İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Evet dediğim gibi kararlar haksız tutukluluk ile alakalı.

Harika bir paylaşım, hatirlarsaniz adigecen avukat hakkında forumu defaatle uyarmistim.

Sağolsun biri de Twitter'da konuya açıklık getirmiş ve ağzının payını vermiş, helal olsun!

Önce "KHK'li basvurucular" demiş, sonra da kivirmaya çalışmış ama olmamış, çok guldum valla:)

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 42 dakika önce yazdı:

Editör olarak bu konulardaki fikrimi söyleyeyim: 

Yazın arkadaşlar, yazın. Hakaret içermediği, polemik içermediği sürece de karışmıyoruz. Sonuçta hepimiz karanlık odadaki fili tanımlamaya çalışıyoruz. Gücümüz kuvvetimiz, dayımız olsa bu forumda dolaşmazdık ? 

Umut taciri olanlar da, müzmin karamsarlar da belli oluyor. Provoke ya da manipüle etmeye çalışanları da tespit edip, forumdan uzaklaştırmaya çalışıyoruz.

Yine de diğer üyeleri kırmadan dökmeden yazın. Benzer süreçlerden geçsek de süreç herkesi aynı şekilde etkilemedi. Bir ipe tutunmaya çalışanların o iplerini de koparmadan yazın lütfen. Çok sinirlenirseniz de, "vergici emmi hay ben senin yaptığın editörlüğü" yazın bana kızın. ? 

Çok haklısınız

Bence okuduğunuz/okuduğumuz yazı veya  fikir hoşunuza/hoşumuza gitmeyebilir eş geçip yorum yapmayın yapmak zorunda da değilsiniz kızın ama kızdığınızi belli etmek zorunda değilsiniz. Bu hareketi yaparak birilerinin kalbini kırmamış olursunuz ve polemiğe dönüşmemiş olur nasıl 10 numara çözüm ve tavsiye ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bglmtrk, 2 saat önce yazdı:

Bence siz yazın katilmayan sadece katılmıyorum yazip gecsin,yorumlamasin hala inanan var mi gibi cumleler cidden cok sıktı evet inaniyoruz bunu siyaset cozecek ve goreve donecegiz aksi halde zaten burda yazilanlari okumak bile mantıksız.Bende ayni duyumu cok saglam bi arkadasimdan duydum hatta ogrenir ogrenmez aradı dun oldu bu olay ama tepkilerinizden korktugum icin yazmadim.Guzel seyler olacağına inanmak umutlanmak beynimi guzel dusunceler ve umutlarla doldurmak istiyorum lütfen sizde deneyin umutsuz olmayın insallah kum saati tersine döndü.Sevgiler

Evet umudumuzu yitirmeyelim haklısınız ama devletin konuşma dili yazıdır. Bu tür söylemleri bilerek yayıyorlar diye düşünüyorum.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Inanın umut tacirliği yapmadım duyduğumu yazdım 

Yok hocam zaten şöyle dedim: biz onları az çok tanıyoruz. Sizinle ilgili böyle bir fikrimiz olsa zaten engellerdik ? 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Inanın umut tacirliği yapmadım duyduğumu yazdım 

Sen duyduklarını yaz meslektaşım kafanı takma böyle şeylere. Belki umuda ihtiyacı olan insanlar vardır. Duyumlardan dolayı rahatsız olan itiraz eden arkadaşlar, şundan dolayı itiraz ediyorlar; geçmişte belirli zamanlarda siyasi otoritenin çalışması olduğunu ve beraat takipsizlik alanların göreve iade edileceklerini hatta banka, bylock, gazete gibi kriterler de bile detay verecek kadar insanları umuda sevk eden kişiler oldu. Örnek verecek olursak, @Karabulut diye bir facia arkadaşımız vardı. "Oradan duydum buradan duydum işte hükümet içerisinde yada komisyon içerisinde arkadaşım var beraat ve takipsizlik alanlar iade edilecek" falan filan deyip insanları beklenti içerisine sokmuştu. Kendisini Allah'a havale ediyorum çünkü o umutları dağıttı ve gitti. Çok kesin konuşuyordu. İade oldum dedi ve bir daha yazmadı. Belki de KHK lı değildi ama bir çok insan çok üzüldü eminim. Bu nedenle duyum aldığın zaman çok kesin konuşmadan kaynağını da belirterek (belirtmissin) foruma yazarsın. Katılmayanlar beğen butonuna ifade bırakabilirler. Tartışmanın bir alemi yok. Bu forumda da basvuruyorum.com forumunda da ne umut dagitanlar oldu. Hiçbiri gerçekleşmedi tabiki. O yüzden kafanızı yormayın. Bundan dolayı tartışmanın pek alemi yok.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi aksamlar 28. Idare mahkemesi 2 hafta once basvurmustum surec baslamisti bugun bakanligin savunmasi geldi bildiginiz kopyala yapistir savunmasi yapmislar buna cevap verme zorunlulugu var mi yada avantaj yada dezavataji olur mu bundan sonraki surecle ilgili bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi

701khk KYOK verildi komisyon incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilmiyorum ancak bu süreç gerçekten çok yıprattı artık çözüm komisyonun 1 yıl daha uzatılması olmamalı ancak kalan dosyaların 14 bine gelmesi sanki ayarlanmış gibi sene başında 28 bin vardı şimdi yarısı kaldı bişey olursa 8 hafta içinde olur olmazsa aynı tas aynı hamam.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 26 dakika önce yazdı:

Bilmiyorum ancak bu süreç gerçekten çok yıprattı artık çözüm komisyonun 1 yıl daha uzatılması olmamalı ancak kalan dosyaların 14 bine gelmesi sanki ayarlanmış gibi sene başında 28 bin vardı şimdi yarısı kaldı bişey olursa 8 hafta içinde olur olmazsa aynı tas aynı hamam.

Atladığınız bir konu var yada gözden kaçan diyeyim sizin belirtdiğiniz 28bin rakamı Ocak 2020son günlerinde açıklama aralık sonu ile Ocak sonu arasında bakılan dosyaların açıklaması sonrasında her 3 ayda bir 2binli rakamlar ile sanki 2021 yılında bile girmiyecek gibi duruyor 2022 ye 4-6bin dosyayı bile sarkıtırlar diye kötü ve karamsar tahminim var inşallah yanılıyorumdur. İyi niyetli düşüncem olsun yinede

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...