzaklaştırıldılar. Yeni uzaklaştırılma kararı bekleyen arkadaşlar da var. (Çünkü o yönde kararlar çıkıyor)

Danıştay'a dosyaları intikal etmiş arkadaşlarımız var ve henüz bir karar çıkmadı.

Ben kurum ayrımı yapmaktan her zaman imtina ederim. Bazen diğer meslek gruplarından serzenişler oluyor haklı olarak. Ama inanın TSK'dan sıfır kriter ile iade olmak mucize gibi bir şey. Bunu etrafımdaki bizzat gördüğüm kararlara istinaden değerlendiriyorum.

Diyecek hiç bir şey yok, kader kısmet adına ne denilirse. Bu ülkede asker olmak çok zor. 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Karar var mı? ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...